Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

WIŚNIOWSKI z wyróżnieniem w rankingu Diamenty Forbesa 2022!

Firma WIŚNIOWSKI lider w segmencie bram, okien, drzwi i ogrodzeń na polskim rynku, znalazła się  w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa 2022. Otrzymane wyróżnienie, to docenienie lat inwestycji w potencjał produkcyjny i sprzedażowy.

Diamenty Forbesa to ranking polskich przedsiębiorstw, najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat. Z perspektywy biznesu był to okres trudny, bo w dużej mierze naznaczony pandemią i wszystkimi ograniczeniami, które z sobą niosła. Pomimo niesprzyjającego otoczenia firma WIŚNIOWSKI niezmiennie realizowała największą w swojej historii inwestycję. Zwiększyła swoją przestrzeń produkcyjną do 270 tysięcy metrów kwadratowych, a cała powierzchnia firmy to aż 400 tysięcy metrów kwadratowych.

W ciągu zaledwie kilku lat zatrudnienie w przedsiębiorstwie przekroczyło 2200 pracowników, a moce przerobowe wzrosły dwukrotnie. Wizytówką rozbudowy jest nowa siedziba firmy – nowoczesny biurowiec stojący przy najważniejszej w regionie drodze.

Od lat naszym głównym wyzwaniem jest eksport. Budujemy tam sieć dystrybucji, walczymy o klientów i pozycję rynkową. Znaczna część naszych decyzji i planów to elementy strategii wchodzenia na rynki zagraniczne – mówi prezes zarządu firmy WIŚNIOWSKI, Krystyna Baran. Te słowa potwierdza wiceprezes Maciej Ryś, podkreślając, że zakończona rozbudowa firmy jest elementem strategii firmy. – Z wyprzedzeniem przygotowujemy się na zwiększone zapotrzebowanie na nasze produkty – podkreśla.

Dzięki odważnym inwestycjom marka WIŚNIOWSKI dostarcza bramy, okna, drzwi i ogrodzenia już do ponad 30 krajów na całym świecie.

Diamenty Forbesa to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Wyróżnienie jest  potwierdzeniem siły, zdolności budowania wartości i jakości marki oraz biznesu, szczególnie teraz zyskuje na znaczeniu, w skomplikowanym czasie, jednak stanowi nieocenione źródło inspiracji. Wyniki rankingu Diamenty Forbesa 2022 zostały opracowane w redakcji na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy.

WIŚNIOWSKI – to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek w branży budowlanej. Jako czołowy producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń realizuje strategię dostarczania produktów o najwyższej jakości opartej na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Równocześnie w duchu odpowiedzialności za region, wspiera lokalne inicjatywy edukacyjne, społeczne i ekologiczne, by Sądecczyzna – jeden z najpiękniejszych obszarów na południu Polski – rozwijała się w sposób dynamiczny i zrównoważony.

 

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI


Przeczytaj również:

MONTERIADA 2023 pod hasłem: Zadbaj o ciepły dom

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na targi BUDMA w Poznaniu powraca MONTERIADA. Tym razem pod hasłem: Zadbaj o ciepły dom. Na stoisku wydarzenia zobaczymy więc energooszczędne okna, drzw…

Nowy numer „MONTERA STOLARKI”

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu „MONTER STOLARKI” „MONTER STOLARKI”, to  dwumiesięcznik  wydawany pod patronatem Związku POiD przeznaczony dla producentów, monterów stolarki budo…

Jak dobrać drzwi wewnętrzne do stylu wnętrza?

W domu czy mieszkaniu mamy co najmniej kilkoro drzwi. Pełnią one bowiem wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim oddzielają poszczególne pomieszczenia, zapewniają nam prywatność, a także izolują od …