Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

WIŚNIOWSKI z wyróżnieniem w rankingu Diamenty Forbesa 2022!

Firma WIŚNIOWSKI lider w segmencie bram, okien, drzwi i ogrodzeń na polskim rynku, znalazła się  w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa 2022. Otrzymane wyróżnienie, to docenienie lat inwestycji w potencjał produkcyjny i sprzedażowy.

Diamenty Forbesa to ranking polskich przedsiębiorstw, najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat. Z perspektywy biznesu był to okres trudny, bo w dużej mierze naznaczony pandemią i wszystkimi ograniczeniami, które z sobą niosła. Pomimo niesprzyjającego otoczenia firma WIŚNIOWSKI niezmiennie realizowała największą w swojej historii inwestycję. Zwiększyła swoją przestrzeń produkcyjną do 270 tysięcy metrów kwadratowych, a cała powierzchnia firmy to aż 400 tysięcy metrów kwadratowych.

W ciągu zaledwie kilku lat zatrudnienie w przedsiębiorstwie przekroczyło 2200 pracowników, a moce przerobowe wzrosły dwukrotnie. Wizytówką rozbudowy jest nowa siedziba firmy – nowoczesny biurowiec stojący przy najważniejszej w regionie drodze.

Od lat naszym głównym wyzwaniem jest eksport. Budujemy tam sieć dystrybucji, walczymy o klientów i pozycję rynkową. Znaczna część naszych decyzji i planów to elementy strategii wchodzenia na rynki zagraniczne – mówi prezes zarządu firmy WIŚNIOWSKI, Krystyna Baran. Te słowa potwierdza wiceprezes Maciej Ryś, podkreślając, że zakończona rozbudowa firmy jest elementem strategii firmy. – Z wyprzedzeniem przygotowujemy się na zwiększone zapotrzebowanie na nasze produkty – podkreśla.

Dzięki odważnym inwestycjom marka WIŚNIOWSKI dostarcza bramy, okna, drzwi i ogrodzenia już do ponad 30 krajów na całym świecie.

Diamenty Forbesa to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Wyróżnienie jest  potwierdzeniem siły, zdolności budowania wartości i jakości marki oraz biznesu, szczególnie teraz zyskuje na znaczeniu, w skomplikowanym czasie, jednak stanowi nieocenione źródło inspiracji. Wyniki rankingu Diamenty Forbesa 2022 zostały opracowane w redakcji na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy.

WIŚNIOWSKI – to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek w branży budowlanej. Jako czołowy producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń realizuje strategię dostarczania produktów o najwyższej jakości opartej na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Równocześnie w duchu odpowiedzialności za region, wspiera lokalne inicjatywy edukacyjne, społeczne i ekologiczne, by Sądecczyzna – jeden z najpiękniejszych obszarów na południu Polski – rozwijała się w sposób dynamiczny i zrównoważony.

 

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI


Przeczytaj również:

Promocja firm członkowskich POiD w Katalogu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Jak informuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAiH), firmy członkowskie POiD mogą zgłaszać się do bezpłatnego wpisu do katalogu targowego PAiH. Do 8 kwietnia br. Polska Agencja Inwestycji i Han…

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2020

W czwartek 10 grudnia odbyło się spotkanie Rady Członków Związku POiD oraz konferencja prasowa, na której podsumowano działalność Związku w ciągu ostatniego roku. W czasie spotkania dyskutowano na…

Nowa firma członkowska VBH Polska Sp.z.o.o

VBH Polska działa na polskim rynku od 1993 roku. Dla wielu producentów stolarki okiennej i drzwiowej to pierwszy adres, pod którym wiedza i doświadczenie spotyka się z szeroką oferta najwyższej jak…