Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

WIŚNIOWSKI partnerem Archikolaży Ewy P. Porębskiej

Firma WIŚNIOWSKI jest oficjalnym partnerem Archikolaży, cyklu wydarzeń organizowanych z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej. Redaktor naczelna “Architektura-murator” już 4 dekady stoi w samym centrum rodzimej architektury.

Archikolaże, ważny event łączący polskich architektów, traktuje o przełomach w architekturze, o ludziach architektury oraz o architektonicznych ideach i przewartościowaniach. To prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni.

1989 rok przyniósł ogromne zmiany w życiu społecznym i gospodarczym w Polsce. Przełom wywarł wpływ również na architekturę. O słabej kondycji architektury początków lat 90-tych zadecydował kiepski dostęp do materiałów budowlanych i małe doświadczenie w stosowaniu nowych technologii. Z czasem budownictwo w naszym kraju przestało odbiegać od światowych standardów. Cieszy fakt, że dzisiaj wiele polskich produktów może śmiało konkurować na rynkach zagranicznych. Producenci w branży budowlanej otrzymują nagrody o charakterze międzynarodowym, firma WIŚNIOWSKI także odnosi sukcesy w tym obszarze – mówi Ewa. P. Porębska. Podsumowaniem wydarzeń jest wystawa w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak.

Odwiedzający wystawę mogą oglądać archiwalne dokumenty w postaci listów, szkiców, zdjęć, makiet i fragmentów filmów oraz programów telewizyjnych aż do połowy lutego 2023. Wystawom towarzyszy cykl spotkań z dyrektorami europejskich instytucji, kuratorami oraz architektami.

Jesteśmy dumni, że firma WIŚNIOWSKI może być częścią środowiska architektonicznego. Archikolaże to wspaniałe podsumowanie, jak zmieniła się architektura, która otacza nas każdego dnia. Pani Ewie P. Porębskiej dziękujemy za uchwycenie najważniejszych kamieni milowych tych transformacji – dodaje Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, manager ds. komunikacji B2B w firmie WIŚNIOWSKI.

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI


Przeczytaj również:

Wykonawcy wskazali najlepsze produkty w branży budowlanej!

7 czerwca ASM Research Solutions Strategy ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2022. Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów budowlanych produkowanych w Polsce oraz…

Związek Polskie Okna i Drzwi uruchamia fanpage na Facebooku

Związek Polskie Okna i Drzwi uruchomił swój fanpage na platformie Facebook. To kolejna aktywność POiD w socialmedich. Związek działa w tym zakresie na platformie LinkedIn oraz na Facebooku w ramach…

Komisja Europejska proponuje nowy program „Horyzont Europa” dla rozwoju innowacji państw UE

Jak wskazują wyniki opracowanej przez Komisję Europejską listy innowacyjności, wydajność UE w zakresie innowacji poprawia się z roku na rok, i  przewyższa Stany Zjednoczone. Jednak UE w dalszym cią…