Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

WIŚNIOWSKI otwiera sklep internetowy. E-commerce to przyszłość dla branży?

Dzięki e-sklepowi klienci spotkają markę WIŚNIOWSKI znacznie wcześniej, bo już na etapie poszukiwania inspiracji i pomysłów na swój nowy dom. To również więcej możliwości, by zakupy robić w maksymalnie wygodny dla siebie sposób.

Dlaczego premiera sklepu internetowego to tak ważny moment? Szczególnie ostatnie miesiące pokazały, że dywersyfikacja kanałów komunikacji i sprzedaży to nie tylko przewaga dla producenta, ale również większy komfort dla klientów. Świadczą o tym liczby.

Według tegorocznych badań aż 73% Polaków regularnie dokonuje zakupów przez Internet. Wzrost był szczególnie widoczny właśnie w ostatnich miesiącach. W ciągu pierwszego półrocza wartość zamówień w kanale sprzedaży internetowej w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie. W ujęciu globalnym wzrost to 49 proc.

Marcin Strzelec, dyrektor zrządzający grupą produktową i projektem e-commerce WIŚNIOWSKI

Bacznie obserwujemy zachowania konsumentów. Analizujemy jednak nie tylko naszą branżę, mając świadomość, że pewne elementy rozwoju i innowacji powtarzają się bez względu na sektor, różniąc się często jedynie tempem zmian czy sposobem ich wdrożenia. Firma WIŚNIOWSKI jako jedna z pierwszych w branży zaczęła rozwijać swoja ofertę pod kątem technologii inteligentnych. Dziś stają się one wręcz standardowym rozwiązaniem – mówi

Teraz podobnie dzieje się z e-commerce. Nie możemy zastanawiać się nad tym czy inwestować w ten obszar, ale jak to robić. Będąc kreatorem wielu działań w branży mamy w planach rozwijać się w zakresie e-commerce i stać się jednym z branżowych liderów tych rozwiązań – podkreśla.

Dzięki e-sklepowi klienci spotkają markę WIŚNIOWSKI znacznie wcześniej, bo już na etapie poszukiwania inspiracji i pomysłów na swój nowy dom. To również więcej możliwości, by zakupy robić w maksymalnie wygodny dla siebie sposób.

 

 

Branża budowlana w e-commerce. Dlaczego ma to sens?

Branże budowlane, a w szczególności stolarka – uznawane w świecie e-commerce za trudne – również znalazły swoje miejsce w sieci. Mimo że jest to rozwój nie tak dynamiczny, wciąż przynosi wymierne korzyści i z roku na rok obszar ten będzie odpowiadał za coraz większą część obrotów producentów i dystrybutorów naszej branży.

Za równie wymagającą uznawano przed laty m.in. branżę obuwniczą. Uważano, że klienci nie zrezygnują z możliwości zmierzenia butów przed zakupem. Dziś te firmy znaczną część swoich zysków generują właśnie przez Internet. Fakty są takie, że dziś – bez względu na to jakiego rodzaju są to zakupy – zawsze zaczynamy od Internetu. Dlaczego to robimy? Bo nam wygodnie.

Wybrana przez nas formuła sklepu opiera się na analizach rynku i doświadczeniach związanych z e-commerce. Sklep ma być przyjazny, intuicyjny dla użytkownika i maksymalnie podobny w swojej strukturze do każdego innego sklepu internetowego. Nie chcemy opierać się na wieloetapowych konfiguratorach produktów, które działają wolniej i często powodują zagubienie wśród klientów. W sklepie WIŚNIOWSKI wszystko musi działać płynnie, szybko i być proste, dostosowane do tego, czego potrzebuje na tym etapie „Kowalski”. Pamiętajmy, że sklep to nie narzędzie B2B, a B2C i jego jedynym odbiorcą jest właśnie klient końcowy – mówi Paweł Turek, e-commerce manager WIŚNIOWSKI.

Proces zakupowy rozpoczęty w sieci nie zawsze w sieci się kończy, bo sklepy internetowe bywają traktowane jak coś w rodzaju katalogu albo sklepowej witryny. Bywa jednak i tak, że zakupy rozpoczęte stacjonarnie kończą się właśnie w Internecie – ze względu na wygodę, ceny i oszczędność czasu. Dlatego tak istotne jest zachowanie obu kanałów: sprzedaży w sieci i tej stacjonarnej.

Potwierdzeniem tego jest inny projekt marki – „Salonowe Rewolucje”. W jego ramach dokonują się całkowite metamorfozy przestrzeni handlowych u dystrybutorów bram, okien, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI. Istnieje więc balans, tworzy się sytuacja, w której on-line i off-line się uzupełniają, a nie wykluczają.

Kto na tym zyska?

Sklepy internetowe nie są jedynie miejscem sprzedaży. Stają się również źródłem pozyskiwania informacji oraz pierwszym krokiem w poznawaniu rozwiązań dostępnych na rynku.

Dzięki sklepowi internetowemu zyskujemy nowy kanał pozyskiwania leadów sprzedażowych i przesuwamy moment pierwszego spotkania z klientem na bardzo wczesny etap procesu zakupowego – jego początek związany z szukaniem informacji w Internecie. Sam model sprzedaży pozostaje jednak bez zmian, sprzedaż pozostawiamy po stronie naszych partnerów handlowych, co dla nas jest bardzo ważne w kontekście relacji i zachowania równowagi – tłumaczy Rafał Kocemba, dyrektor sprzedaży Polska Zachód WIŚNIOWSKI.

Dzięki sklepowi internetowemu bez względu na porę dnia czy godzinę można sprawdzić oferowane produkty, zapoznać się z ich opisem i zorientować w cenie – zwłaszcza współcześnie, gdy brakuje nam czasu, by w ciągu dnia odwiedzać punkty sprzedaży. To największe przewagi nowego e-sklepu firmy WIŚNIOWSKI.

 

 


Przeczytaj również:

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD rozwija inicjatywy dla przyszłych monterów stolarki budowlanej. O  nowej inicjatywie oraz innych pokrewnych projektach, opowiada Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku, jedy…

Związek POiD reaguje w sprawie zakłóceń dostaw surowca drewnopochodnego

Związek POiD zainicjował spotkanie w ramach  grupy zadaniowej w strukturach POiD – DRZWI WEWNĘTRZNE, na którym poruszono temat skokowego wzrostu cen,  masowych zakłóceń w łańcuchu dostaw surowców d…

Firma Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa Sp.z.o.o nowym członkiem POiD

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku Polskie Okna i Drzwi, firmę Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa. Sp.z.o.o. Promat jest przedsiębiorstwem wyspecja…