Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Winkhaus Polska na Security Forum

16 marca w Centrum Konesera w Warszawie odbyło się szkolenie Security Forum dla specjalistów z branży Infrastruktura Krytyczna.
Jest to cykl szkoleń dla przedstawicieli firm, którzy w swoich organizacjach odpowiadają za: security and safety, loss prevention, zarządzanie kryzysowe czy zarządzanie ryzykiem. Każde szkolenie przeznaczone jest dla konkretnego sektora rynku. Organizatorem wydarzenia było wydawnictwo a&s Polska, a warsztaty prowadził Jacek Grzechowiak, Dyrektor Centrum Kompetencji.
Do grupy eksperckiej zostali zaproszeni też specjaliści ds. elektronicznej kontroli dostępu Winkhaus Polska, Jarosław Pietrzak i Jacek Szczepaniak. Zaawansowane technologicznie rozwiązania kontroli dostępu mogą być, w wielu wypadkach już są, w tego typu organizacjach bezwzględnym elementem systemu bezpieczeństwa.

Ubiegłotygodniowe szkolenie było poświęcone Infrastrukturze Krytycznej – kluczowej dziedzinie zapewniającej sprawne funkcjonowanie organów administracji publicznej, instytucji i przedsiębiorstw. Celem spotkania było przedstawienie problemu i zagrożeń oraz wyznaczenie kierunków działań zmierzających do zwiększenia jego bezpieczeństwa i zapewnienia ciągłości działania.

Szkolenie prowadziło uczestników do zdiagnozowania słabych punktów systemu bezpieczeństwa obiektu poprzez ustalenie szeregu zagrożeń. Na zakończenie uczestnicy wskazali czynniki ryzyka bezpośrednio związane z incydentem, które stworzyły system o niskiej wartości i wysokiej podatności na zagrożenia – mówi Jacek Grzechowiak.

Fot. Winkhaus Polska

Wydarzenie zgromadziło ekspertów ds. bezpieczeństwa przedsiębiorstw firm w Polsce tj. Tauron, Służba Więzienna czy Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.
Formuła warsztatu, w trakcie którego analizuję konkretny przypadek to wg mnie najlepsza forma szkolenia. Możliwość spotkania się ekspertów i specjalistów do spraw ochrony fizycznej oraz systemów zabezpieczenia technicznego daje możliwość spojrzenia na stan i sposób zabezpieczenia obiektów i budynków, na realne i potencjalne zagrożenia oraz skutki zdarzeń i prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Wartością dodaną takich szkoleń jest możliwość osobistego spotkania się z osobami z branży security. Mamy szansę wymiany wiedzy na temat kierunków rozwoju systemów zabezpieczeń, wyzwań i możliwości technicznych i organizacyjnych, trendów i oczekiwań w ochronie fizycznej oraz problemów w realizacji projektów i poszczególnych zadań – podsumował warsztaty uczestnik Ireneusz Rupik, Specjalista ds. Bezpieczeństwa, Grupa Tauron.

Dla Winkhaus Polska to wydarzenie było szczególną okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych, branżowych kontaktów.

ŹRÓDŁO: Winkhaus Polska


Przeczytaj również:

Szkolenie POiD dla zespołów serwisowo–montażowych stolarki budowlanej

Związek Polskie Okna i Drzwi  zaprasza na  szkolenie pt. „Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. „Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”. Dwudniowe szkolenie odbędzie się 17-18 …

Ekologiczne okna dachowe z PVC

Przy budowie lub remoncie domu możemy sięgnąć po wyroby z recyklingu, dokładając swoją cegiełkę do ochrony środowiska. Takie działanie bardzo dobrze wpisuje się w filozofię gospodarki o obiegu zamk…

Witamy w naszym gronie pięciu nowych członków Związku

W czasie lipcowego spotkania w Warszawie, zarząd Związku POiD zadecydował  o przyjęciu w poczet członków związku pięć kolejnych firm. Są nimi: ADLER POLSKA Sp. z o.o. D+H Polska Sp. z o.o. ZPHU AL…