Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Wielofunkcyjny czytnik zbliżeniowy dedykowany do zamka x1R Smart

Wielofunkcyjny czytnik zbliżeniowy dedykowany do zamka x1R Smart to nowoczesne urządzenie umożliwiające łatwe i wygodne zarządzanie dostępem. Stanowi ono idealne rozwiązanie zarówno w prostych, jak i rozbudowanych systemach kontroli dostępu.

Obudowa zabezpieczona przed zalaniem

Obudowa czytnika charakteryzuje się klasą szczelności IP66 co oznacza, że zapewnia skuteczną ochronę przed zalaniem oraz niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. W praktyce umożliwia to montaż czytnika w drzwiach znajdujących się na zewnątrz budynków.

Programowanie za pomocą bezpłatnej aplikacji

Programowanie czytnika odbywa się za pomocą bezpłatnej aplikacji Argo. Co równie istotne oprogramowanie można aktualizować bez konieczności demontowania obudowy. Obsługę czytnika ułatwia dioda, która sygnalizuje wykonywane operacje. Dodatkowo czytnik emituje także sygnały dźwiękowe.

Energooszczędna technologia wybudzania czytnika

Duża klawiatura posiada podświetlenie i dotykowy panel i jest aktywowana za każdym razem po zbliżeniu dłoni. Dwanaście przycisków umożliwia wygodne wprowadzenie zaprogramowanego przez administratora kodu PIN, składającego się minimalnie z czterech, a maksymalnie z czternastu znaków. Dzięki zastosowaniu technologii wybudzania czytnika w momencie zbliżenia dłoni udało się uzyskać bardzo niskie zużycie energii.

Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa

Czytnik umożliwia także uwierzytelnianie za pomocą linii papilarnych oraz obsługuje technologię RFID, dzięki czemu drzwi można otwierać za pomocą kart zbliżeniowych Mifare Classic / Mifare DESFire, a także opasek i breloków. Bezpieczeństwo przesyłanych danych gwarantuje szyfrowana komunikacja wykorzystująca 128-bitowy klucz AES, co uniemożliwia przejęcie czy odczytanie danych przez osoby postronne w wyniku ataku kryptologicznego typu brute force czy man in the middle.

Współpraca z zamkiem x1R Smart

Czytnik zbliżeniowy współpracuje z elektromotorycznym zamkiem x1R Smart, dedykowanym do zastosowania we wzmocnionych drzwiach antywłamaniowych i sklasyfikowanym zgodnie z wymogami europejskiej normy EN 14846:08.

Zamek x1R Smart oferuje najwyższą (7) klasę zabezpieczenia antywłamaniowego oraz kilka trybów pracy, pozwalających określić poziom kontroli nad zaczepem oraz ryglami. Ponadto został wyposażony w silnik elektryczny, którego pracą zarządza nowoczesny mikroprocesor.

Model zamka x1R Smart jest dostępny w wersji nawierzchniowej (bez blachy czołowej) oraz w wersji wpuszczanej (z blachą czołową). Z racji uniwersalnego zaczepu zamek można zamontować zarówno na lewym, jak i na prawym skrzydle drzwiowym.


Przeczytaj również:

Targi Warsaw Home po raz czwarty

Targi Warsaw Home odbywają się będą w dniach 3-6 października w Ptak Warsaw Expo (Aleja Katowicka 62, Nadarzyn). To święto designu, które co rok przyciąga tysiące entuzjastów wyposażenia wnętrz. Zw…

Projekt podstawy programowej kształcenia w zawodzie monter stolarki budowlanej

Mamy przyjemność przedstawić projekt podstawy programowej kształcenia w zawodzie „monter stolarki budowlanej”. Zakres zapisanych w podstawie programowej wymaganych umiejętności przyszłych monterów …

XIII Kongres Stolarki Polskiej zakończony – co działo się na Kongresie?

Trzy inspirujące bloki tematyczne, 300 uczestników i rozmowy o przyszłości branży. Za nami XIII Kongres Stolarki Polskiej, który odbył się w dniach 24-25 maja br. w Warszawie. Tegoroczna odsłona Ko…