Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Więcej przestrzeni w salonie? Przesuwne drzwi tarasowe Slide dają ten komfort

Więcej światła, więcej przestrzeni, więcej komfortu. Projektując salon i taras zależy nam, by pięknie się łączyły i uzupełniały. Chcemy otwartej przestrzeni i subtelnego połączenia tych dwóch stref przy zachowaniu ciepła w zimie – odpowiedzią OKNOPLAST na te potrzeby jest okno Slide.

Przez ostatni rok doceniliśmy nasze tarasy i balkony. Stały się naszą oazą, miejscem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. To właśnie tu się relaksowaliśmy, jedliśmy wspólne posiłki czy nawet pracowaliśmy. Chyba każdy właściciel tarasu docenia go teraz jeszcze bardziej niż wcześniej. Dokładamy starań, by nasz taras był nie tylko piękny i wygodny, ale by stał się również integralną częścią naszego salonu, żeby nasz zamysł wykończenia wnętrza miał swoją kontynuację również na zewnątrz. Nasze wysiłki i pomysł na aranżację tych przestrzeni doskonale podkreślą drzwi tarasowe Slide od OKNOPLAST.

Przygotowując nowe drzwi tarasowe, zależało nam na tym, by nie tylko były odpowiedzią na obecne i nadchodzące trendy, ale by były też integralną częścią domów naszych klientów. Slide od OKNOPLAST nadaje wnętrzu charakteru, a przy tym doskonale łączy wnętrze domu z tym, co na zewnątrz. Kiedy dodamy do tego szeroki wachlarz możliwości personalizacji, otrzymujemy naprawdę wymarzone drzwi tarasowe dla pomieszczenia w niemal każdym stylu – zachęca Mike Żyrek, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w OKNOPLAST.

Nowoczesność

OKNOPLAST jest znany z tego, że czerpie z najnowszych technologii i wdraża nowoczesne rozwiązania. Nie inaczej jest w tym przypadku. Sześciokomorowy profil ramy o głębokości zabudowy 140 mm i czterokomorowy profil skrzydła o głębokości zabudowy 70 mm zapewniają szeroki zakres możliwości zastosowania. Co więcej, dzięki myśli technologicznej nie musimy się już obawiać dużych przeszkleń – taka konstrukcja jest stabilna i odporna. Pozwala też na maksymalne wykorzystanie powierzchni wewnątrz pomieszczenia – otwarcie drzwi nie wymaga rozwarcia skrzydła.
Komfort
Drzwi tarasowe Slide OKNOPLAST są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu – jest to intuicyjny i łatwy w obsłudze system przesuwny, więc oszczędzamy przestrzeń. Nie musimy otwierać ich na oścież, dzięki czemu wnętrze, nawet z otwartymi drzwiami tarasowymi, wydaje się bardzo przestronne.

Światło

Wszyscy lubimy ładne i dobrze oświetlone pomieszczenia. Naszą naturalną potrzebą jest światło. Dzięki wytrwałej pracy inżynierów i designerów możemy cieszyć się z okien o coraz większych przeszkleniach, wpuszczających więcej światła, które jednocześnie są stabilne, wytrzymałe i zatrzymują ciepło. Minimalistyczny design drzwi tarasowych SLIDE OKNOPLAST pozwala na maksymalizację powierzchni przeszklonej, która zapewnia więcej naturalnego światła w pomieszczeniu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pozwalają na zatrzymanie ciepła na poziomie Uw=0,82 W/m²K.

Design

Charakteru wnętrzu, oprócz przeszklenia, nadaje również rama. Slide charakteryzuje się dużo cieńszą od standardowej ramą, dzięki czemu same drzwi tarasowe wydają się lżejsze, a my uzyskujemy wizualny efekt płynnego przejścia między pokojem i tarasem. Wartym uwagi jest fakt, że projektanci tych drzwi oddali w ręce użytkowników wiele możliwości personalizacji wykończenia, co sprawia, że możemy je dopasować do każdego stylu. Czy to kolor ramy, czy nakładki, klamek i pochwytów – możliwości są niemal nieograniczone.
Rozwiązania takie jak drzwi tarasowe SLIDE OKNOPLAST dają szerokie możliwości aranżacyjne, można je dopasować do każdego stylu i wnętrza, dlatego chętnie rekomendują je architekci. Swoje zastosowanie najczęściej znajdują w domach jednorodzinnych i nowoczesnych inwestycjach. Więcej o drzwiach tarasowych SLIDE OKNOPLAST znaleźć można w salonach sprzedaży OKNOPLAST lub tutaj.
ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

Przeczytaj również:

Czy branża stolarki budowlanej wyhamowuje?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD), branża stolarki budowlanej mimo odnotowanych wzrostów będzie mierzyła się…

X Kongres Stolarki Polskiej – Podziękowania

Za nami X Kongres Stolarki Polskiej. Kierujemy do Państwa podziękowania za udział w wydarzeniu oraz wsparcie przy jego organizacji. Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, bez których K…

Targi WinDoor-tech – niezależnie, ale w synergii z Budmą

  Podczas targów WinDoor-tech w jednym czasie i miejscu spotykają się producenci i dystrybutorzy maszyn i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i systemów fasadowych oraz projektanci i …