Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Widok i światło dzienne przez cały rok

Jesienią i zimą zwykle cierpimy na niedobór światła dziennego, a większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Sposobem na rozjaśnienie wnętrz i zachowanie lepszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym są wielkoformatowe drzwi przesuwne o panoramicznym designie.

Naturalne światło jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu. Jego niedobór w pochmurne, krótkie dni może powodować obniżenie nastroju, problemy ze skupieniem i senność. Co ważne, dobroczynnego wpływu światła dziennego nie da się zastąpić sztucznym oświetleniem. Dobowe zmiany natężenia naturalnego światła słonecznego regulują rytm ludzkiego organizmu. Dlatego projektując dom, warto uwzględnić wielkoformatowe okna i drzwi przesuwne, które pozwolą jak najlepiej zużytkować dostępną dawkę światła, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Z taką myślą powstały panoramiczne drzwi przesuwne Schüco LivingSlide o bardzo wąskich szerokościach czołowych ramy, które pozwalają uzyskać efekt maksymalnego doświetlenia wnętrz, co przekłada się także na zmniejszenie wykorzystania sztucznego oświetlenia.

Więcej światła nawet w pochmurne dni

Wariant drzwi LivIngSlide ze stałym skrzydłem panoramicznym o widocznej szerokości 72 mm Fot: Schüco

W panoramicznej wersji drzwi podnoszono-przesuwnych LivIngSlide zredukowano widoczną szerokość ramy skrzydła z 99 do jedynie 72 mm, co przekłada się na zwiększenie udziału szyby. Ponadto w jednej ościeżnicy o imponujących wymiarach 6500 × 2582 mm można umieścić aż do czterech skrzydeł stałych i przesuwnych, uzyskując maksymalnie transparentny efekt i bardzo szeroki widok na otoczenie. Efekt płynnego przenikania się salonu z ogrodem można dodatkowo uwypuklić, stosując ciepły próg zero milimetrów. Harmonijnie zlicowana z posadzką konstrukcja progu bez barier jest zgodna z normą DIN 18040 i odpowiada najwyższej, 6 klasie przejezdności zgodnie z wytyczną ift BA-01/1. Dzięki temu nie tylko ułatwia przechodzenie na zewnątrz, lecz także nie stwarza żadnych barier dla przepływu światła do pomieszczenia, w odróżnieniu od tradycyjnych, wystających progów. Aby jeszcze lepiej doświetlić wnętrze, warto zastosować dodatkowo panoramiczne przeszklenie stałe np. na sąsiedniej ścianie, co zapewni widok na ogród w dwóch kierunkach.

Ciepło i przytulnie

Wariant drzwi LivIngSlide z panoramicznymi skrzydłami stałymi i przesuwnymi Fot. Schüco

Pomimo swojego lekkiego i przejrzystego wyglądu panoramiczna konstrukcja podnoszono-przesuwna LivIngSlide zapewnia doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu starannie przemyślanych stref izolacyjnych i wysokiej jakości zgrzewalnych uszczelnień z EPDM spełnia ona z nawiązką surowe kryteria ochrony cieplnej, jakie obowiązują od 2021 roku. Drzwi przesuwne z szybą Ug = 0,6 W/(m2K) mogą osiągać doskonały współczynnik przenikania ciepła poniżej Uw = 0,8 W/(m2K). Oznacza to, że spełniają one wymagania nowoczesnego budownictwa wysoko energooszczędnego. Solidnie wzmocnione panoramiczne skrzydła o zwiększonej głębokości zabudowy i ciężarze nawet do 300 kg umożliwiają stosowanie ciepłych pakietów szybowych o grubości do 54 mm. Ochronę przed chłodem i kondensacją pary wodnej w newralgicznej strefie naroży skrzydeł zapewnia wielokomorowy profil i izolowany cieplnie próg zero milimetrów. W rozwiązaniu zastosowano ponadto innowacyjne rozwiązanie odwodnienia i uszczelnienia, które gwarantuje doskonałą wodoszczelność. Wszystko to sprawia, że drzwi przesuwne LivIngSlide doskonale sprawdzają się nawet w trudnych warunkach pogodowych.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

 

ŹRÓDŁO: Schüco


Przeczytaj również:

Instytut Reform oraz PORT PC zaprasza na spotkanie online – „Wokół planu REPowerEU – Na co muszą się przygotować obywatele”

Instytut Reform oraz PORT PC zaprasza na spotkanie online „Wokół planu REPowerEU – Na co muszą się przygotować obywatele”. Wydarzenie odbędzie się 15.05.2023 r. (poniedziałek) w godz. 11:00-12:30 n…

Ciepły montaż okien – czy warto go stosować

Najtańsza energia to ta zaoszczędzona – w obliczu rosnących cen, a nawet niedoborów gazu czy węgla, to zdanie jeszcze dodatkowo zyskuje na znaczeniu. Działaniem, które pozwala na ograniczenie koszt…

Złote Medale BUDMA 2023 przyznane!

Produkty nagrodzone Złotym Medalem targów BUDMA 2023 to innowacje warte uwagi! Do konkursu rocznie przystępuje około 500 produktów, jednak do kolejnego etapu przechodzą tylko te z pozytywną oceną j…