Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Vetrex zaprasza na targi Warsaw Home & Contract

Vetrex weźmie udział w tegorocznej edycji targów Warsaw Home & Contract, które odbędą się w dniach 27-30 października w podwarszawskim Nadarzynie. Na stoisku firmy zostaną zaprezentowane systemy przesuwnych drzwi tarasowych, okna niskoprofilowe oraz drzwi zewnętrzne.

Drzwi tarasowe podnoszono – przesuwne vetrexMotion. Fot. Vetrex

Podczas targów zaprezentujemy tak poszukiwane obecnie przez klientów systemy umożliwiające tworzenie wielkoformatowych przeszkleń. Będzie można obejrzeć m.in. wprowadzone właśnie do naszej oferty drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion. Ich wyróżnikiem, obok imponujących rozmiarów, jest niemal zerowy próg i wyjątkowa lekkość przesuwania skrzydła ruchomego. Pokażemy również przesuwne drzwi tarasowe SLIDE’UP oraz niskoprofilowe okna LUM’UP. Dodatkowo osoby odwiedzające naszą ekspozycję będą miały okazję przyjrzeć się z bliska i wypróbować działanie drzwi zewnętrznych Premium Vetrex. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na nasze stoisko o numerze F3.208A, które będzie zlokalizowane w hali F– mówi Marta Leszczyńska, Marketing Manager Vetrex.

Drzwi tarasowe podnoszono – przesuwne vetrexMotion max. Fot. Vetrex

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne vetrexMotion mogą osiągać wymiary do 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości. Model ten występuje także w wersji vetrexMotion max, w której stały element jest szklony bezpośrednio w ramie. Ma on jeszcze większą powierzchnię przeszklenia i mniej widocznych elementów z PVC. Rozmiary drzwi przesuwnych SLIDE’UP dochodzą do 4,5 m szerokości i 2,5 m wysokości. W systemie tym nieruchoma część również jest szklona w ramie. Wszystkie wspomniane typy drzwi mogą zostać wykonane zarówno w podziale symetrycznym, jak i niesymetrycznym. W tym drugim przypadku przeszklenie stałe jest szersze niż skrzydło ruchome. Zaletą systemów tarasowych Vetrex jest również wysoka izolacyjność cieplna i wytrzymałość. Zależnie od modelu współczynnik Uw wynosi 0,74-0,77 W/(m²·K), przy wyposażeniu w pakiet 3-szybowy z ciepłymi ramkami dystansowymi.

Okna LUM’UP mają węższe profile o wyraźnie zarysowanych krawędziach i większą powierzchnię szyb. Dzięki temu prezentują się one niezwykle nowocześnie i wpuszczają do pomieszczeń do 27% więcej naturalnego światła niż standardowe modele. Odpowiednio wzmocnione profile sprawiają, że okna mogą być wykonane również w dużych rozmiarach oraz w nietypowych kształtach. Jednocześnie LUM’UP cechuje się wysoką izolacyjnością cieplną. Współczynnik Uw dla okna referencyjnego, przy wyposażeniu w pakiet 3-szybowy z ciepłymi ramkami dystansowymi, wynosi 0,8 W/(m²·K).

Drzwi zewnętrzne Premium Vetrex łączą w sobie efektowny design, energooszczędność i funkcjonalność. Atrakcyjnego wyglądu nadają im oryginalne dekory, eleganckie przeszklenia i ciekawa kolorystyka. Klienci mają do wyboru aż 31 modeli w różnych opcjach wykończenia. Dzięki odpowiedniej budowie i wysokiej jakości materiałów drzwi Premium Vetrex odznaczają się wysoką izolacyjnością cieplną i wytrzymałością. W modelach pełnych współczynnik przenikania ciepła Ud wynosi do 0,76 W/(m²·K), a w przeszklonych – do 0,84 W/(m²·K). Odporność na obciążenie wiatrem jest w klasie C5. W drzwiach zastosowano szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort w codziennym użytkowaniu.

 

ŹRÓDŁO: Vetrex


Przeczytaj również:

Firma Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa Sp.z.o.o nowym członkiem POiD

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku Polskie Okna i Drzwi, firmę Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa. Sp.z.o.o. Promat jest przedsiębiorstwem wyspecja…

Wymień stolarkę z dobrym montażem

W Polsce wiele domów jednorodzinnych jest wciąż słabo lub w ogóle nieocieplonych. Rozwiązanie stanowi dobrze przeprowadzona termomodernizacja budynku, która pozwala zaoszczędzić do 80% energii ciep…

Nowy numer „MONTERA STOLARKI”

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu „MONTER STOLARKI” „MONTER STOLARKI”, to  dwumiesięcznik  wydawany pod patronatem Związku POiD przeznaczony dla producentów, monterów stolarki budo…