Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

„Vademecum – o czym monter wiedzieć powinien?” – odbyło się pierwsze szkolenie w ramach grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu”!

W piątek, 2 października br., ruszyła nowa edycja szkoleń dla uczniów szkół branżowych. Z myślą o młodych adeptach sztuki montażu, Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” przygotował cykl wirtualnych spotkań edukacyjnych. Pierwsze z nich, zatytułowane „Vademecum – o czym monter wiedzieć powinien?” poprowadził Augustyn Zioło – ekspert POiD.

W piątkowe południe przed ekranami komputerów zgromadzili się uczniowie szkół branżowych i ich nauczyciele, a także przedstawiciele firm – Partnerów kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”. Podczas pierwszego ze szkoleń realizowanych online, Augustyn Zioło ze Związku POiD przedstawił rodzaje konstrukcji okien i drzwi balkonowych, ich budowę oraz funkcje. Nie zabrakło również omówienia najczęściej popełnianych błędów montażowych, najważniejszych kwestii, na które profesjonalni monterzy powinni zwracać uwagę, a także wymagań, jakie przed specjalistami stawia montaż nowoczesnej stolarki otworowej. Wszystkie tematy zilustrowane były zdjęciami przedstawiającymi konkretne sytuacje montażowe.

Spotkanie stanowiło dla uczniów doskonały wstęp do dalszych szkoleń, zaplanowanych w ramach grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu” na Facebooku, które będą odbywać się w comiesięcznym rytmie, aż do końca czerwca 2021 roku. Na młodzież kształcącą się do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej oraz pokrewnych profesji czeka solidna porcja wiedzy, w tym m.in.: szkolenia dotyczące, cieszącej się dużą popularnością wśród inwestorów, stolarki wielkogabarytowej, okien dachowych, drzwi zewnętrznych czy też bram garażowych.

Najbliższe webinarium już niebawem, w listopadzie br. Zapraszamy nauczycieli uczniów i nauczycieli ze szkół branżowych do dołączenia do grupy „Porozmawiajmy o dobrym montażu”: https://www.facebook.com/groups/391181735133765 i do uczestnictwa w szkoleniach.


Przeczytaj również:

Irek Bieleninik serdecznie zaprasza na MONTERIADĘ 2023!

Nasz prowadzący opowie o profesjonalnych montażach, które będziecie mieli okazję oglądać przez 3 dni Widzimy się na Targach BUDMA przy stoisku 108 w hali nr 5! Więcej informacji na temat MON…

Odbyło się pierwsze spotkanie Rady Programowej XI Kongresu Stolarki Polskiej

We wtorek, 26 listopada br., w siedzibie Związku POiD, zebrali się członkowie Rady Programowej XI Kongresu Stolarki Polskiej, aby wspólnie ustalić program wydarzenia i przedyskutować najważniejsze …

Związek POiD podsumowuje rok 2022

Kongres Stolarki Polskiej, Dobry Montaż, Monteriada to hasła, które na stałe wpisały się do najważniejszych inicjatyw branży stolarki otworowej. Każde z tych pojęć wiąże się z szeroko zakrojonymi d…