Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

TRICKS – praktyczny i nowoczesny system przesuwny

System przesuwny Tricks stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalając nie tylko uatrakcyjnić wygląd wnętrza, ale także zaoszczędzić lub wydzielić fragment przestrzeni w wybranym pomieszczeniu. Może być z powodzeniem stosowanych w domach, mieszkaniach oraz w obiektach użyteczności publicznej. Przesuwne skrzydła po zamknięciu można wykorzystać jako tablice informacyjne lub ekrany, dzięki czemu drzwi oparte na tym systemie sprawdzają się idealnie w salach konferencyjnych, salach lekcyjnych i wykładowych oraz w biurach.

W jakich miejscach i dlaczego stosowany jest system Tricks?

Z racji mechanizmu i prowadzenia ukrytego w górnej krawędzi skrzydła, system przesuwny Tricks znakomicie wpisuje się w założenia minimalistycznego oraz nowoczesnego designu. W niewielkich pomieszczeniach pozwala wykorzystać niemal każdy fragment dostępnej przestrzeni. Znakomicie sprawdza się w garderobach, szafach i wnękach. Drzwi z systemem Tricks spotkać można także w obiektach biurowych i handlowych, gabinetach, przedszkolach, szkołach i na uczelniach oraz w wielofunkcyjnych budynkach typu mixed-use.

Drzwi z systemem Tricks pracują cicho i płynnie, a w celu ich otwarcia lub zamknięcia wystarczy lekko pchnąć skrzydło dłonią. Ponadto system oferuje funkcję spowolnienia otwarcia i zamknięcia, dzięki czemu korzystanie z drzwi jest nie tylko wygodne, ale także bezpieczne. Warto podkreślić, że położenie drzwi zamontowanych przy użyciu systemu Tricks można regulować w trzech płaszczyznach przy użyciu klucza imbusowego. Co istotne regulacja położenia nie wymaga demontażu skrzydła drzwi.

Z czego składa się system Tricks i w jakich drzwiach może być montowany?

W celu skompletowania systemu Tricks należy zamówić zestaw elementów, w którego skład wchodzą elementy plastikowe, elementy do montażu odboju, elementy do montażu linki, dwa górne uchwyty, dwa górne zaciski linki, górny wózek, dolny wózek oraz element zabezpieczający przed wypadnięciem wózka z szyny. Ponadto konieczne jest zaopatrzenie się w aluminiową szynę o długości odpowiadającej wymiarom montowanych drzwi (maksymalnie 2450 mm). Należy mieć na uwadze, że system Tricks jest odpowiedni do zastosowania w drzwiach drewnianych o wadze skrzydła nieprzekraczającej 50 kg.

Drzwi z systemem Tricks w odnowionym budynku w centrum miasta Brescia

W historycznym centrum włoskiego miasta Brescia przy eleganckiej ulicy Via X Giornate stoi czteropiętrowy budynek, w którym znajduje się kilka mieszkań, a także prowadzona jest działalność handlowa i usługowa. Niedawno budynek został poddany renowacji, dzięki której nie tylko odnowiono jego fasadę, ale także przeprojektowano wnętrza, poprawiono izolację termiczną i akustyczną oraz zwiększono odporność konstrukcji na wstrząsy sejsmiczne.

Wewnątrz budynku postawiono na drzwi oparte na systemie Tricks. Dzięki temu pomieszczenia zyskały atrakcyjny wygląd oraz dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać na schowki, szafy i inne elementy wyposażenia.

System przesuwny TRICKS. Fot. NOVET

Uznany producent i wysoka jakość wykonania

Producentem systemu przesuwnego Tricks jest uznana włoska firma Krona Koblenz, specjalizująca się nie tylko w systemach przesuwnych, ale posiadająca także bogate doświadczenie w wytwarzaniu zawiasów wpuszczanych. Wszystkie produkty marki Krona Koblenz charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania, wytrzymałością oraz trwałością. Dlatego też z roku na rok zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Obecnie poza Włochami Krona Koblenz posiada swoje oddziały w kilku innych krajach europejskich oraz w Indiach. Na terenie Polski jej wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem jest NOVET Spółka z o.o.

 

ŹRÓDŁO: NOVET

 


Przeczytaj również:

Jak zmniejszyć ślad węglowy budynków? System do ciepłego montażu okien i drzwi dla zrównoważonego budownictwa

Budynki generują dwutlenek węgla na każdym etapie swojego cyklu życia – od procesu produkcji materiałów budowlanych, w trakcie budowy, podczas eksploatacji aż po okres utylizacji. Zrównoważone budo…

Jakie trendy kształtują rozwój polskiej stolarki otworowej wg. firmy Glassolutions – mecenasa konkursu POiD Building Awards 2021

Polska od lat jest największym eksporterem stolarki otworowej w Europie. Dowodem tego są oczywiście liczby sprzedanych produktów, ale także niesamowite realizacje obiektów architektonicznych, w któ…

Paweł Orleański ambasadorem kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”

W kampanię Związku POiD: „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ” zaangażowało się aż 14 Partnerów. Inicjatywa zyskała także 3 Patronów Honorowych, 5 Patronów Merytorycznych i 26 Patronów Medialnych. …