Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Technologia dla domu w designerskiej oprawie – Somfy podsumowuje targi 4 Design Days

Co łączy technologię i dobry design? Somfy, producent automatyki domowej i rozwiązań smart home zaprezentował podczas targów 4 Design Days praktyczne zastosowanie zaawansowanych  technologii w nowoczesnym apartamencie na miarę XXI w.  Na stoisku mogliśmy zobaczyć połączenie znanej dotychczas oferty Somfy z nowościami produktowymi, wszystko w oprawie inspirowanej nurtem pop-artu. W ciągu czterech dni smart apartament Somfy odwiedziły setki gości, którzy mogli poznać ideę dostępnego dla wszystkich funkcjonalnego, komfortowego i bezpiecznego domu.

Piąta edycja targów 4 Design Days przechodzi do historii jako święto pasjonatów designu, a marka Somfy udziałem w tym wydarzeniu rozpoczyna tegoroczne działania promocyjne, które mają na celu wskazywanie korzyści z zastosowania automatyki domowej połączonej z funkcjonalnymi smart rozwiązaniami, przy jednoczesnym podkreśleniu ponadczasowego designu produktów.

Mieszkanie pokazowe zaprezentowane na targach odzwierciedla nową koncepcję Somfy „Connect your home to your life: Easy- Cosy- Safe”.  Somfy definiuje na nowo wizję bezpiecznego, komfortowego oraz energooszczędnego domu w postaci realnych rozwiązań. Dzięki nim w każdym domu, wolnostojącym, mieszkaniu czy apartamencie, bez względu na metraż, możemy korzystać z szeregu udogodnień, gwarantowanych przez zastosowanie urządzeń zintegrowanych jedną centralą sterującą – mówi Aleksandra Pyziak, Marketing Manager w Somfy Polska.

Nowe rozwiązania do różnych typów inwestycji

Nowości Somfy, zaprezentowane na targach 4 Design Days udowadniają, jak łatwo możemy wprowadzić technologię do naszych mieszkań i domów. Projektantów wnętrz zainteresowały przede wszystkim rozwiązania do osłon wewnętrznych – bezprzewodowe napędy i elegancka gama pilotów, które pozwalają sterować roletami wewnętrznymi czy nawet zasłonami bez podnoszenia się z fotela. Z kolei dobrze znaną centralę sterującą TaHoma® można było zobaczyć w kolejnej odsłonie, tym razem w wersji przeznaczonej do nowego budownictwa. Mowa o centrali TaHoma® DIN, którą instaluje się w rozdzielnicy elektrycznej. Składa się ona z modułów, m.in. io-homecontrol® czy WiFi, dzięki czemu możemy elastycznie dodawać urządzenia domowe do aplikacji, by cieszyć się opcją wygodnego i bezpiecznego sterowania nawet na znaczne odległości.  Z kolei gama mikromodułów Izymo pozwala rozszerzyć funkcje i dodać możliwość sterowania bezprzewodowego – nawet ze smartfonu – do wybranych urządzeń sterowanych przewodowo, jak np. oświetlenie czy rolety. Z kolei nowa głowica termostatyczna w technologii io-homecontrol® oraz termostat sterowany smartfonem służą optymalizacji zużycia energii i oszczędnościom na ogrzewaniu. Na stoisku Somfy mogliśmy zobaczyć również smart zamek do drzwi Door Keeper – tym produktem zachwycą się wszyscy, którzy w prosty sposób dzięki aplikacji w smartfonie chcą zarządzać wejściem do domu. Rozwiązania te mogą działać jako samodzielne urządzenia, umożliwiając zarządzanie wybranymi strefami w domu czy mieszkaniu.

Strefa komfortu

Zgodnie z założeniami smart home to dom jest naszą strefą komfortu. W mieszkaniu pokazowym Somfy na 4DD zaprezentowano kompleksowy pod względem produktów i możliwości smart home, który na co dzień daje możliwość integracji z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Home czy otwartą platformą usług IFTTT. Łamiemy stereotypy skomplikowanej i niedostępnej technologii – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska. Co ważne, Somfy skraca odległości, bo niezależnie gdzie jesteśmy technologia pozwala nam czuwać nad naszym domem i naszymi bliskimi. Kompleksowy ekosystem domowy możemy mieć cały czas przy sobie – w naszym smartfonie. Dziękujemy za wszystkie inspirujące rozmowy podczas targów 4 Design Days. To wspaniała wiadomość, że grono zwolenników smart rozwiązań do mieszkań i domów rośnie tak szybko.   

Dyskusja o zrównoważonym budownictwie

Rozwiązania inteligentne przekładają się na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. W szerszym aspekcie możemy mówić o ogromnym wpływie technologii na poprawę efektywności energetycznej budynków. Temat ten poruszany był podczas panelu  dyskusyjnego „Tu zamieszka zrównoważony rozwój”. Jednym z ekspertów był Waldemar Niedziela, Business Developer CBS, reprezentujący markę Somfy: 90% czasu spędzamy w budynkach. Im ich jakość jest lepsza, tym wyższy nasz komfort. Współczesne budownictwo ma wręcz przeogromny wpływ na stan środowiska naturalnego i odpowiada za istotną część emitowanych zanieczyszczeń. Dzięki automatyce budynkowej mogą powstawać nowoczesne biurowce, hotele, szkoły, uczelnie i szpitale, przyjazne użytkownikom, stawiające na komfort wizualny i cieplny, a jednocześnie energooszczędne i zwyczajnie odpowiedzialne.

Happy Home Somfy

Targi 4 Design Days z roku na rok gromadzą coraz liczniejsze grono ekspertów i pozostałych odwiedzających, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne edycje. Nowy koncept  Somfy Easy, Cosy & Safe można poznać również w salonie pokazowym marki, czyli w Happy Home Somfy w Warszawie przy ul. Marywilskiej 34.  Koncepcja estetyczna wnętrza bazuje na stworzeniu przyjaznej przestrzeni, w której łatwo wyróżnić poszczególne strefy takie jak: sterowanie osłonami wewnętrznymi i zewnętrznymi, zarządzanie dostępem do domu i ochrona, a także sterowanie oświetleniem czy ogrzewaniem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie łącznie ze strefą chillout, w której w przyjemnej atmosferze pomożemy zaprojektować wymarzony smart dom czy mieszkanie.

 

 SOMFY – to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do rolet, bram i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.

Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.

W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Warszawa 11.02.2020


Przeczytaj również:

Wybieramy okna i drzwi: aluminiowe czy PVC? Postaw na komplet stolarki i miksuj rozwiązania

Głównym kryterium przy zakupie okien i drzwi zewnętrznych jest ich wygląd. Powstaje więc pytanie, jaki kolor i jaki rodzaj stolarki wybrać: PVC czy aluminium? Dzięki systemowym rozwiązaniom łatwo d…

Efekty spotkania konsultacyjnego w sprawie podstawy programowej dla zawodu „monter stolarki budowlanej”

Na wniosek Związku POiD, 5 grudnia 2018 roku, w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie konsultacyjne poświęcone podstawie programowej dla nauczania zawodu „monter stolarki budowlanej…

Monter stolarki budowlanej – ważny etap na drodze do wprowadzenia zawodu ukończony. I co dalej?

Długi proces starań branży stolarki budowlanej o utworzenie zawodu montera stolarki budowlanej zakończył się sukcesem. W grudniu ub.r. Ministerstwo Edukacji Narodowej zakwalifikowało go do zawodów …