Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Targi FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze w 2022 roku

Jak już wiemy organizatorzy największych targów okien, drzwi i fasad FENSTERBAU FRONTALE zadecydowali o odwołaniu targów w 2020 roku. Nowa data została wyznaczona na 29 marca – 1 kwietnia 2022 r.

Pandemia koronawirusa postawiła świat w obliczu kryzysu, którego skutków jeszcze dzisiaj nie można do końca oszacować. Wiele branż już dzisiaj stoi w obliczu ogromnych strat zarówno finansowych jak i psychologicznych. Organizatorzy targów i wielu eventów zostali postawieni przed trudnym zadaniem zmiany formy imprez targowych lub ich odwołaniu. Tak też stało się w przypadku największych targów branży stolarki otworowej w Europie. Po wcześniejszym przesunięciu daty targów na czerwiec, ostatecznie podjęto decyzję o odwołaniu edycji 2020 r.

Po ogłoszeniu nowego terminu FENSTERBAU FRONTALE, który przypadał na czerwiec wiele firm podjęło decyzję o rezygnacji z udziału w targach, ze względu na zbyt duże ryzyko spowodowane Covid-19. Związek Polskie Okna i Drzwi, po zebraniu opinii wśród przedstawicieli firm branży stolarki budowlanej, wystosował petycje do organizatorów targów z sugestią przeniesienia ich na październik 2020. Utrzymująca się w dalszym ciągu sytuacja epidemiczna ostatecznie zmusiła organizatorów do odwołania imprezy w tym roku – mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku Polskie Okna i Drzwi.

Chcielibyśmy bardzo podziękować za liczne i konstruktywne dyskusje przedstawicielom branży w ciągu ostatnich kilku dni. Były one dla nas ogromnym wsparciem w procesie decyzyjnym. Niestety, w dobie tak wielkiego kryzysu i zagrożenia jakie niesie za sobą koronawirus, nie możemy realizować naszych celów, którymi jest stworzenie miejsca rozwijania relacji biznesowych dla wystawców i zwiedzających z FENSTERBAU FRONTALE i HOLZ – HANDWERK – wyjaśnia Petra Wolf, Członek zarządu NürnbergMesse.

Na targach FENSTERBAU FRONTALE i HOLZ – HANDWERK w Norymberdze mogło by wziąć udział ponad 1300 wystawców z 42 krajów i ponad 110 000 odwiedzających z ponad 100 krajów. Anulowanie wydarzenia to wielka strata dla branży, jednak dziś wydaje się ona właściwa, ponieważ zdrowie ludzi jest bezcenne.

 

 


Przeczytaj również:

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty „Ułatwienia dla branży budowlanej”

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty : „Ułatwienia dla branży budowlanej – jak pomóc przetrwać branży, nie rezygnując z podnoszenia efektywności energetycznej, zachowując jej wysoką pozycję e…

Zapraszamy na debatę „Dlaczego warto zostać monterem stolarki?” na MONTERIADZIE 2019!

Jak wygląda praca montera stolarki budowlanej „od kuchni”, jaka jest jej specyfika i korzyści płyną z wykonywania tej profesji? Będzie się można o tym dowiedzieć podczas debaty z udziałem profesjon…

FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze zostały  przełożone!

Ważna informacja dla wystawców i zwiedzających, którzy mieli wziąć udział w organizowanych w dniach 18-21 marca 2020 r. w Norymberdze, targach Fensterbau Frontale. Zgodnie z oficjalną informacją or…