Szkolnictwo branżowe
Związek POiD rozpoczął w 2017 roku projekt związany z podnoszeniem statutu zawodów związanych z branżą stolarki otworowej. Celem jest zwiększenie atrakcyjności tych profesji.
W efekcie do oferty szkolnictwa branżowego pierwszego stopnia została wdrożona specjalizacja monter stolarki, a w 2021 r. do oferty szkolnictwa branżowego pierwszego stopnia specjalizacja technik stolarki otworowej i automatyki.
Związek POiD deklaruje kontynuację działań na rzecz podnoszenia kwalifikacji kadry nauczycielskiej w ramach edukacji przyszłych pracowników sektora stolarki budowlanej, poprzez kontynuację działań na rzecz podnoszenia kwalifikacji nauczycieli zawodów „monter stolarki” oraz specjalizacji „technik stolarki i automatyki, aktywizacje młodzieży w ramach grup tematycznych realizowanych w projekcie Dobry Montaż, a także uzupełninie podstawy programowej obu specjalizacji w miarę potrzeb związanych z rozwojem technologicznym.
Szkolenia uczniów szkół branżowych
Szkolenia uczniów szkół branżowych w ramach projektu DOBRY MONTAŻ i wdrożenia zawodu montera do systemu edukacji.
Szkolenia mają na celu promocje zawodu montera, podnoszenie kwalifikacje i wiedzy monterów. Wszystko po to aby zniwelować rosnący brak dobrych montażystów stolarki.
Szkolenia realizowane są w ścisłej współpracy z Członkami Związku w trybie stacjonarnym oraz online.
Szkolenia nauczycieli szkół branżowych
Związek POiD wspólnie z firmami zrzeszonymi oraz instytucjami takimi jak Instytut Badań Edukacyjnych, podjął inicjatywę szkolenia kadry nauczycieli zawodu montera stolarki budowlanej.
Projekt ruszył we wrześniu 2019 r. w porozumieniu z placówkami szkolnictwa branżowego, które prowadzone są m.in. w ośrodkach szkoleniowych, znajdujących się przy zakładach produkcyjnych firm członkowskich Związku POiD.
Dobra podstawa programowa i wykwalifikowana kadra nauczycielska, mają podnieść atrakcyjność tego zawodu