Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

System przesuwny Ponzio do apartamentów – wygoda w użytkowaniu

System Ponzio SL 1700TT to innowacyjne rozwiązanie, łączące zalety dwóch rozwiązań: drzwi przesuwnych i okna rozwiernego.

Obrót klamki jest w pełni zsynchronizowany z odsunięciem skrzydła od ościeżnicy, co powoduje płynne przesunięcie skrzydła po wyznaczonym torze bez tarcia uszczelki domykowej o ościeżnicę. Ryglowanie po całym obwodzie skrzydła zapewnia równomierną siłę docisku i równocześnie wysoką szczelność – zarówno na warunki atmosferyczne, jak i akustyczne. Końcowy etap zamykania jest analogiczny jak w oknie rozwiernym, co powoduje, że szczelność wyrobu jest bardzo wysoka.

Drzwi w systemie przesuwnym wyróżnia wyjątkowa wygoda użytkowania. Nawet przy dużym ciężarze skrzydła drzwi otwiera i zamyka się lekko. Brak oporu podczas przesuwania skrzydła, bardzo wysoka szczelność i izolacyjność akustyczna – to najważniejsze cechy tego systemu.

Oprócz łatwości i komfortu użytkowania, system gwarantuje też podwyższone bezpieczeństwo pod kątem odporności na włamanie (możliwość uzyskania klasy RC2). Co ważne, utrzymuje również wysoką izolacyjność termiczną (występuje w 3 wariantach, zależnie od wymagań w tym zakresie).

Szeroki zakres wymiarów skrzydła sprawia, że można go zastosować w wielu opcjach, np. jako okna przesuwne przy blacie kuchennym, jak i drzwi tarasowe na pełną wysokość pomieszczenia.

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl


Przeczytaj również:

Konferencja Techniczna: Konstrukcje przeszklone – nowe wyzwania, technologie i badania

Związek Polskie Okna i Drzwi patronujący wydarzeniu pt. „Konstrukcje przeszklone – nowe wyzwania, technologie i badania” organizowanemu co roku przez miesięcznik „Świat Szkła” zaprasza do udziału w…

Jak zdobyć dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i bramy w 2023 roku?

Wiosna to dobry czas na remont i termomodernizację domu. Dzięki temu pozbędziemy się starego kopciucha i wymienimy okna, drzwi zewnętrznych oraz bramę garażową. Jakie dofinansowanie możemy zdobyć n…

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Patronem Honorowym kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”

Patronat Honorowy nad kampanią „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ” objął Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zaangażowanie NFOŚiGW w charakterze Patrona inicjatywy potwierdza…