Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

System przesuwny Ponzio do apartamentów – wygoda w użytkowaniu

System Ponzio SL 1700TT to innowacyjne rozwiązanie, łączące zalety dwóch rozwiązań: drzwi przesuwnych i okna rozwiernego.

Obrót klamki jest w pełni zsynchronizowany z odsunięciem skrzydła od ościeżnicy, co powoduje płynne przesunięcie skrzydła po wyznaczonym torze bez tarcia uszczelki domykowej o ościeżnicę. Ryglowanie po całym obwodzie skrzydła zapewnia równomierną siłę docisku i równocześnie wysoką szczelność – zarówno na warunki atmosferyczne, jak i akustyczne. Końcowy etap zamykania jest analogiczny jak w oknie rozwiernym, co powoduje, że szczelność wyrobu jest bardzo wysoka.

Drzwi w systemie przesuwnym wyróżnia wyjątkowa wygoda użytkowania. Nawet przy dużym ciężarze skrzydła drzwi otwiera i zamyka się lekko. Brak oporu podczas przesuwania skrzydła, bardzo wysoka szczelność i izolacyjność akustyczna – to najważniejsze cechy tego systemu.

Oprócz łatwości i komfortu użytkowania, system gwarantuje też podwyższone bezpieczeństwo pod kątem odporności na włamanie (możliwość uzyskania klasy RC2). Co ważne, utrzymuje również wysoką izolacyjność termiczną (występuje w 3 wariantach, zależnie od wymagań w tym zakresie).

Szeroki zakres wymiarów skrzydła sprawia, że można go zastosować w wielu opcjach, np. jako okna przesuwne przy blacie kuchennym, jak i drzwi tarasowe na pełną wysokość pomieszczenia.

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl


Przeczytaj również:

Firma DOMSTAR nowym członkiem POiD

Informujemy, że do Związku Polskie Okna i Drzwi dołączyła firma DOMSTAR, będąca producentem  stolarki otworowej drewnianej oraz domów drewnianych której historia sięga lat 70’. W oparciu o wielolet…

XII Kongres Stolarki Polskiej. Relacja z wydarzenia

XII Kongres Stolarki Polskiej był wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim przedstawiciele branży, po czasach pandemicznych ograniczeń, spragnieni byli osobistych spotkań. W kuluarach tocz…