Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

System okienno-drzwiowy Aluron AS 75 – nowa gama rozwiązań!

Pierwszy kwartał bieżącego roku obfituje w nowości w ramach systemów aluminiowych Aluronu. Konstruktorzy spółki nie tylko projektują zupełnie nowe rozwiązania, ale też stale udoskonalają produkty funkcjonujące w ofercie już od jakiegoś czasu. Zwiększają ich funkcjonalność oraz dostosowują do zmieniających się wymagań klientów, przepisów prawa budowlanego oraz trendów architektonicznych. Jednym z takich rozwiązań jest najpopularniejszy w chwili obecnej system okienno-drzwiowy Aluronu – AS 75.

Trójkomorowa budowa profili oraz optymalna z punktu widzenia izolacyjności termicznej głębokość zabudowy – 75 mm – doskonale spełniają oczekiwania producentów stolarki otworowej. Niezwykle szeroka gama rozwiązań konstrukcyjnych ułatwia pracę konstruktorom i projektantom. System AS 75 stanowi dla nich platformę służącą do projektowania najnowocześniejszych konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach oraz do tworzenia konstrukcji drzwiowych z szeroką gamą dostępnych okuć i wariantów produkcyjnych.

Innowacje w służbie designu

W kwietniu bieżącego roku system AS 75 został poszerzony o szereg innowacyjnych rozwiązań zwiększających walory estetyczne i funkcjonalność konstrukcji projektowanych na jego podstawie. Wśród najważniejszych modyfikacji wpływających na design projektowanych drzwi znajdują się:

  • ergonomiczny pochwyt kieszeniowy ze zintegrowanym oświetleniem LED systemowo przygotowany do montażu w drzwiach panelowych. Do montażu pochwytu służą taśmy dwustronne. Rozwiązanie pozwala na wykonanie kieszeni na całej wysokości skrzydła drzwiowego lub w wersji minimalistycznej jako wąski pochwyt odcinkowy.
  • Designerskie lamelki dekoracyjne montowane w sposób mechaniczny do panelu drzwi AS 75P znakomicie uzupełniające panel drzwiowy szczególnie w wersji z powłoką drewnopodobną. Lamelki mogą też stanowić osłonę przeciwsłoneczną montowaną do naświetla stałego drzwi panelowych.
  • Profil wyprowadzający skropliny na zewnątrz konstrukcji szczególnie przydatny w naświetlach drzwi panelowych. Rozwiązania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wysokie wymagania dotyczące kwestii wizualnych wykluczają stosowanie jakichkolwiek widocznych maskowań otworów odwadniających. W odróżnieniu od standardowych, widocznych odwodnień ten wariant pozwala na łatwy, grawitacyjny wypływ nawet niewielkich ilości skroplin na zewnątrz.

Nowe rozwiązania konstrukcyjne

Oprócz prac nad estetyczną stroną produktów, konstruktorzy Aluronu prowadzili też działania udoskonalające system w zakresie ich konstrukcji, dzięki czemu powstały:

  • innowacyjna podwalina aluminiowa przydatna zwłaszcza w dużych konstrukcjach drzwiowych z naświetlami. Konstrukcyjnie jest to jeden izolowany termicznie profil zaprojektowany tak, aby współpracował systemowo z progiem drzwiowym, futryną okienną i profilem wyprowadzającym skropliny. Jeden ciągły element podwaliny usztywnia konstrukcję na czas transportu i montażu. Zabezpiecza próg drzwiowy przed uszkodzeniem oraz izoluje termicznie newralgiczną część drzwi na poziomie posadzki. Istnieje możliwość pakietowania podwaliny w celu uzyskania wymaganej wysokości izolacji termicznej na poziomie podłogi.
  • Trwały i stabilny próg aluminiowy o głębokości zabudowy 75 mm wraz z nowymi, wytrzymałymi elementami tworzywowymi mocującymi próg do ościeżnicy.
  • Nowy typoszereg ekonomicznych futryn okiennych poprawiających optymalizacje materiałową konstrukcji.
  • Poszerzenie o wysokości 179 mm stosowane zwłaszcza jako izolowana termicznie baza służąca do łatwego mocowania skrzynek rolet zewnętrznych.

Elementy uzupełniające system

Wymienione powyżej nowe rozwiązania konstrukcyjne, to nie jedyne zmiany, jakie zaszły w zakresie systemu AS 75. Oferta Aluronu znacząco poszerzyła się także w zakresie okuć i innych elementów uzupełniające. Do najważniejszych nowości w tym zakresie należy zaliczyć:

  • nowe zamki wielopunktowe (automatyczne i elektromotoryczne) firmy ROTO,
  • nowoczesne elementy kontroli dostępu, takie jak: czytniki linii papilarnych czy pilot sterujący zamkiem i klawiaturą,
  • ukryte okucia antypaniczne firmy WILKA (wraz z raportem z oceny zdolności do zwolnienia).

Już niedługo wszystkie nowości zostaną zaimplementowane do programów kalkulacyjnych typu Aluroncad i LOGIKAL. System AS 75 to jedno z najlepiej sprzedających się rozwiązań z oferty zawierciańskiego systemodawcy. Klienci doceniają doskonałe parametry termiczne, ale również szeroką gamę oferowanych rozwiązań. Ciągły rozwój tego systemu to przede wszystkim efekt wsłuchiwania się w potrzeby partnerów spółki, którzy w większości przypadków są motorem wprowadzanych modyfikacji czy nowych funkcjonalności.

 

ŹRÓDŁO: ALURON


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2020

W czwartek 10 grudnia odbyło się spotkanie Rady Członków Związku POiD oraz konferencja prasowa, na której podsumowano działalność Związku w ciągu ostatniego roku. W czasie spotkania dyskutowano na…

Związek POID wraz z EY, zaprasza na warsztaty online: Gdzie szukać dofinansowania do realizacji planów rozwojowych?

Rusza szeroki strumień wsparcia dla polskich firm. Gdzie szukać dofinansowania do realizacji planów rozwojowych? Początek roku 2023 przynosi wiele pozytywnych informacji dotyczących nowej europejsk…

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym jubileuszowej edycji targów Bud-Gryf Szczecin 2023

Związek Polskie Okna i Drzwi obejmuje patronatem honorowym 30 edycję szczecińskich targów „Bud-Gryf&Home2023”. Te największe na Pomorzu Zachodnim targi, organizowane przez spółkę Żegluga Szczec…