Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

System nakładek Gemini. Dlaczego nakładki Gemini?

Aluron produkuje systemy nakładek aluminiowych Gemini dla wyrobów czołowych systemodawców drewnianych oraz PVC, takich jak: Salamander, Gealan, Veka czy Kömerling. W przeciwieństwie do innych producentów nakładek Aluron oferuje swój produkt jako kompleksowy system. Składają się na niego: gotowe ramki wyposażone w komplet autorskich uszczelek i zaczepów montażowych. Dzięki temu klienci spółki nie muszą posiadać w swoich zakładach produkcyjnych wydziałów zajmujących się prefabrykacją nakładek, co stanowi dla nich znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy, że za pomocą specjalistycznego oprogramowania dostarczonego przez Aluron dokonają kalkulacji i zamówienia kompletnych ramek. Czas oczekiwania na zamówienie wynosi od 7 do 14 dni. Partnerzy firmy, sprzedając okna z nakładkami Gemini, nie muszą przeprowadzać czasochłonnych badań technicznych dotyczących np. szczelności. Mogą posługiwać się badaniami przeprowadzonymi przez systemodawcę.

Zalety ramek aluminiowych

Systemy nakładek aluminiowych Gemini pozwalają na ujednolicenie i dopasowanie pod kątem designu okien tworzywowych do stolarki aluminiowej lub drewniano-aluminiowej. Zapewniają elegancję przy zachowaniu najwyższych parametrów użytkowych konstrukcji PVC. Istnieje swoboda wyboru kolorystyki nakładek z bogatej palety Aluron Color Collection2 obejmującej różne struktury kolorów RAL, dekory drewnopodobne oraz anodę. Nakładki aluminiowe zwiększają ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych i promieniowaniem UV. Podnoszą też komfort akustyczny użytkowników wewnątrz pomieszczenia. Stosowanie tego typu rozwiązań wpływa pozytywnie na statykę okien i drzwi, co przekłada się z kolei na możliwość wykonywania konstrukcji w większych wymiarach niż te, które przewidują normy techniczne dla PVC.

Systemy nakładek aluminiowych Aluronu mogą być stosowane do okien, drzwi, oraz konstrukcji przesuwnych. Co więcej, firma zaprojektowała uzupełniające system rozwiązania:

  • Gemini Insecta – moskitiera dostarczana jako gotowa ramka na wskazany przez zamawiającego wymiar i kolor.
  • Gemini VGB – balustrada okienna mocowana do konstrukcji okiennej od zewnątrz.
  • Ekstrudowane parapety aluminiowe Classic i Soft Line.

Technologia „niewidocznego spawu”

Łączenie naroży ramek aluminiowych przeprowadzane jest pod kątem 45o w technologii „niewidocznego spawu” zapewniającej efekt idealnie płaskiej, jednolitej powierzchni. W procesie produkcji profile aluminiowe są spawane, następnie odpowiednio szlifowane i lakierowane proszkowo. W efekcie końcowym miejsce ich połączenia jest całkowicie niewidoczne. Alternatywą dla spawania jest technologia mechanicznego łączenia naroży ram aluminiowych za pomocą łączników z widocznymi krawędziami cięcia. Dzięki możliwości spawania ramek oraz wydziałowi gięcia łuków Aluron jest w stanie stworzyć nakładki odpowiadające nietypowym kształtom okien: łukowym, okrągłym, trapezowym i innym.

Fot. Aluron

Łatwy montaż nakładek

Nakładki aluminiowe tworzą niezależną konstrukcję w stosunku do okna PVC. Odseparowanie od siebie obu surowców zapewnia prawidłową i bezpieczną eksploatację okna. Stosowane do montażu systemowe zaczepy Gemini posiadają szereg zalet:

  • Pozwalają na szybką i sprawną instalację nakładek w warunkach budowy lub jeszcze wcześniej w zakładzie produkcyjnym po finalnym zaszkleniu konstrukcji. Wystarczy przykręcić je do korpusu okna.
  • Niwelują tolerancję na profilach PVC, które zmieniają swoje wymiary na przykład pod wpływem wahań temperatury.
  • Klipsy montażowe pozwalają na łatwą wymianę nakładek. Dają więc możliwość zmiany wizualnej całej elewacji bez konieczności wymiany stolarki okienno-drzwiowej.

Montaż systemów nakładek aluminiowych Gemini odbywa się na podstawie dostępnych u systemodawcy prostych szablonów. Istnieje również możliwość automatyzacji procesu implementacji zaczepów Gemini.

Fot. Aluron

ŹRÓDŁO: AluronPrzeczytaj również:

Szkolenie Związku POiD dla zespołów serwisowo-montażowych stolarki budowlanej

Związek Polskie Okna i Drzwi jako organizator, zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „ Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”, które odbędzi…

Dni Budownictwa i Architektury 1-4 lutego 2021

Według wielu analiz rynkowych i w opinii niemałej części producentów, sytuację w branży budowlanej na koniec 2020 roku można było określić jako dobrą, a zdaniem wielu firm wręcz znakomitą, pomimo p…

MONTERIADA 2020 – 300 m2 promocji dobrego montażu

Przez 31 godzin stoisko Związku POiD i Partnerów było dostępne dla uczestników Targów BUDMA. W tym czasie mieli oni szansę doświadczyć czegoś wyjątkowego – budowy domu na żywo. Mogli także zobaczyć…