Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

System nakładek Gemini. Dlaczego nakładki Gemini?

Aluron produkuje systemy nakładek aluminiowych Gemini dla wyrobów czołowych systemodawców drewnianych oraz PVC, takich jak: Salamander, Gealan, Veka czy Kömerling. W przeciwieństwie do innych producentów nakładek Aluron oferuje swój produkt jako kompleksowy system. Składają się na niego: gotowe ramki wyposażone w komplet autorskich uszczelek i zaczepów montażowych. Dzięki temu klienci spółki nie muszą posiadać w swoich zakładach produkcyjnych wydziałów zajmujących się prefabrykacją nakładek, co stanowi dla nich znaczną oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy, że za pomocą specjalistycznego oprogramowania dostarczonego przez Aluron dokonają kalkulacji i zamówienia kompletnych ramek. Czas oczekiwania na zamówienie wynosi od 7 do 14 dni. Partnerzy firmy, sprzedając okna z nakładkami Gemini, nie muszą przeprowadzać czasochłonnych badań technicznych dotyczących np. szczelności. Mogą posługiwać się badaniami przeprowadzonymi przez systemodawcę.

Zalety ramek aluminiowych

Systemy nakładek aluminiowych Gemini pozwalają na ujednolicenie i dopasowanie pod kątem designu okien tworzywowych do stolarki aluminiowej lub drewniano-aluminiowej. Zapewniają elegancję przy zachowaniu najwyższych parametrów użytkowych konstrukcji PVC. Istnieje swoboda wyboru kolorystyki nakładek z bogatej palety Aluron Color Collection2 obejmującej różne struktury kolorów RAL, dekory drewnopodobne oraz anodę. Nakładki aluminiowe zwiększają ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych i promieniowaniem UV. Podnoszą też komfort akustyczny użytkowników wewnątrz pomieszczenia. Stosowanie tego typu rozwiązań wpływa pozytywnie na statykę okien i drzwi, co przekłada się z kolei na możliwość wykonywania konstrukcji w większych wymiarach niż te, które przewidują normy techniczne dla PVC.

Systemy nakładek aluminiowych Aluronu mogą być stosowane do okien, drzwi, oraz konstrukcji przesuwnych. Co więcej, firma zaprojektowała uzupełniające system rozwiązania:

  • Gemini Insecta – moskitiera dostarczana jako gotowa ramka na wskazany przez zamawiającego wymiar i kolor.
  • Gemini VGB – balustrada okienna mocowana do konstrukcji okiennej od zewnątrz.
  • Ekstrudowane parapety aluminiowe Classic i Soft Line.

Technologia „niewidocznego spawu”

Łączenie naroży ramek aluminiowych przeprowadzane jest pod kątem 45o w technologii „niewidocznego spawu” zapewniającej efekt idealnie płaskiej, jednolitej powierzchni. W procesie produkcji profile aluminiowe są spawane, następnie odpowiednio szlifowane i lakierowane proszkowo. W efekcie końcowym miejsce ich połączenia jest całkowicie niewidoczne. Alternatywą dla spawania jest technologia mechanicznego łączenia naroży ram aluminiowych za pomocą łączników z widocznymi krawędziami cięcia. Dzięki możliwości spawania ramek oraz wydziałowi gięcia łuków Aluron jest w stanie stworzyć nakładki odpowiadające nietypowym kształtom okien: łukowym, okrągłym, trapezowym i innym.

Fot. Aluron

Łatwy montaż nakładek

Nakładki aluminiowe tworzą niezależną konstrukcję w stosunku do okna PVC. Odseparowanie od siebie obu surowców zapewnia prawidłową i bezpieczną eksploatację okna. Stosowane do montażu systemowe zaczepy Gemini posiadają szereg zalet:

  • Pozwalają na szybką i sprawną instalację nakładek w warunkach budowy lub jeszcze wcześniej w zakładzie produkcyjnym po finalnym zaszkleniu konstrukcji. Wystarczy przykręcić je do korpusu okna.
  • Niwelują tolerancję na profilach PVC, które zmieniają swoje wymiary na przykład pod wpływem wahań temperatury.
  • Klipsy montażowe pozwalają na łatwą wymianę nakładek. Dają więc możliwość zmiany wizualnej całej elewacji bez konieczności wymiany stolarki okienno-drzwiowej.

Montaż systemów nakładek aluminiowych Gemini odbywa się na podstawie dostępnych u systemodawcy prostych szablonów. Istnieje również możliwość automatyzacji procesu implementacji zaczepów Gemini.

Fot. Aluron

ŹRÓDŁO: Aluron



Przeczytaj również:

Drzwi zewnętrzne powinny być eko

Ekologia to nie moda a konieczność, m.in. z powodu kwestii zdrowotnych. Coraz bardziej zauważalne jest bowiem ogromne zanieczyszczenie powietrza, za które odpowiadają w znacznej mierze budynki z uw…

Wyzwania i cele branży w Rezolucji XIII Kongresu Stolarki Polskiej

Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD), od lat wyznacza kierunki rozwoju branży. W toku dyskusji w ramach bloków tematycznych tegorocznego XIII Kongresu S…

Rynek pracy zaczyna się od szkół średnich

Trwa rekrutacja do szkół średnich. Do 19 czerwca absolwenci podstawówek mają czas na złożenie wniosku (w tym jego ew. zmiana) wraz z dokumentami o przyjęcie do szkoły średniej. Od zeszłego roku ucz…