Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Studenci z Warszawy najlepsi w debacie organizowanej przez DRUTEX

Ponownie gościliśmy studentów biorących udział w konferencji „Okno na budownictwo”. W tym roku byli to przedstawicieli politechnik: warszawskiej, gdańskiej, śląskiej i koszalińskiej oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie.

To była już trzecia edycja wydarzenia skierowanego do studentów budownictwa.
W piątek, 19 maja, 11 drużyn studenckich, każda w czteroosobowym składzie, przedstawiało swoje prezentacje, poparte własnymi badaniami naukowymi. Do finałowych debat oksfordzkich, które odbyły się w sobotę, 20 maja, zakwalifikowały się cztery najlepsze.

Wygrali studenci Politechniki Warszawskiej, którzy w wielkim finale pokonali Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Trzecie miejsce zajęła Politechnika Śląska, a czwarte przypadło drugiej drużynie tej samej uczelni.

Laureaci opuścili Bytów z okazałym pucharem i atrakcyjnymi nagrody. Wszyscy uczestnicy – podobnie jak podczas ubiegłych edycji – mieli okazje poznać firmę DRUTEX, a także zwiedzić miasto.

Nasza konferencja na trwałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Polsce skierowanych do studentów budownictwa. Od lat jesteśmy zaangażowani w kreowanie trendów w nowoczesnych budownictwie, a studenci to przyszłość tej branży. Za kilka-kilkanaście lat to oni będą decydować o kierunkach rozwoju – powiedział Paweł Grzonka, dyrektor marketingu DRUTEX S.A.

Współpraca firmy DRUTEX z uczelniami wyższymi jest realizowana na wielu płaszczyznach, od staży i praktyk studenckich po konferencje naukowe oraz realizację wspólnych, innowacyjnych projektów. Poza budownictwem czy architekturą, obejmuje ona kierunki z zakresu informatyki, mechaniki, automatyki i robotyki oraz logistyki i spedycji.

DRUTEX cały czas dynamicznie się rozwija, potrzebujemy specjalistów z różnych dziedzin. Współpraca z najlepszymi uczelniami technicznymi pozwala nam dotrzeć z naszą ofertą do wyróżniających się studentów. Mogą oni też, jeszcze podczas nauki, poznać DRUTEX. Po zdobyciu będą mogli robić karierę w naszej firmie. DRUTEX to ceniony pracodawca i atrakcyjne miejsce pracy. W tym roku, po raz drugi z rzędu, zostaliśmy uznani za najlepszego pracodawcę w rankingu „Forbesa” – dodaje Adam Leik, dyrektor HR w DRUTEX S.A.

Współorganizatorami III Konferencji Studenckiej „Okno na budownictwo”, poza DRUTEX S.A. były: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe Technologii i Organizacji Budowy „KOBRa”.

Patronem medialnym był magazyn Builder, a referaty wszystkich drużyn biorących udział w konferencji zostaną opublikowane w dedykowanej edycji Builder Science.

ŹRÓDŁO: DRUTEX


Przeczytaj również:

IX Kongres Stolarki Polskiej uchwycony w kamerze

Zapraszamy do obejrzenia filmu, nakręconego podczas IX Kongresu Stolarki Polskiej w Iławie: https://youtu.be/K87rNA4Cjlw

Posiedzenie Komitetu Budownictwa przy Krajowej Izbie Gospodarczej

Dnia 17 września 2019 roku, odbyło się posiedzenie Komitetu Budownictwa KIG, w którym udział wzięli Przewodniczący Komitetu Budownictwa pan Jacek Szer, członkowie Komitetu w tym prezes Związku POID…

Zaproszenie do publikacji artykułów na stronie POiD

Będąc w gronie Członków Związku POiD, Twoja firma dołączyła do elity Orłów Polskiej Stolarki. Łączą nas wspólne cele, rzetelność i profesjonalizm,  a nasza współpraca widoczna jest w najważniejszyc…