Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Srebro i brąz dla PORTA SAILING TEAM w Chorwacji!

Po raz kolejny wielki sukces PORTA SAILING TEAM w Regatta Business Poland 2022 w Chorwacji. Załoga Moniki Daniłowskiej zdobyła srebrny medal, a załoga Michała Czerwiaka brązowy w swojej klasie!

 

PORTA SAILING TEAM po raz kolejny wzięła udział w sezonie regatowym, zajmując doskonałe miejsca i bijąc kilka rekordów. W składzie załóg PORTA SAILING TEAM byli zarówno pracownicy PORTA, jak i partnerzy biznesowi spółki. Wspólne zmagania sportowe, duch walki, świetnie energetyzuje przed kolejnymi wyzwaniami, a wytworzone podczas regat endorfiny pomagają efektywnie prowadzić biznes w branży budowalnej przez długie tygodnie.
Podczas XV edycji Regatta Business Poland w Chorwacji wystartowały 3 załogi PORTA Sailing Team, wsparte trenerem Igorem Tarasiukiem. 5 dni zmagań z partnerami biznesowymi, doskonała współpraca zespołów, zakończyła się dla PORTA SAILING TEAM wyśmienicie. Załoga Moniki Daniłowskiej zajęła drugie, a Michała Czerwiaka trzecie miejsce. Tym samym udało się powtórzyć sukces z ubiegłego roku, gdzie również dwie załogi PORTA SAILING TEAM stanęły na podium.

Regaty stały na wysokim poziomie, nasze załogi żeglowały równo, ale co ważniejsze skutecznie. Załoga Moniki od drugiego dnia pokazywała wysokie umiejętności, wygrywając w całych regatach dwa spośród ośmiu wyścigów. Załoga Michała ostatniego dnia była klasą samą w sobie. Wygrali ostatni wyścig nawigacyjny z ogromną przewagą nad drugim jachtem na mecie. Dzięki temu znaleźli się na trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji. Niestety załoga Bartka miała sporo pecha w tych regatach i finalnie skończyła na 10 miejscu– Trener PORTA Sailing Team Igor Tarasiuk

Ten sezon był bardzo pracowity dla naszych załóg PORTA SAILING TEAM. Poza wyczekiwanymi regatami w Chorwacji nasze załogi zajęły również wysokie miejsca w bardzo ważnych wyścigach, w tym zwycięstwo w regatach PORTA Puchar Polski w klasie Omega i Pucharze Polski klasy RS1 oraz historyczne 9 miejsce w Sailing Champions League, które jest najwyższym miejscem w historii startów polskich załóg w całej Lidze Mistrzów. Wcześniej nikt nie zbliżył się do takiego wyniku.

Wyniki PORTA SAILING TEAM w sezonie 2022

 • Regaty Pucharu Polski w klasie Omega – 1 miejsce
 • Puchar Polski klasy RS21 – 1 miejsce
 • Regatta Business Poland 2022 w Chorwacji – 1 miejsce
 • Polska Liga Żeglarska w Sopocie – 2 miejsce
 • Regatta Business Poland 2022 w Chorwacji – 2 miejsce
 • Regaty Pucharu Świata Grande w Ledro, Włochy – 3 miejsce
 • Regaty Pucharu Świata w Szczecinie – 4 miejsce
 • Gdynia Sailing Days – 5 miejsce
 • Sailing Champions League – 9 miejsce (pierwszy raz w historii polskich załóg)
  ŹRÓDŁO: POTRA KMI Poland

Przeczytaj również:

Dni Budownictwa i Architektury 1-4 lutego 2021

Według wielu analiz rynkowych i w opinii niemałej części producentów, sytuację w branży budowlanej na koniec 2020 roku można było określić jako dobrą, a zdaniem wielu firm wręcz znakomitą, pomimo p…

Wiśniowski – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Zw…

Życzenia Wielkanocne!

By te Święta Wielkanocne przyniosły radość i wzajemną życzliwość. Niech ten czas będzie dla wszystkich okresem wyciszenia, zadumy, wypoczynku oraz prawdziwej radości.