Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Spotkanie z Deceuninck w Strefie Dla Architekta SARP

24 i 25 czerwca w zabytkowych wnętrzach Pałacu Zamoyskich w Warszawie zagościli przedstawiciele 24 krajowych oddziałów Stowarzyszenia Architektów Polskich. Walny Zjazd Delegatów SARP 2022, który odbył się w tym malowniczym miejscu w ścisłym centrum Warszawy, poświęcony był działalności sprawozdawczo-programowej Stowarzyszenia istniejącego od 1934 roku. Należący do neorenesansowej rezydencji ogród zmienił się natomiast w strefę spotkań i rozmów przedstawicieli świata architektury i firm partnerujących wydarzeniu, pośród których znalazł się belgijski producent profili okiennych i drzwiowych z PVC i aluminium oraz kompozytowych systemów tarasowych Twinson – firma Deceuninck.

Oprócz omawiania działalności statutowej Stowarzyszenia Architektów Polskich, której poświęcony był doroczny Walny Zjazdy Delegatów, goszczący w tym roku około 200 architektów z całego kraju, w czasie wydarzenia odbyła się również Gala wręczenia Nagrody Roku SARP. Edycja 2022 obejmowała zgłoszone do konkursu obiekty i zespoły obiektów, które powstały i zostały przekazane do użytku w roku minionym – Jury przyznało 8 równorzędnych nagród, doceniając ponadczasowy design i wyrafinowaną estetykę zrealizowanych projektów.

Jednym z najważniejszych punktów Agendy było wyłonienie nowego prezesa Stowarzyszenia do końca istniejącej kadencji przypadającej na lata 2019-2023. Po raz pierwszy w historii funkcję tę będzie pełniła kobieta. Agnieszka Kalinowska-Sołtys – do tej pory wiceprezeska SARP ds. środowiska i ochrony klimatu – została wybrana nową prezeską Zarządu Głównego SARP.

Natomiast w specjalnie zaaranżowanej Strefie Dla Architekta mieszczącej się w ogrodzie Pałacu Zamoyskich partnerzy wydarzenia mogli prezentować swoje rozwiązania. W przestrzeni formalnych i nieformalnych spotkań biznesu z architektami firma Deceuninck zaprezentowała flagowe produkty, m.in. serię minimalistycznych profili z PVC Elegant Abstract oraz systemów aluminiowych Decalu 88 Standard, które doskonale komponują się wizualnie razem i mogą z powodzeniem być łączone w projektach wymagających zastosowania systemów z obu materiałów. Prezentację uzupełniał system tarasowy Twinson, oferujący doskonałej jakości i trwałości kompozytowe deski tarasowe oraz kompletny system montażowy pozwalający na tworzenie najbardziej wyrafinowanych projektów tarasowych, gwarantujący certyfikację np. dla tarasów dachowych. Co niezwykle istotne, oferta Deceuninck to produkty powstające zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Fot. Deceuninck

– Zdajemy sobie sprawę, jak z punktu widzenia architektonicznego istotny jest design oraz wartość użytkowa naszych rozwiązań. Do kompletu tych oczekiwań należy dołożyć dziś to, czy produkt powstaje w zrównoważony sposób. Temat ekologii wkracza w branżę budowlaną i jest nieunikniony już na etapie projektowania. Każdy produkt Deceuninck z założenia podlega recyclingowi – w tym obszarze chcemy wyznaczać trendy w branży budowlanej, która w skali globalnej ma ogromny wpływ na naszą planetę. Od lat stosujemy gospodarkę obiegu zamkniętego, a nasz zakład recyklingu w Belgii zbiera z rynku tworzywa sztuczne, które w innym wypadku trafiłyby na wysypisko – inwestowanie w nowoczesne technologie i procesy recyklingu pozwala nam powtórnie wykorzystywać PVC do produkcji wysokiej jakości profili okiennych i drzwiowych. Dzięki bezpośrednim spotkaniom takim jak to wydarzenie, mamy nadzieję na rozwijanie relacji z najlepszymi architektami w kraju i promowanie zrównoważonych rozwiązań. Ta perspektywa jest szczególnie istotna, biorąc pod uwagę sytuację na rynku surowców i postępujące zmiany klimatyczne. Naszym celem jest sprawienie, aby produkty budowlane pochodzące z procesów o obiegu zamkniętym były brane pod uwagę w pierwszej kolejności przy projektowaniu każdej nowej inwestycji oraz renowacjimówi Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland. Serdeczne gratulacje dla Pani Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys, która wynikiem 98 na 107 oddanych głosów została nową Prezes Stowarzyszenia. To niemal jednogłośny, imponujący wynik, świadczący o mandacie niezwykłego uznania środowiska architektów – dodaje Monika Hybza.

 Oferująca najlepsze właściwości użytkowe, trwałość i wysoką jakość wykonania, seria Elegant belgijskiego producenta jest rozwiązaniem na nowo definiującym pojęcie okien z PVC. Jak wszystkie produkty PVC od Deceuninck, profile te nadają się w 100% do recyklingu. Natomiast ich doceniany i wielokrotnie nagrodzony design pozwala dobrać odpowiedni profil do niemal każdego stylu architektonicznego – od nowoczesnych i industrialnych po klasyczne.

 

ŹRÓDŁO: DECEUNINCK


Przeczytaj również:

Kolejne webinarium w ramach grupy tematycznej „Porozmawiajmy o dobrym montażu”

W ramach grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU” na Facebooku „DOBRY MONTAŻ”, 20 maja odbyło się szkolenie firmy KRISPOL na temat szczelnego montażu okien PVC. Dzięki udziałowi w spotkaniu, uczniowi…

Szkolenie Związku POiD dla zespołów serwisowo-montażowych stolarki budowlanej

Związek Polskie Okna i Drzwi jako organizator, zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „ Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”, które odbędzi…

Witamy nowych Członków POiD

Miło nam poinformować o przyjęciu nowych Członków Związku Polskie Okna i Drzwi. Witamy w naszym gronie firmę : Inoutic/Deceuninck Sp. z o.o. oraz IGB Mazovia Oddział w Gdańsku – BALTICA. Liczymy na…