Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Somfy z tytułem Lidera Rynku Stolarki

Siódma już nagroda Lidera Rynku Stolarki dla Somfy Polska to potwierdzenie czołowej pozycji firmy w branży inteligentnej automatyki budynkowej oraz rozwiązań smart home.

W trakcie zakończonej w środę, 17 listopada, kolejnej edycji Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021 Centrum Analiz Branżowych, niezależna agencja specjalizującej się w monitorowaniu rynku stolarki budowlanej, zaprezentowała wyniki rankingu firm osiągających najwyższe przychody ze sprzedaży w poszczególnych jego segmentach. Ze względu na wciąż niestabilną sytuację związaną z pandemią COVID spotkanie, podobnie jak rok wcześniej, odbyło się online. Nie oznaczało to jednak rezygnacji z nagrodzenia laureatów. Jednym z nich została Somfy Polska, która zdobyła tytuł Lidera Rynku Stolarki 2021 w kategorii „Automatyka”. Co warte podkreślenia, stało się to już siódmy raz z rzędu.
Bardzo nas cieszy, że obchodzone właśnie w tym roku ćwierćwiecze obecności Somfy na polskim rynku finalizujemy z tak prestiżową nagrodą. Minione dwa sezony były pełne nowych wyzwań dla całej branży. W tym trudnym dla wszystkich okresie postawiliśmy na innowacje produktowe, nowe sposoby pracy i zaawansowane projekty technologiczne. To wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem, że użytkownicy doceniają oferowane przez Somfy rozwiązania smart, które sprawiają, że ich domy i mieszkania są bezpieczne, komfortowe, energooszczędne oraz coraz bardziej dostosowane do stylu ich życia oraz upodobań – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający i członek zarządu Somfy Polska.
Somfy Polska to czołowy dostawca inteligentnej automatyki budynkowej, przeznaczonej do budownictwa indywidualnego, a także rozwiązań fasady dynamicznej, wykorzystywanych w budynkach użyteczności publicznej. W okresie 2019-2021 firma wyposażyła w systemy smart home blisko 1500 mieszkań i domów w projektach kilku znanych deweloperów.
Somfy uczestniczyła również w unikatowym na skalę światową projekcie dynamicznej fasady, która dzięki wykorzystaniu perowskitowych ogniw fotowoltaicznych firmy Saule Technologies wytwarza „czystą” energię ze Słońca. Od sierpnia działa ona na biurowcu Aliplast w Lublinie.
Warto podkreślić, że wszystkie realizowane przez Somfy projekty wpisują się w ideę zrównoważonego budownictwa, przyczyniając się do zwiększenia energooszczędności obiektów budowlanych. Poza tym w ramach całej grupy Somfy od kilku lat realizowany jest program „Act for Green”, którego celem jest zapewnienie wysokiej jakości oferowanych produktów przy jednoczesnej odpowiedzialności nie tylko za zdrowie, ale także otoczenie ich użytkowników. Już 57 proc. oferty Somfy certyfikowana jest tym oznaczeniem, a do 2030 r. ma to być 100 proc. Dodatkowo, dzięki trybom oszczędzania energii w produkowanych przez Somfy napędach, w ostatnich trzech latach udało się firmie o 10 proc. zredukować emisję szkodliwego dla atmosfery dwutlenku węgla.
Somfy nie zapomina również o społecznej odpowiedzialności prowadzonego biznesu. Jednym z ostatnich przykładów takiej działalności była aukcja przeprowadzona podczas gali z okazji jubileuszu 25-lecia obecności firmy na polskim rynku. Uzyskana z niej kwota (41.250 zł), do której Somfy dołożyło jeszcze 30 tys. ze swojego budżetu, zasiliła konto Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina. Od 2004 r. wspiera ona osoby, którym niepełnosprawność utrudnia bądź uniemożliwia niezależne życie.
ŹRÓDŁO: Somfy Polska

Przeczytaj również:

Na 200% normy – MONTERIADA 2020 za nami. Wywiad z Pawłem Wróblewskim, Dyrektorem Zarządzającym Związku POiD

W 2019 roku rynek stolarki otworowej mógł pochwalić się w dużej mierze dobrą passą. Aktualnie przedsiębiorcy muszą jednak liczyć się z rosnącymi kosztami produkcji i deficytem kadry, a także monter…

XIII Kongres Stolarki Polskiej – przedstawiamy program wydarzenia

Sztuczna inteligencja, nowe programy dopłat dla inwestorów, zapowiedzi zmian w prawie prosto z Komisji Europejskiej oraz trendy marketingowe – to najważniejsze tematy XIII Kongresu Stolarki Polskie…