Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Somfy w Polskim Związku Firm Deweloperskich

Somfy Polska, lider branży automatyki domowej oraz dostawca rozwiązań smart home dołączył do prestiżowego grona członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD), największej organizacji zrzeszającej firmy deweloperskie w Polsce.

Somfy Polska prowadzi aktywne działania w zakresie współpracy na rzecz komfortowych, bezpiecznych i energooszczędnych domów i mieszkań. Już dzisiaj, poza własnymi inicjatywami angażuje się w projekty wraz z takimi organizacjami, jak Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) czy Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD). Na koniec tego roku marka dołączyła do prestiżowego grona firm zrzeszonych w Polskim Związku Firm Deweloperskich, aby jako członek wspierający wspólnie z największymi firmami w kraju pracować nad wdrażaniem rozwiązań wpływających na rozwój nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego.

Działalność Polskiego Związku Firm Deweloperskich dowodzi, jak ważnym aspektem w rozwoju polskiego budownictwa jest dialog przedsiębiorców, tworzących całe spektrum rozwiązań dla użytkowników – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska. Do całego procesu chcemy wnieść wiedzę o technologicznych udogodnieniach w domach i mieszkaniach, popartą ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku globalnym w obszarze automatyki domowej i smart home – dodaje Radosław Borkowski.

Somfy realizuje projekty z deweloperami w całej Polsce, upowszechniając w ten sposób smart udogodnienia jako standardowe wyposażenie mieszkań i apartamentów. Firma współpracuje m.in. z Echo Investment, PCG, BPI Real Estate, Inopa czy Tefra House, dostarczając inteligentne rozwiązania do apartamentów, mieszkań czy osiedli domów jednorodzinnych. Inwestycje wyróżniają się pod względem lokalizacji, architektury czy funkcjonalności dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Do końca przyszłego roku Somfy planuje wyposażyć kilka tysięcy mieszkań w smart rozwiązania, umożliwiające sterowanie wyposażeniem domu zdalnie za pomocą aplikacji w smartfonie.

Budowanie nowoczesnych mieszkań jest wypadkową potrzeb konsumenckich i wymogów. Każda nowa firma członkowska to nowe spojrzenie, wkład ekspercki i dalsze możliwości rozwoju organizacji, którą wspólnie tworzymy. Doświadczenie Somfy w branży smart home jest dla naszego rynku o tyle istotne, że coraz chętniej korzystamy i wciąż będziemy korzystać z udogodnień technologicznych. Dlatego cieszymy się z tej współpracy – mówi Konrad Płochocki, członek zarządu i dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Technologie inteligentne i smart home Somfy to kompleksowy ekosystem udogodnień technologicznych, który obejmuje napędy, centrale sterujące i szereg czujników. Sterowanie temperaturą, oświetleniem, osłonami okiennymi czy systemami alarmowymi odbywa się zdalnie, za pomocą aplikacji na smartfonie, a nawet głosowo. Klienci – oprócz wygody i bezpieczeństwa – doceniają aspekt ekologii i energooszczędności, a także możliwość wykorzystania smart rozwiązań w projektach przystosowanych do potrzeb osób starszych czy niepełnosprawnych.

 

SOMFY to światowy lider w zakresie automatyki domowej i kluczowy dostawca rozwiązań smart home do sterowania w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje produkty, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne domy inteligentne. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników. Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje blisko 120 oddziałów na całym świecie, zatrudniając ponad 6000 pracowników. W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Polski Związek Firm Deweloperskich skupia ponad 200 deweloperów z całego kraju.  Działa w trosce i imieniu inwestorów, którzy swoją pracą przyczyniają się do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych dla milionów mieszkańców Polski. PZFD, dzieląc się wiedzą teoretyczną oraz doświadczeniem praktycznym, buduje partnerskie relacje z podmiotami kreującymi sytuację branżową. PZFD czuwa również nad bezpieczeństwem kupujących promując ideę Kodeksu Dobrych Praktyk, który został zaakceptowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i obowiązuje w relacjach firm członkowskich z nabywcami mieszkań.

www.somfy.pl


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem branżowym plebiscytu Budowlana Marka Roku 2024

Jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2024 roku? Trwa badanie rynkowe, ranking zostanie ogłoszony w czerwcu! Fachowcy z całej Polski wskazują najlepsze marki już po raz 20. Lider badań r…

Recykling w służbie energooszczędnego budownictwa

W dobie niedoboru i rosnących cen surowców, a także konieczności redukcji CO2, nieuniknione staje się wypracowanie ścieżki odzyskiwania surowców do produkcji stolarki otworowej. Wyroby stolarki otw…

Czy Polska utrzyma się na pozycji lidera eksportu okien i drzwi?

Jak podaje Raport badania rynku okien i drzwi, przeprowadzone przez ASM Research Solution Strategy, na zlecenie Związku POiD, Polska pozostaje liderem w eksporcie okien i drzwi wśród krajów europej…