Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

smartCONNECTED od WIŚNIOWSKI – nowy wymiar inteligentnych technologii dla domu

Marka WIŚNIOWSKI, czołowy producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń, we współpracy z firmą Somfy, światowym liderem automatyki domowej i producentem rozwiązań do domów inteligentnych, opracowała innowacyjny system do sterowania domem i posesją. smartCONNECTED to nowa jakość na rynku inteligentnych technologii dla domu.

smartCONNECTED to nowość w ofercie marki WIŚNIOWSKI. Jest to inteligentny i intuicyjny system, który łączy innowację z najnowocześniejszą technologią i w prosty sposób wprowadza je do codziennego życia. Dzięki centrali smartCONNECTED Box i zintegrowanej z nią aplikacji mobilnej można zarządzać domowymi urządzeniami oraz monitorować ich stan. System umożliwia zdalne sterowanie m.in. bramą wjazdową, bramą garażową, drzwiami, oknami, furtką czy roletami.

Jedno narzędzie – wiele możliwości

System smartCONNECTED to zintegrowane rozwiązanie, które za pomocą jednego narzędzia umożliwia sterowanie wieloma elementami domu. „Centrum dowodzenia” znajduje się w smartfonie – nie trzeba więc nosić ze sobą kilku kart, pilotów czy kluczy.

Inteligentny system zapewnia dwustronną komunikację. Z jednej strony za pomocą smartfona można zdalnie zarządzać poszczególnymi elementami domu i np. zamknąć bramę wjazdową lub uruchomić rolety. Z drugiej strony aplikacja na bieżąco wysyła komunikaty informujące np. o próbach wejścia do domu – również tych niechcianych.

Ponadto aplikacja pozwala na ustawianie różnego rodzaju scenariuszy zgodnych z codziennym trybem życia użytkownika. Pomaga również zareagować w sytuacjach nieprzewidzianych – gdy dziecko wróci wcześniej ze szkoły lub gdy kurier przywiezie długo wyczekiwaną paczkę, a nikogo nie będzie w domu.

Know-how branżowych liderów

System smartCONNECTED to efekt wieloletniej współpracy między marką WIŚNIOWSKI, czołowym producentem bram, okien, drzwi i ogrodzeń, i firmą Somfy, światowym liderem automatyki domowej i producentem rozwiązań do domów inteligentnych. To kolejny – po napędzie Metro – produkt sygnowany hasłem WIŚNIOWSKI powered by Somfy.

– Dzisiaj technologie inteligentne to praktyczne rozwiązania, które znacząco ułatwiają nasze życie – mówi Marcin Szostek, menedżer produktu technologie inteligentne w firmie WIŚNIOWSKI. – Firma WIŚNIOWSKI od wielu lat pracuje nad zmianą postrzegania rozwiązań smart dla domu. Między innymi dzięki naszej pracy są to funkcjonalności intuicyjne, dostępne i zwiększające wygodę wszystkich domowników – podkreśla.

– Najnowszy produkt – smartCONNECTED Box – to kolejny wspólny krok w budowaniu świadomości i prezentacji korzyści wynikających z zastosowania automatyki oraz inteligentnych rozwiązań w naszych domach. W 2016 roku marki WIŚNIOWSKI i Somfy wprowadziły na rynek napęd do bram garażowych METRO, który przyczynił się do znaczącej popularyzacji rozwiązań smart home nie tylko na polskim rynku – dodaje Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający oraz członek zarządu Somfy Polska.

Nowy wymiar inteligentnych technologii dla domu

System smartCONNECTED wyróżnia się m.in. tym, że jest gotowy do użycia zaraz po włączeniu. Nie trzeba przechodzić przez skomplikowany proces instalacyjny – wystarczy sparować centralę z urządzeniami, którymi chce się sterować.

Klienci wybierający produkty WIŚNIOWSKI otrzymują gwarancję najwyższej jakości, a łącząc je z centralą smartCONNECTED Box i aplikacją mobilną, tworzą inteligentny i bezpieczny dom dla siebie i swoich bliskich. Mogą także w prosty sposób zarządzać oszczędzaniem energii poprzez np. odpowiednie sterowanie roletami, dzięki któremu można monitorować dopływ światła i optymalizować koszty ogrzewania czy klimatyzacji.

System smartCONNECTED to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią wygodne i funkcjonalne rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo oraz komfort życia.

 

ŹRÓDŁO: Wiśniowski


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022.

Związek POiD objął honorowym patronatem szóstą edycje konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych pod kątem energetycznym, technicznym i ekonomicznym okien pionowyc…

Automatyka do bramy garażowej – jak to działa i jaki napęd wybrać?

Brama garażowa wyposażona w napęd to wygodny standard i rozwiązanie zapewniające komfort użytkowania – nie musimy wysiadać z auta, żeby zyskać szybki dostęp do pomieszczenia. Do zamykania i otwiera…

Nowoczesny trend na czarną stolarkę

Czerń to ponadczasowy kolor, którzy cechuje elegancki minimalizm. Świetnie sprawdza się nie tylko w modzie, lecz również w architekturze, zwłaszcza tej nowoczesnej. Czarne mogą być więc: dach, elew…