Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Smart home zasilany energią słoneczną? Somfy przedstawia Oximo Solar io – innowacyjny napęd solarny do rolet zewnętrznych

Oximo Solar io od Somfy to innowacyjne urządzenie stworzone z myślą o ograniczeniu zużycia energii elektrycznej, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu w domu. Nowy napęd do rolet zewnętrznych wykorzystuje do działania światło dzienne, co oznacza bardziej zrównoważony sposób korzystania z dobrodziejstw technologicznych. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Somfy, ponad 60 proc. ankietowanych jest zainteresowanych zakupem napędu solarnego do rolet[3]. Zautomatyzowane osłony okienne zewnętrzne latem chronią dom przed przegrzaniem, a zimą zapobiegają utracie ciepła. Racjonalne korzystanie z energii i oszczędzanie na stałych kosztach domowych to główne korzyści ze stosowania rozwiązań smart home na co dzień.
Sprawne zasilanie w pochmurne dni
Oximo Solar io do prawidłowego działania nie wymaga wystawienia na pełne słońce. Zestaw składa się z napędu, akumulatora i panelu słonecznego. Zastosowana technologia pozwala na efektywne wykorzystanie światła dziennego i kumulowanie energii, dzięki czemu urządzenie będzie działać sprawnie również w pochmurne dni czy w nocy. Jedno doładowanie akumulatora wystarcza aż na 45 dni użytkowania bez dostępu do słońca, przy standardowym zamykaniu i otwieraniu rolet dwa razy dziennie. Jeśli jednak przyszły użytkownik chciałby się upewnić, czy Oximo Solar io to odpowiednie rozwiązanie, może to sprawdzić, korzystając z aplikacji Solar by Somfy. Test można przeprowadzić w trzech prostych krokach za pomocą własnego smartfonu.
– W ostatnich latach obserwujemy rosnącą troskę o dobro środowiska i rozwój tzw. zielonej energii w każdym aspekcie życia. To przekłada się też na zmiany w naszych domach. Dla naszych klientów coraz większe znaczenie mają kwestie innowacyjności i ekologii. Zgodnie z globalnym ekoprogramem Somfy Act for Green nasze produkty tworzymy w taki sposób, by ograniczać ich negatywny wpływ na środowisko. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do sprzedaży rozwiązania solarnego Oximo Solar io – mówi Marcin Kubiszak, dyrektor marketingu Somfy Polska.
Wygodne sterowanie
Obsługa nowych, ekologicznych rozwiązań jest intuicyjna i przyjazna użytkownikom  sterowanie roletami zewnętrznymi z napędami Oximo Solar io jest równie proste, jak zarządzanie klasycznymi smart roletami. Do wyboru są trzy możliwości. Pierwszą z nich jest bezprzewodowy przełącznik Smoove io, który wystarczy przykleić w dowolnie wybranym miejscu i otwierać oraz zamykać roletę. Drugą – pilot do zdalnego sterowania urządzeniami smart home. Trzecim rozwiązaniem jest połączenie rolety z napędem Oximo Solar io z centralą smart home TaHoma switch.
– Ekosystem smart home wprowadza do naszego najbliższego otoczenia szereg udogodnień, które każda osoba może dopasować do swoich potrzeb. Klienci doceniają zarazem możliwość dodawania kolejnych rozwiązań usprawniających codzienne życie. Do urządzeń, które już posiadamy, możemy dołączyć również Oximo Solar io, dzięki czemu będziemy mogli np. stworzyć scenariusz, w którym rolety automatycznie się zamkną, a światła włączą. Trzy różne sposoby sterowania napędem sprawiają, że każdy użytkownik odnajdzie coś dla siebie – komentuje Marcin Kubiszak, dyrektor marketingu Somfy Polska.
Uniwersalne rozwiązanie
Napęd Oximo Solar pasuje do każdego rodzaju rolety zewnętrznej. Jest zasilany światłem dziennym, dlatego też nie potrzebuje żadnego dodatkowego okablowania. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się nad sposobem ukrycia przewodów ani również kuć ścian, by doprowadzić zasilanie, narażając się na dodatkowe koszty remontu. Można go zatem zainstalować w dowolnym momencie – przy budowie nowego domu lub podczas remontu. Na brak okablowania jako zaletę solarnych rozwiązań automatyki domowej wskazuje blisko 90 proc. ankietowanych Polaków[4]. Co więcej, podczas montażu użytkownik nawet nie musi być w domu. Ponieważ panel montuje się na zewnątrz, wystarczy zlecić to zadanie monterowi i w spokoju zająć się swoimi sprawami.
Solarny napęd do rolet to przełom w zasilaniu urządzeń smart home. Może być świetnym dopełnieniem istniejącego już ekosystemu, ale równie dobrze sprawdzi się jako osobne, niezależne urządzenie.
Więcej informacji na stronie: www.somfy.pl
ŹRÓDŁO: Somfy Polska

Przeczytaj również:

Marcin Strzelec z firmy Wiśniowski dołączył do grona członków Zarządu POiD

Związek Polskie Okna i Drzwi wybrał nowego członka zarządu. Został nim Marcin Strzelec, na co dzień zajmujący stanowisko menadżera zarządzającego grupą produktów w firmie Wiśniowski. Nowy członek …

X Kongres Stolarki Polskiej – rozmowy o przyszłości branży stolarki budowlanej

W dniach 23-24 maja 2019 roku odbędzie się X Kongres Stolarki Polskiej. To najważniejsze wydarzenie w branży stolarki budowlanej w Polsce pozwala na wyznaczenie dalszych kierunków rozwoju sektora….

Firma Perfectdoor Sp. z.o.o nowym członkiem POiD

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku POiD, firmę Perfectdoor Sp.z.o.o. Perfectdoor Sp. z o.o. jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w Europie Środ…