Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Smart home Somfy w e-sklepie Columbus Store

Oferta internetowego sklepu Columbusa powiększyła się o zestawy smart home od Somfy Polska. To kolejny etap współpracy między tymi firmami.
-W sieci dystrybucyjnej firmy Columbus znajduje się już blisko 60 tys. indywidualnych odbiorców, którzy skorzystali z oferowanych przez tę spółkę produktów. Liczymy, że taki klient, świadomy finansowych i ekologicznych korzyści, jakie daje wykorzystanie paneli słonecznych, chętnie zrobi kolejny krok na tej drodze i zainteresuje się oferowanymi przez Somfy energooszczędnymi rozwiązaniami smart – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający i członek zarządu Somfy Polska.
Columbus to czołowy w kraju dostawca fotowoltaiki, pomp ciepła i magazynów energii. Z kolei Somfy Polska jest jednym z liderów automatyki domowej i budynkowej oraz systemów smart home. Obie firmy współpracują ze sobą już od dawna przy komercjalizacji unikatowych na skalę światową perowskitowych ogniw fotowoltaicznych, produkowanych przez spółkę Saule Technologies (Columbus jest jej większościowym udziałowcem). Ukoronowaniem wspólnych działań była podpisana 30 marca br. przez Columbus, Saule i Somfy trójstronna umowa o strategicznej współpracy. Jednym z efektów jest właśnie pojawienie się w internetowym sklepie Columbus Store (https://store.columbusenergy.pl) produktów smart home Somfy.
W ofercie można znaleźć m.in. zestawy umożliwiające inteligentne zarządzanie ogrzewaniem i oświetleniem SOMFY SMART YOU w dwóch wersjach: dla domów mniejszych i większych, oraz SOMFY SAFE YOU, zabezpieczający dom przed włamaniem lub dewastacją – wyjaśnia Magdalena Szerenkowska, project business manager w Somfy Polska.
Głównym elementem tych dwóch pierwszych jest centrala TaHoma® switch, a jej uzupełnieniem – odbiorniki Izymo™ io z funkcją ściemniania LED oraz głowice termostatyczne. W aplikacji w smartfonie lub na tablecie można tworzyć indywidualne scenariusze dopasowane do trybu życia mieszkańców domu, co ma wpływ nie tylko na redukcję zużycia energii, ale także bezpieczeństwo i komfort. Np. w scenariuszu „Wyjście z domu” po opuszczeniu posesji temperatura we wszystkich (lub wybranych) pomieszczeniach obniży się, a oświetlenie automatycznie się wyłączy. Można też symulować obecność w domu, uruchamiając oświetlenie o konkretnej godzinie, co powinno zniechęcić potencjalnych włamywaczy.
TaHoma® switch jest jednocześnie podstawą całego domowego smart ekosystemu. Jej posiadacz może w dowolnym momencie rozbudować go o kolejne elementy, bo aplikacja umożliwia sterowanie nie tylko ponad 200 urządzeniami Somfy, ale także wybranymi produktami innych marek z branży smart home.
Z kolei głównym elementem zestawu bezpieczeństwa SOMFY SAFE YOU jest system Somfy One+, wyposażony w kamerę Full HD oraz syrenę alarmową (system może działać samodzielnie lub połączony w chmurze z centralą TaHoma). W przypadku wykrycia przez podłączone do niego czujniki niepożądanego ruchu syrena uruchamia się automatycznie, a na smartfonie właściciela w czasie rzeczywistym pojawia się komunikat z odpowiednią informacją. Dodatkowo, kiedy właściciel przebywa poza domem, dzięki Somfy One+ może on w swej aplikacji w dowolnej chwili podejrzeć, co dzieje się w domu, a także skomunikować się z jego mieszkańcami.
ŹRÓDŁO: Somfy Polska

Przeczytaj również:

Unikalne cechy systemów aluminiowych Ponzio

Systemy aluminiowe w ciekawy sposób kreują przestrzeń nowoczesnej architektury. Co istotne, zastosowane rozwiązania służą latami, niezmiennie funkcjonalne, bezpieczne i komfortowe w codziennym uż…

Spotkanie z ministrem Robertem Nowickim w sprawie Warunków Technicznych 2021

Branże budowlana, deweloperska, architektoniczna oraz organizacje biznesowe czekają na odpowiedź Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w sprawie propozycji organizacji branżowych w kwestii nowych Warun…

Dobra brama garażowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Tak jak trudno wyobrazić sobie dom bez drzwi zewnętrznych, tak garaż nie może obejść się bez funkcjonalnej bramy garażowej. Dobrze dobrane rozwiązanie to komfort obsługi, bezpieczeństwo i oszczędno…