Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

SLEEK. Klamka dla miłośników industrialnej estetyki

OKNOPLAST, wiodący polski producent stolarki okiennej, rozszerza portfolio swoich produktów wprowadzając do oferty designerską klamkę SLEEK, która jest już dostępna na polskim rynku. Jej śmiały, industrialny design to odpowiedź na potrzeby klientów ceniących minimalistyczne i nowoczesne wnętrza.

OKNOPLAST od wielu lat konsekwentnie promuje wyrafinowane produkty z najwyższej półki, potwierdzając swoją pozycję europejskiego lidera w segmencie stolarki okiennej i kreatora trendów rynkowych. Klamka SLEEK do okien PVC dostępna będzie w systemach Pixel i Prismatic oraz Pava. Wykonana z trwałego aluminium, zachowa swój niezmienny kształt i płynność użytkową przez wiele lat.

Klamka została zaprojektowana zgodnie z minimalistycznymi trendami. Jej klasyczna, geometryczna linia świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, w których silę wyrazu osiągnięto przez przemyślany dobór detali. SLEEK nie rozprasza uwagi, nie rzuca się w oczy, elegancka i funkcjonalna świetnie sprawdzi się w połączeniu z dobrej jakości oknami. Jej nowoczesny charakter osiągnięto przez jeden prosty, ale skuteczny zabieg – rozeta, która w przypadku tradycyjnych produktów mocno rzuca się w oczy, w tym przypadku jest niemal niewidoczna, wręcz „przeźroczysta”. To propozycja dla miłośników przestrzeni industrialnych, w których estetyce dominuje surowa, niemal przemysłowa prostota.

Fot. OKNOPLAST

Z Włoch do reszty świata

Produkt zadebiutował na rynku włoskim w maju, a w październiku trafia do dystrybucji w Polsce i pozostałych krajach, w których są dostępne produkty OKNOPLAST. Warto podkreślić, że chociaż w pierwszej kolejności jego walory docenili klienci z Włoch, to jest on owocem polskiej myśli designerskiej. Zarówno pomysł, jak i finalny projekt, a także testy klamki zostały wdrożone i przeprowadzone w naszym kraju.

„Nowoczesna  forma klamki SLEEK jest odpowiedzią na oczekiwania naszych włoskich odbiorców, dla których podążanie za najnowszymi trendami stanowi priorytet w decyzjach zakupowych. Dlatego klamka SLEEK na początku zadebiutowała na rynku włoskim, który jest idealny dla testowania produktów niestandardowych. Jednak już wprowadziliśmy ją do Polski i na inne rynki, bo dziś nie tylko we Włoszech coraz więcej klientów szuka produktów unikalnych i wyrafinowanych. Klamka zaprojektowana przez polskich projektantów w zgodzie z najnowszymi trendami w designie ucieszy więc oko wszystkich, którzy organizują swoją przestrzeń życiową w oparciu o najwyższe standardy nowoczesnej estetyki” – mówi Mike Żyrek, dyrektor działu Badań i Rozwoju OKNOPLAST.

Fot. OKNOPLAST

Tylko w OKNOPLAST

Klamka trafia do portofolio firmy OKNOPLAST na wyłączność – co oznacza, że producent będzie jedynym dystrybutorem tego produktu. Wpisuje się to doskonale w filozofię firmy, która promując solidność i funkcjonalność rozwiązań, akcentuje swoje przywiązanie do najnowszych, globalnych trendów designerskich. Innowacyjne podejście wzmacnia pozycję rynkową firmy OKNOPLAST w Polsce i na świecie – powszechnie wiadomo, że firma uchodzi za prekursora nowoczesnych rozwiązań w stolarce okiennej.

ŹRÓDŁO: OKNOPLAST


Przeczytaj również:

Odszedł Pan Jan Gebauer

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Jana Gebauera. Żegnamy właściciela firmy Zakład Stolarski Gebauer, ale przede wszystkim wieloletniego przyjaciela naszego Związku. S…

Dr. inż. arch. Monika Arczyńska członkiem Jury konkursu POiD Building Awards 2021

W prestiżowym gronie Jury konkursu #POiDBuildingAwards2021 zasiada dr inż. arch. Monika Arczyńska, współzałożycielka A2P2 architecture & planning firmy, która zajmuje się rozwiązywaniem zł…

Nowa firma członkowska POiD

Miło nam poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich POiD firmy CENTOR. Firma Centor, założona w 1951 roku przez inżyniera Franka Sporka w Brisbane, Australii, to nie tylko producent elega…