Skysawa – kompleks biurowo-handlowy
Skysawa – kompleks biurowo-handlowy znajdujący się przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie.
Składa się z dwóch budynków o różnej liczbie kondygnacji. Mniejszy z budynków – budynek A – liczy od 4 do 9 kondygnacji, a jego powierzchnia całkowita wynosi 11 500 mkw – ślusarkę aluminiową wykonała, dostarczyła i montowała firma Opal Grodzisk Wlkp.
Większy budynek B jest 155-metrową wieżą o powierzchni ok. 28 000 mkw. i 40 piętrach – fasadę w systemie segmentowym wykonała, dostarczyła i montowała firma Defor SA ze Śremu.
Obie firmy są długoletnimi klientami Proventuss Polska a na kompleksie zastosowały zastosowane kleje silikonowe Structural Glaizing DOWSIL 993, DOWSIL 895, silikony Weather Sealing DOWSIL 791 oraz DOWSIL 796.
W trakcie montażu fasad użyte zostały materiały EPDM (membrany, kleje) marki własnej Vi-Pro®.
Skysawa jako jedna z pierwszych inwestycji w stolicy ma bezpośrednie połączenie z metrem.
Inwestorem był Polski Holding Nieruchomości, a architektem Projekt Polsko Belgijska Pracownia Architektury.
Doradztwo techniczne z ramienia Proventuss Polska – Mariusz Trzęsoski.
ŹRÓDŁO: Proventuss Polska
-
80 lat Instytutu Techniki Budowlanej (ITB)
-
Bezpłatny webinar w ramach kampanii „TERMOMODERNIZACJA + DOBRY MONTAŻ”, organizowanej p…
-
POiD w Radzie ds. Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego – wspólny głos branży w sprawie przyszłości dr…
-
Przedstawiciel POiD oficjalnie powołany do Krajowego Zespołu Konsultantów Branżowych
-
Poznaj przepisy, które budują jakość. Szkolenie POiD: „Wymagania w stolarce budowlanej”







