Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Showroom FIMTEC w siedzibie ALURONU – październik „miesiącem otwartym”!

Od dłuższego czasu firmy Fimtec-Polska i Aluron rozwijają współpracę w zakresie urządzeń do produkcji stolarki otworowej. W swoich halach produkcyjnych systemodawca korzysta z bogatego parku maszynowego FOM INDUSTRIE, funkcjonującego w oparciu o nowoczesne oprogramowanie Logikal (Orgadata) i Uni_Link.

Aluron jako producent systemów aluminiowych zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest proces automatyzacji. Odpowiednio dobrane maszyny znacząco skracają czas pracy i obniżają koszty, a przez to podnoszą wydajność i rentowność realizowanych projektów. Dodatkowo redukuje problem związany z niewykwalifikowaną kadrą pracowniczą.

Współpraca nawiązana między firmami ma również wymiar szkoleniowy. W siedzibie Aluronu w Zawierciu funkcjonuje bowiem showroom firmy Fimtec, w którym producenci stolarki okienno-drzwiowej mogą w komfortowych warunkach zapoznać się bliżej z działaniem i budową maszyn renomowanego włoskiego producenta – FOM INDUSTRIE. Przedstawiciele Fimtec wybrali Aluron na partnera w tym zakresie ze względu na nowoczesne technologie produkcyjne i bogate zaplecze, którymi dysponuje systemodawca.

Zdajemy sobie sprawę, że automatyzacja produkcji to proces skomplikowany pod względem decyzyjnym i wdrożeniowym. Z tego też powodu, aby ułatwić wykonawcom jego rozpoczęcie, ogłaszamy październik miesiącem otwartym i zapraszamy do odwiedzenia showroomu Fimtec. Propozycję tę kierujemy do wszystkich producentów stolarki okiennej bez względu na to, czy współpracują z Aluronem. Każda firma, która przyjedzie do Zawiercia, oprócz testowania dostępnych maszyn będzie mogła zwiedzić nasz zakład produkcyjny oraz odbyć krótkie szkolenie z zakresu naszej oferty produktowej.” – Powiedział Łukasz Kucharczyk, dyrektor handlowy Aluronu.

„Wieloletnia już współpraca z firmą ALURON pokazuje, iż wspólne stworzenie showroomu było właściwą decyzją. Możliwość prezentowania maszyn w siedzibie nowoczesnej i prężnie rozwijającej się marki, jaką jest Aluron, pozwala na pełne pokazanie możliwości maszyn FOM Industrie, znajdujących się zarówno w dziale badań i rozwoju, jak i urządzeń wykorzystywanych na halach produkcyjnych w procesie wytwarzania i obróbki innowacyjnych systemów profili aluminiowych”. Dodaje Rafał Czerwiński, dyrektor handlowy Fimtec Polska

Na chwilę obecną w showroomie znajdują się takie maszyny jak:

– Czteroosiowe centrum obróbcze MODUS. Jest to kompaktowy model z wielkimi możliwościami i wysoką wydajnością zapewnioną dzięki szybkości pozycjonowania docisków – każdy docisk ma swój silnik. Model – dedykowany małym i średnim przedsiębiorstwom – zapewnia duży stopień automatyzacji oraz niski współczynnik UOCL (uzależnienia od czynnika ludzkiego).

– Piła dwugłowicowa BLITZ 60 z tarczą 600 mm. Model ten posiada numerycznie ustawiane kąty cięcia. Głowice pochylają się do wewnątrz i na zewnątrz. Piła oferuje możliwość automatycznego transferu list cięcia z programu Fikabo (tzw. Liczokno). Jest to bardzo precyzyjne urządzenie, które może być dodatkowo wyposażone w system step-by-step – cięcia automatycznego w trybie linii tnącej.

Aby odwiedzić showroom, wystarczy umówić się z przedstawicielem ALURONU (tel. 602 538 700) lub FIMTEC (tel. 600 390 824 lub 600 887 782).

ŹRÓDŁO: ALURON


Przeczytaj również:

Przestrzeń bez barier – w służbie bezpieczeństwa i komfortu

Gdy jesteśmy młodzi i w pełni sprawni fizycznie, żaden wysoki próg czy strome schody nie stanowią dla nas większego problemu. Podobnie, jeśli chodzi m.in. o sposób umieszczenia blatu roboczego w ku…

Związek POiD podsumowuje rok 2022

Kongres Stolarki Polskiej, Dobry Montaż, Monteriada to hasła, które na stałe wpisały się do najważniejszych inicjatyw branży stolarki otworowej. Każde z tych pojęć wiąże się z szeroko zakrojonymi d…

Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD

Po raz dwunasty odbył się Kongres Stolarki Polskiej, a tuż po nim, 27 maja 2022, miało miejsce Walne Zgromadzenie Członków  Związku POiD. W czasie obrad podsumowano działania ostatniej kadencji Rad…