Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Selena Zielonym Czempionem polskiej gospodarki

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, znalazła się w gronie liderów prestiżowego rankingu Czempionów Narodowych. Spółka została pierwszym w historii zwycięzcą kategorii specjalnej Zieloni Czempioni. Kapituła konkursowa doceniła Selenę za szeroką strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym i zaangażowanie w ochronę o środowiska.

15 grudnia poznaliśmy wyniki czwartej edycji prestiżowego rankingu Czempionów Narodowych przygotowywanego przez Politykę Insight – pierwszy w Polsce biznesowy serwis analityczny. Zestawienie obejmuje największe polskie firmy, które nie tylko mają świetne wyniki finansowe, ale także są liderami w swoich branżach, aktywnie działają na rynku międzynarodowym oraz inwestują w rozwój i innowacyjność.

Grupa Selena została pierwszym w historii zwycięzcą rankingu Zieloni Czempioni – kategorii specjalnej, którą w tym roku utworzono po raz pierwszy. Ten tytuł miały szansę zdobyć tylko firmy spełniające wymagania w obszarze zielonej świadomości, zielonego zarządzania oraz gospodarki cyrkularnej. Jednocześnie Selena znalazła się w gronie 10 liderów rankingu zajmując 7. miejsce wśród 45 wyróżnionych polskich firm, które zasługują na miano narodowych czempionów. Spółka została szczególnie wyróżniona za działalność zagraniczną i w tej kategorii uplasowała się na 3. pozycji.

Jacek Michalak, prezes Grupy Selena

Jest nam niezmiernie miło, że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce Czempionów Narodowych, a tytuł Zielonego Czempiona jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ kwestie zrównoważonego rozwoju są jednym z podstawowych elementów naszej długofalowej strategii. Od 30 lat podejmujemy wysiłki, by nasze działania i rozwiązania produktowe w jak najmniejszym stopniu wpływały na środowisko, a także promujemy efektywne energetycznie rozwiązania w budownictwie. To nasza odpowiedź na wyzwania współczesnego świata – podkreśla Jacek Michalak, prezes Grupy Selena.

Grupa od lat konsekwentnie wprowadza na rynek produkty, które zwiększają efektywność energetyczną budynków i poprawiają komfort ich użytkowania. By sprostać najbardziej rygorystycznym wymaganiom, Selena opracowała powłokę hydroizolacyjną COOL-R®, która dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii zmniejsza ilość energii potrzebnej do klimatyzowania budynku, obniżając koszty nawet do 25%. To rozwiązanie zyskuje uznanie na całym świecie – na jego zastosowanie zdecydowało się m.in. międzynarodowe lotnisko w Porto Alegre w Brazylii oraz laboratoria Abbott i centrum handlowe Vicalvaro w Madrycie. Powłoka COOL-R® znajduje też z powodzeniem zastosowanie w Polsce, np. na dachu Mazowieckiego Oddziału NFZ w Warszawie i zakładu produkcyjnego w Bolesławcu.

W ubiegłym roku Grupa Selena wprowadziła także na rynek przełomowe dla branży systemowe rozwiązanie dla profesjonalistów – standard izolacji i uszczelniania okien Tytan WINS na bazie folii płynnych. Opracował go nasz międzynarodowy zespół R&D we współpracy z użytkownikami. System ten zapobiega utracie ciepła w budynku mieszkalnym aż o 30%, a dodatkowo zwiększa komfort użytkowania, ponieważ likwiduje możliwość zagrzybienia i zakroplenia złącza oraz gwarantuje doskonałą izolację akustyczną – dodaje Jacek Michalak.

Powłoka COOL-R® na dachu lotniska w Porto Alegre w Brazylii

Grupa Selena jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) skupiającego liderów branży. Firma aktywnie włącza się w działania organizacji, m. in. współtworząc mapę drogową dekarbonizacji budownictwa oraz wspierając kampanię #BuildingLife, która przyspieszy realizację ambicji Europejskiego Zielonego Ładu w sektorze budowlanym i stworzy pierwszą w całym regionie odpowiedź na wizję zerowej emisji dwutlenku węgla.

ŹRÓDŁO: Grupa Selena


Przeczytaj również:

Apel 55 organizacji w sprawie utrzymania limitu składek na ZUS

Konfederacja Lewiatan opublikowała apel wystosowany dzisiaj do premiera Mateusza Morawieckiego, w sprawie utrzymania limitu składek na ZUS. Rząd w projekcie budżetu na 2020 rok założył jego zniesie…

Firma DOMSTAR nowym członkiem POiD

Informujemy, że do Związku Polskie Okna i Drzwi dołączyła firma DOMSTAR, będąca producentem  stolarki otworowej drewnianej oraz domów drewnianych której historia sięga lat 70’. W oparciu o wielolet…

Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu Członków POiD

Zarząd Związku POiD  wyznaczył termin  Walnego Zgromadzenia Członków na  17 września 2020 roku, w godzinach 12.00-14.00 w Warszawie.  Z uwagi na sytuację związaną z pandemią Covid-19 –  preferowana…