Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Selena Zielonym Czempionem polskiej gospodarki

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej, znalazła się w gronie liderów prestiżowego rankingu Czempionów Narodowych. Spółka została pierwszym w historii zwycięzcą kategorii specjalnej Zieloni Czempioni. Kapituła konkursowa doceniła Selenę za szeroką strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym i zaangażowanie w ochronę o środowiska.

15 grudnia poznaliśmy wyniki czwartej edycji prestiżowego rankingu Czempionów Narodowych przygotowywanego przez Politykę Insight – pierwszy w Polsce biznesowy serwis analityczny. Zestawienie obejmuje największe polskie firmy, które nie tylko mają świetne wyniki finansowe, ale także są liderami w swoich branżach, aktywnie działają na rynku międzynarodowym oraz inwestują w rozwój i innowacyjność.

Grupa Selena została pierwszym w historii zwycięzcą rankingu Zieloni Czempioni – kategorii specjalnej, którą w tym roku utworzono po raz pierwszy. Ten tytuł miały szansę zdobyć tylko firmy spełniające wymagania w obszarze zielonej świadomości, zielonego zarządzania oraz gospodarki cyrkularnej. Jednocześnie Selena znalazła się w gronie 10 liderów rankingu zajmując 7. miejsce wśród 45 wyróżnionych polskich firm, które zasługują na miano narodowych czempionów. Spółka została szczególnie wyróżniona za działalność zagraniczną i w tej kategorii uplasowała się na 3. pozycji.

Jacek Michalak, prezes Grupy Selena

Jest nam niezmiernie miło, że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce Czempionów Narodowych, a tytuł Zielonego Czempiona jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ kwestie zrównoważonego rozwoju są jednym z podstawowych elementów naszej długofalowej strategii. Od 30 lat podejmujemy wysiłki, by nasze działania i rozwiązania produktowe w jak najmniejszym stopniu wpływały na środowisko, a także promujemy efektywne energetycznie rozwiązania w budownictwie. To nasza odpowiedź na wyzwania współczesnego świata – podkreśla Jacek Michalak, prezes Grupy Selena.

Grupa od lat konsekwentnie wprowadza na rynek produkty, które zwiększają efektywność energetyczną budynków i poprawiają komfort ich użytkowania. By sprostać najbardziej rygorystycznym wymaganiom, Selena opracowała powłokę hydroizolacyjną COOL-R®, która dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii zmniejsza ilość energii potrzebnej do klimatyzowania budynku, obniżając koszty nawet do 25%. To rozwiązanie zyskuje uznanie na całym świecie – na jego zastosowanie zdecydowało się m.in. międzynarodowe lotnisko w Porto Alegre w Brazylii oraz laboratoria Abbott i centrum handlowe Vicalvaro w Madrycie. Powłoka COOL-R® znajduje też z powodzeniem zastosowanie w Polsce, np. na dachu Mazowieckiego Oddziału NFZ w Warszawie i zakładu produkcyjnego w Bolesławcu.

W ubiegłym roku Grupa Selena wprowadziła także na rynek przełomowe dla branży systemowe rozwiązanie dla profesjonalistów – standard izolacji i uszczelniania okien Tytan WINS na bazie folii płynnych. Opracował go nasz międzynarodowy zespół R&D we współpracy z użytkownikami. System ten zapobiega utracie ciepła w budynku mieszkalnym aż o 30%, a dodatkowo zwiększa komfort użytkowania, ponieważ likwiduje możliwość zagrzybienia i zakroplenia złącza oraz gwarantuje doskonałą izolację akustyczną – dodaje Jacek Michalak.

Powłoka COOL-R® na dachu lotniska w Porto Alegre w Brazylii

Grupa Selena jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) skupiającego liderów branży. Firma aktywnie włącza się w działania organizacji, m. in. współtworząc mapę drogową dekarbonizacji budownictwa oraz wspierając kampanię #BuildingLife, która przyspieszy realizację ambicji Europejskiego Zielonego Ładu w sektorze budowlanym i stworzy pierwszą w całym regionie odpowiedź na wizję zerowej emisji dwutlenku węgla.

ŹRÓDŁO: Grupa Selena


Przeczytaj również:

Nagrody w pierwszej edycji konkursu POiD Building Awards 2021 rozdane

Za nami pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021, której finał odbył się 15 czerwca br. podczas uroczystej Gali XI Kongresu Stolarki Polskiej. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych p…

Drewniane absurdy – walka o polskie drewno trwa

Trudna sytuacja na rynku drzewnym trwa. Ceny mimo stabilności wciąż są wysokie, a atmosferę zaostrza przyjęta przez Sejm ustawa Lex Izera o wycinaniu obszarów leśnych pod inwestycje. Organizacje br…

Zaproszenie na spotkanie online – MONTERIADA 2023

Szanowni Państwo, przed nami najnowsza edycja MONTERIADY na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu, w dniach: 31.01-3.02.2023. Z myślą o stworzeniu najciekawszego even…