Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto Solid B: idealnie smukły zawias teraz do drzwi ze wszystkich materiałów

Roto rozszerza asortyment eleganckich zawiasów walcowych Roto Solid B do drzwi wejściowych. Po sukcesie sprzedażowym wersji do PVC designerski zawias dostępny jest także do drzwi z drewna oraz aluminiowych z rowkiem 16 mm. Całkowicie schowany mechanizm regulacji i smukła jednolita konstrukcja zawisu idealnie wpisuje się w modną estetykę nowoczesnego minimalizmu.

Inwestorzy cenią jakość i dobry design. Wprowadzona przez Roto w ubiegłym roku nowa linia subtelnych zawiasów dowrębowych Roto Solid B do drzwi wejściowych z PVC okazała się rynkowym sukcesem. Dlatego teraz zawiasy walcowe Roto Solid B dostępne są także do drzwi wejściowych z drewna lub profili aluminiowych z rowkiem 16 mm. Nowością w asortymencie jest także nowa osłonka z długimi ramionami. Idealnie sprawdzi się w designerskich drzwiach ze stałym panelem bocznym po stronie zawiasów, które dzięki całkowitemu zakryciu mechanizmu wyglądają subtelnie i elegancko.

Pozytywne opinie z rynku

Estetyka i funkcjonalność różnych wariantów zawiasu Roto Solid B, przekonały producentów na całym świecie. „Zawias dowrębowy Roto Solid B jest wyjątkowo uniwersalny może być stosowany zarówno w drzwiach z wypełnieniem nakładkowym, jak i w drzwiach z wypełnieniem wsadowym” – mówi Frederik Zink, partner zarządzający w TH.ZINK GmbH z Bergen w Niemczech. „Dla nas to dodatkowa zaleta, ponieważ oznacza mniej wariantów i elementów w logistyce magazynowej i produkcyjnej. Dzięki smukłej konstrukcji zawias idealnie pasuje wpisuje się w modną minimalistyczna estetykę. Do tego doskonale sprawdza się także w przypadku dużych obciążeń. Roto Solid B można wyregulować za pomocą tylko jednego narzędzia, co oszczędza czas podczas montażu”.

Wulfran Fuzeaux, jeden z dyrektorów zarządzających producenta 2MA2P w Saint-Nazaire we Francji, podkreśla: „Przekonały nas duże zakresy regulacji i piękna smukła konstrukcja zawiasu. W obu tych aspektach nowy Roto Solid B znacznie przewyższa walory poprzedniego modelu Roto 150 R. Nowy zawias walcowy idealnie pasuje do naszych drzwi aluminiowych premium, zwłaszcza z dekoracyjnymi panelami szklanymi”.

Smukły wygląd bez przesunięcia konturu

Wszystkie warianty zawiasów Roto Solid B mają te same zalety techniczne i spójny design. Mechanizmy regulacji są zintegrowane w rolce zawiasu. To sprawia, że podczas regulacji drzwi nie powstaje najmniejsza szczelina między skrzydłem a zawiasem ościeżnicy.  Zawias zawsze zachowuje subtelny jednolity kształt, bez przesuniętych konturów. Dotyczy to zarówno dwuczęściowych, jak i trzyczęściowych zawiasów niezależnie od wariantu średnicy 18 lub 22 mm czy montażu we wrębie lub do przylgi.

Regulacja bez konieczności zdejmowania skrzydła

Kolejną zaletą jest bezstopniowa regulacja 3D: w pionie, w poziomie i siły docisku. Jej przeprowadzenie nie wymaga zdejmowania skrzydła. Dokładne dopasowanie skrzydła do ościeżnicy jest wyjątkowo proste – regulacje można łatwo wykonać za pomocą klucza imbusowego SW4.

Jednolity design dla wszystkich skrzydeł

Uniwersalna konstrukcja i szeroka gama wszystkich wariantów Roto Solid B otwierają nowe możliwości estetycznego dopasowania drzwi z PVC, drewna lub aluminium do estetyki budynku.

W zależności od wybranego wariantu, liczby zawiasów czy właściwości wybranego profilu drzwiowego, możliwe jest uzyskanie skrzydeł o masie do 80 kg, 120 kg lub 160 kg. Dzięki zabezpieczeniom antywyważeniowym po stronie zawiasów inwestorzy mają do dyspozycji drzwi o zwiększonej ochronie antywłamaniowej, spełniające wymogi klasy RC2. Badanie odporności na włamanie SKG** jest obecnie przygotowywane.

Ochrona antykorozyjna walcowych zawiasów dowrębowych Roto Solid B odpowiada klasie 5 zgodnie z normą DIN EN 1670, spełniając tym samym najwyższe wymagania, a 200 000 cykli otwierania wykonanych zgodnie z normami DIN EN 1935 i DIN EN 1191 potwierdza ich niezawodne i długotrwałe działanie.

Szeroka gama produktów Solid B otwiera możliwość estetycznego dopasowania do budynku drzwi o różnej wadze, wykonanych z PVC, drewna lub aluminium. 2- i 3-częściowe zawiasy dowrębowe w kształcie walca o średnicy 18 lub 22 mm są dostępne w wielu kolorach do montażu we wrębie lub na przyldze. zdjęcie: Roto_Solid_B_2023
Dowrębowe zawiasy w kształcie walca z serii Roto Solid B są teraz dostępne także dla producentów drzwi wejściowych z profili drewnianych lub aluminiowych z rowkiem16 mm. Opcjonalna osłonka z długimi ramionami całkowicie ukrywa mechanizm, w razie potrzeby – szczególnie w przypadku drzwi ze stałym panelem po stronie zawiasów. zdjęcie: Roto_Solid_B_2023_
Frederik Zink, partner zarządzający TH.ZINK GmbH Fenster und Türen, jest jednym z klientów, wysoko ceniących walory zawiasu walcowych Roto Solid B do drzwi wejściowych z PVC. zdjęcie: TH.ZINK GmbH Fenster und Türen Frederik_Zink

ŹRÓDŁO: Roto Technologia Okien i Drzwi

 

 


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2020

W czwartek 10 grudnia odbyło się spotkanie Rady Członków Związku POiD oraz konferencja prasowa, na której podsumowano działalność Związku w ciągu ostatniego roku. W czasie spotkania dyskutowano na…

Firma Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa Sp.z.o.o nowym członkiem POiD

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku Polskie Okna i Drzwi, firmę Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa. Sp.z.o.o. Promat jest przedsiębiorstwem wyspecja…

Okna, drzwi i brama garażowa w modnym stylu – jak dopasować kolor stolarki do wyglądu domu?

Dziś okna nie muszą być już tylko białe – możemy wybierać z niezliczonej ilości kolorów i wykończeń. Wyróżniający element budynku mogą stanowić też drzwi wejściowe i brama garażowa. Jak wykorzystać…