Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto Solid B 170 R – większa stabilność i ochrona przed wyważeniem

Roto udoskonaliło jeden z najpopularniejszych zawiasów do drzwi wejściowych Roto Solid B 170 R. Zmodyfikowany zawias gwarantuje jeszcze lepsze właściwości antywyważeniowe i większą stabilność. Można go stosować także do cięższych skrzydeł o masie do 160 kg.

 

Zawias do drzwi wejściowych Roto Solid B 170 R został zmodyfikowany tak, by jeszcze lepiej spełniać potrzeby producentów i użytkowników.  Udoskonalony 3-częściowy zawias w kształcie walca zyskał dodatkowe zabezpieczenie antywyważeniowe w postaci zestawu uzupełniającego: dwóch bolców i dwóch płytek zabezpieczających element zawiasu na ościeżnicy. Efektem jest jeszcze większa stabilność nawet ciężkich skrzydeł. Przy zastosowaniu trzech zawiasów i zabezpieczenia antywyważeniowego, maksymalny ciężar skrzydła drzwi może sięgać 160 kg. Jednocześnie nowa wersja zawiasu Roto Solid R ułatwia montaż i demontaż trzpienia od góry do dołu.

Modny design

Modyfikacje obejmują także kwestie wizualne. Wszystkie widoczne elementy zawiasu są dostępne w wersji malowanej proszkowo lub eloksalowanej. Pozwala to na zastosowanie dowolnego koloru standardowego i idealne dopasowanie elementu do założeń projektowych. Roto Solid B 170 R doskonale sprawdza się w drzwiach z PVC, z wypełnieniem dwustronnie zakrywającym profil. Dostępny jest w trzech wariantach skrzydła z rowkiem 16, 20 lub 24 mm. Zawias o długości 210 mm można zastosować zarówno z lewej, jak i z prawej strony skrzydła, w najpopularniejszych profilach z osią okucia 13 mm, przylgą 20 mm i zamkniętym wzmocnieniem skrzydła.

Łatwiejszy montaż

Jedną z mocnych stron nowej generacji zawiasu Roto Solid 170 R jest szybki i łatwy montaż. Nowością jest ujednolicona średnica otworu 5 mm dla wszystkich wkrętów mocujących i kołków oraz możliwość osobnego okuwania skrzydła i ościeżnicy. Zakres regulacji 3D (w poziomie +/- 2 mm, w pionie + 4 / -2 mm, docisk – 0,5 mm) pozwala na precyzyjne ustawienie skrzydła drzwi. Jednocześnie regulacja w żaden sposób nie wpływa na wygląd zawiasu.

Roto Solid 170 R jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań, także ze względu na wysoką jakość i trwałość. Tuleje z PVC z elementami z teflonu i trzpienie nośne ze stali nierdzewnej gwarantują długotrwałe działanie – bez konieczności konserwacji. Wkręty typu Torx także minimalizują zużycie, ponieważ siła nie działa punktowo, a rozkłada się na całej powierzchni. Większy moment obrotowy przyspiesza mocowanie bez ryzyka uszkodzenia profilu wewnętrznego.

ŹRÓDŁO: ROTO FRANK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi wznawia cykl szkoleń stacjonarnych

Związek Polskie Okna i Drzwi wraca po dłuższej przerwie, spowodowanej epidemią Covid-19 z kolejną edycją szkoleń stacjonarnych. Szkolenia w zależności od charakteru i programu będą organizowane w s…

Czyste powietrze-zdrowy dom

Czyste powietrze i woda są nam niezbędne do życia. W sezonie grzewczym w wielu polskich miejscowościach najlepiej jednak wstrzymać oddech i nie otwierać okien. Wszystko przez smog, który szybko wdz…

Szlachetna markiza w Twoim oknie

Markiza to prawdziwa arystokratka wśród szerokiej gamy osłon okiennych. Pełna elegancji, dyskretna i smukła. Jeżeli na upalne dni planujemy skutecznie zabezpieczyć dom przed nadmiernym ciepłem słon…