Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto porywa producentów okien i drzwi do sportowego wyzwania na rowery

W pierwszy weekend czerwca wystartowała tegoroczna edycja wyzwania sportowego „Roto porywa”. W tym roku firma Roto Technologia Okien i Drzwi poszerzyła zasięg proekologicznej inicjatywy, zapraszając do jazdy na rowerze wszystkich pracowników firm partnerskich – producentów okien i drzwi. W efekcie, do wyzwania dołączyło aż 25 firm, co zaowocowało rekordowym zainteresowaniem i liczbą uczestników.

Od 1 czerwca drużyny firmowe ruszyły na rowery, doceniając zarówno zdrowotne, jak i ekologiczne aspekty inicjatywy. Już 730 osób, w tym pracownicy Roto oraz zespoły partnerskich firm, przemierzają kilometry na dwóch kółkach w ramach wyzwania #RotoPorywa, którego celem jest wspieranie działań fundacji na rzecz czystej planety. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia uczestnicy przejechali łącznie 44 tysiące kilometrów.

Do tegorocznej edycji dołączyły firmy: Abakus, ABM Jędraszek, Aliplast, Aluprof, Aluron, Avante, Bildau & Bussmann, Drewnoplast, Elink, Expres Okna, KNS Śląska Fabryka Okien, Grupa Petecki, Maszrol, Oknostyl, Oknovid, Partner, Plastimet, Procural, VBH Polska, Vetrex, Wikęd i Yawal, PUF, BFT  i Domex. Drużyny firmowe z ogromnym zaangażowaniem i energią przystąpiły do zabawy. W wyzwaniu nie brakuje pasjonatów z imponującymi wynikami, ale także rowerzystów weekendowych i okazjonalnych. Wszyscy kręcący kilometry zasługują na najwyższe uznanie.

Cel: czysta ziemia!

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Czysta ziemia” i zwrócenie uwagi na aktywne działania i projekty wspierające walkę z zanieczyszczeniem odpadami i plastikiem z najbliższego otoczenia.. Roto zadeklarowało wsparcie fundacji „Nasza ziemia i aktywny udział pracowników w Akcji Sprzątanie Świata, która odbędzie się jesienią. Sportowa zabawa „Roto porywa” promuje ekologię i zdrowy styl życia, ale także sprzyja integracji i dobrej zabawie. Dla najaktywniejszych uczestników Roto przewidziało atrakcyjne nagrody. Uczestnicy, którzy zdobędą najwięcej punktów zostaną porwani przez Roto w podniebną podróż szybowcem. Wyzwanie „Roto porywa” 2024 trwa od 1 do 30 czerwca. Sportowa Gala finałowa odbędzie się jesienią.

W czerwcu wystartowała tegoroczna edycja wyzwania sportowego „Roto porywa” z udziałem producentów okien i drzwi.

Roto Technologia Okien i Drzwi zaprosiło do jazdy na rowerze w szczytnym celu wszystkich pracowników firm partnerskich – producentów okien i drzwi.

 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest czysta ziemia  i zwrócenie uwagi na aktywne działania wspierające walkę z zanieczyszczeniem odpadami i plastikiem z najbliższego otoczenia

730 pracowników firm z branży stolarki bierze udział w wyzwaniu. Dla najaktywniejszych Roto przewidziało atrakcyjne nagrody.

ŹRÓDŁO: Roto Technologia Okien i Drzwi


Przeczytaj również:

Czyste Powietrze 2023 – jak promować termomodernizacje w Polsce?

Jak promować modernizację energetyczną budynków i program Czyste Powietrze?  To główne zagadnienie poruszane w czasie spotkania organizowanego przez Polski Alarm Antysmogowy, Porozumienie Branżowe …

Związek POiD zaprasza na XII Kongres Stolarki Polskiej 26 maja w Warszawie

Kongres Stolarki Polskiej to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Za jego sprawą cała branża stolarki budowlanej działa solidarnie, aby wyznaczać nowe drogi rozwoju. Wychodzi w ten sposób naprzeciw a…

Nowa firma członkowska POiD

Miło nam poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich POiD firmy CENTOR. Firma Centor, założona w 1951 roku przez inżyniera Franka Sporka w Brisbane, Australii, to nie tylko producent elega…