Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto Plug & Play: nowe rozwiązania w zamkach do drzwi wejściowych

Elektromechaniczne zamki wielopunktowe Roto Safe E zyskały nowe udogodnienia: opcję wyposażenia w czujnik monitorujący rygiel i więcej możliwości łatwego łączenia osłon przewodów. Efektem jest wygodniejsza obsługa, szybki i bezbłędny montaż elementów.

Roto Safe E wielopunktowy zamek elektromechaniczny, łączy wygodne otwieranie z bezpieczeństwem. Nowością jest opcja doposażenia zamka w czujnik monitorujący rygiel. Ułatwieniem jest także nowa możliwość łączenia osłon przewodów ze zintegrowanym zasilaczem. Precyzyjne dopasowanie wszystkich elementów pozwala na szybkie połączenie typu Plug & Play. Wstępnie zamontowane złącze sprawia, że okablowanie jest zbędne. Rozwiązanie zapewnia bezbłędny i jeszcze prostszy montaż. Kolejne udogodnienia dla producentów i użytkowników to cichy i wydajny napęd w obu wersjach zamka Roto Safe E Eneo, a także możliwość wyboru wielu różnych systemów kontroli dostępu.

 Dodatkowy czujnik monitorujący

Dostępny w Roto Safe E czujnik monitorujący zamknięcie kontroluje pozycję drzwi na głównym ryglu. Udogodnieniem montażowym jest możliwość zintegrowania ze standardowym elementem na ościeżnicy. Czujnik posiada atest VdS (klasa C) i może być stosowany w instalacjach alarmowych.

Osłony przewodów ze zintegrowanym zasilaczem

System modułowy w zamku Roto Safe E obejmuje po dwie osłony przewodów po stronie skrzydła i ościeżnicy. W zależności od materiału, z którego jest wykonana ościeżnica (PCV, drewno, aluminium) i potrzeb montażowych można je dowolnie łączyć. Dodatkowym udogodnieniem jest osłona przewodu ze zintegrowanym zasilaczem do mocowania po stronie ościeżnicy. Dlatego do ostatecznego montażu drzwi w budynku wystarczy przyłącze 230 V.

Cichy i szybki napęd

Zamek Roto Eneo A umożliwia zarówno mechaniczne, jak i automatyczne odblokowywanie drzwi. Jako opcja w napędzie można zintegrować odbiornik radiowy. Jest to standardem w wariancie Eneo CC, gdzie główny zamek i dodatkowe rygle są obsługiwane całkowicie elektrycznie. Oba systemy wyposażono w cichy i mocny napęd, który ułatwia otwieranie i zamykanie drzwi, w krótkim czasie.

Roto Safe E Eneo: nowoczesne systemy kontroli dostępu

W przypadku obu zamków Roto Safe E Eneo do sterowania napędem wykorzystać można łatwe w obsłudze systemy kontroli dostępu. Nadajnik radiowy z zasięgiem do 10 metrów, w połączeniu z czytnikiem linii papilarnych, wyposażonym w oświetlenie LED oraz panel ze stali nierdzewnej, zapewniają niezawodne działanie i wysoki poziom bezpieczeństwa. Aplikacja na urządzenia z systemem Android oraz iOS obsługuje ustawienia i zarządza użytkownikami. Dostępna także klawiatura „Phone & Code”, która umożliwia otwieranie drzwi za pomocą telefonu komórkowego. Wystarczy interfejs Bluetooth i potwierdzenie przyciskiem na klawiaturze lub ustawienie kodu numerycznego.

Nowe możliwości zamków wielopunktowych Roto Safe E: możliwość doposażenia w czujnik monitorujący rygiel (3) oraz łączenia osłon przewodów m. in. ze zintegrowanym zasilaczem (1), cichy i wydajny napęd (2) w obu wersjach zamka Roto Eneo oraz możliwość wyboru spośród różnych systemów kontroli dostępu, takich jak czytnik linii papilarnych (4). Zdjęcie: Roto Safe E Plug & Play.

ŹRÓDŁO: Roto Frank


Przeczytaj również:

Związek POiD patronem branżowym Konferencji Technicznej miesięcznika „Świat Szkła”

Związek Polskie Okna i Drzwi po raz kolejny obejmuje patronatem branżowym Konferencje organizowaną przez miesięcznik dla profesjonalistów z branży szklarskiej i okiennej „Świat Szkła”. Tematem tego…

Drzwi zewnętrzne powinny być eko

Ekologia to nie moda a konieczność, m.in. z powodu kwestii zdrowotnych. Coraz bardziej zauważalne jest bowiem ogromne zanieczyszczenie powietrza, za które odpowiadają w znacznej mierze budynki z uw…

Raport „Rynek stolarki okiennej i drzwiowej w Polsce. Wielkość i prognozy rynku”

Związek POiD udostępnia najnowszą edycje rocznego raportu „Rynek stolarki okiennej i drzwiowej w Polsce. Wielkość i prognozy rynku” realizowany przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.   Członkow…