Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto Patio Lift – nowa wersja wszechstronnego HS teraz także do profili z PVC

Nowa wersja popularnego okucia podnoszono-przesuwnego Roto Patio Lift, dostępna jest teraz także do drzwi tarasowych z PVC. Wszechstronny system przeznaczony jest do różnych formatów skrzydeł o maks. masie 400 kg ze standardowych, jak i  nowoczesnych wąskich profili Slim. Udoskonalone stalowe wózki gwarantują lekkie przesuwanie, a ich nowa konstrukcja 2 w 1 także szybszą i efektywniejszą produkcję.

Zalety przesuwnych drzwi tarasowych typu HS, z dużymi skrzydłami, doświetlającymi wnętrza i gwarantującymi nieograniczony kontakt otoczeniem sprawiają, że są one coraz częstszym wyborem architektów i inwestorów. Aby ułatwić producentom szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby w zakresie różnych formatów skrzydeł, Roto wprowadza nową wersję systemu podnoszono-przesuwnego Roto Patio Lift do profili z PVC. Nowość umożliwia projektowanie drzwi tarasowych z dużymi skrzydłami – designerskich i komfortowych w obsłudze. Dzięki solidnym elementom okucie gwarantuje niezwodne działanie i odporność antywyważeniową w klasie RC 2.

Elegancki design – dzięki wąskim profilom…

Wszechstronny system Roto Patio Lift przeznaczony jest do profili aluminiowych i PVC z rowkami o szer. 16, 18 i 22 mm. Umożliwia mocowanie wszystkich elementów okucia na niewielkiej głębokości, dlatego może być stosowany do wąski profili typu Slim, które zwiększają powierzchnię szklenia i nadają całości subtelny, minimalistyczny wygląd.

i ukrytym detalom

Nowoczesną estetykę drzwi tarasowych w systemie Roto Patio Lift podkreśli opcja eleganckiego zamknięcia z zasuwnicą „DesignLocking”. Rolka ryglującą jest całkowicie schowana zasuwnicy i nie wystaje w obszar przejścia. Konstrukcja zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania drzwi bez ryzyka zahaczenia – szczególnie przez najmłodszych. Wszystkie zaczepy zlicowane są w ościeżnicy, co nadaje całości perfekcyjnie elegancki wygląd. Okucie Roto Patio Lift oferuje bogatą gamę akcesoriów, takich jak czop do mikrowentylacji czy amortyzatory zintegrowane z zasuwnicą, które zabezpieczają przed odbiciem klamki.

Niezwykła płynność przesuwania nawet przy masie 400 kg

Nowy system okuć przeznaczony jest do stosowania w skrzydłach o maksymalnych wymiarach do: 3000 mm szerokości, 3100 mm wysokości i masie 400 kg. Nawet duże i ciężkie skrzydła przesuwają się płynnie i lekko, dzięki solidnym elementom, takim jak wózki ze stali nierdzewnej. Rolki na łożyskach kulkowych, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego zapewniają niezawodne i trwałe działanie. Dodatkowo do realizacji w regionach o zwiększonych wymaganiach w zakresie ochrony przed korozją dostępne są innowacyjne wózki ze „stali nierdzewnej Plus”. Gwarantują pewne działanie systemu przez wiele lat np. w rejonach nadmorskich lub o dużej wilgotności.

Nowe wózki 2 w 1 szybsza produkcja bez adapterów

Nowością udoskonalonego Roto Patio Lift w wariancie do skrzydeł o masie 300 i 400 kg jest innowacyjna konstrukcja wózka 2 w 1. Praktyczne rozwiązanie pozwala montować płaskie, ale także okrągłe pręty łączące – bez konieczności używania adapterów. Dzięki temu okucie montuje się szybko i łatwo, niezależnie od typu łącznika, oszczędzając czas na produkcji.

Ochrona antykorozyjna klasy 5 i więcej

System Roto Patio Lift gwarantuje podwyższoną ochronę antykorozyjną. Już w standardzie spełnia wymagania najwyższej klasy 5 zgodnie z normą DIN EN 1670 i osiąga niezawodność działania klasy H3 zgodnie z normą EN 13126-16.

ŹRÓDŁO: ROTO Technologia Okien i Drzwi


Przeczytaj również:

Jak zdobyć dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i bramy w 2023 roku?

Wiosna to dobry czas na remont i termomodernizację domu. Dzięki temu pozbędziemy się starego kopciucha i wymienimy okna, drzwi zewnętrznych oraz bramę garażową. Jakie dofinansowanie możemy zdobyć n…

Promocja firm członkowskich POiD w Katalogu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Jak informuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAiH), firmy członkowskie POiD mogą zgłaszać się do bezpłatnego wpisu do katalogu targowego PAiH. Do 8 kwietnia br. Polska Agencja Inwestycji i Han…

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym targów „Bud-Gryf & Home Szczecin 2022”

Związek Polskie Okna i Drzwi obejmuje patronatem honorowym 29 edycję szczecińskich targów „Bud-Gryf&Home2022”. Te największe na Pomorzu Zachodnim targi, organizowane przez spółkę Żegluga Szczec…