Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto ogłasza przejęcie jednego z wiodących na rynku producentów uszczelek do okien i drzwi w USA

Grupa Roto informuje o kolejnych przejęciach. Połączenie z firmą Ultrafab Inc. nastąpi na przełomie roku. Technologia okien i drzwi Roto Frank umacnia pozycję rynkową w Ameryce Północnej.

Leinfelden-Echterdingen – rok 2023 w technologii okien i drzwi Roto oznaczał będzie po raz kolejny ekspansję. Roto, jako jeden ze światowych liderów w dziedzinie okuć ze spółkami zależnymi m.in. w Ameryce Północnej i Południowej, odnotowuje ponowny znaczny wzrost dzięki przyłączeniu Ultrafab Inc., Farmington, Nowy Jork.  Na przełomie roku 100% udziałów odnoszącego sukcesy producenta uszczelek do okien i drzwi w USA i Kanadzie przejdzie na rzecz technologii okien i drzwi Roto Frank. Ultrafab zatrudnia około 300 osób w trzech zakładach produkcyjnych w USA.

19 grudnia 2022 r. przypieczętowano przejęcie Ultrafab Inc. przez Roto. Na zdjęciu od lewej do prawej: Thomas E. Hare (dyrektor finansowy Ultrafab Inc.), Marcus Sander (prezes zarządu Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH), Alan J. DeMello (dyrektor generalny Ultrafab Inc.), Thomas C. Horton (prezes Ultrafab Inc.) i Michael Stangier (dyrektor zarządzający Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH). zdjęcie: Roto

Od momentu założenia w 1970 roku rodzinna firma Ultrafab rozwinęła się do pozycji renomowanego lidera technologii w obszarze przetwarzania tworzyw termoplastycznych. Oprócz wysokiej jakości uszczelek szczotkowych i tłoczonych profili uszczelniających do stolarki budowlanej, portfolio produktów obejmuje również rozwiązania specjalne do zastosowań poza budownictwem. Zarówno duży zakres pionowej integracji produkcji, jak i bogate doświadczenie konstrukcyjne i wytwórcze w zakresie urządzeń do wyrobu uszczelek sprawiają, że Ultrafab jest silnym i elastycznym partnerem dla klientów na całym świecie.

„Perfect Match“

Marcus Sander, prezes zarządu Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH, jest przekonany, że połączenie Roto jako partnera amerykańskich producentów stolarki z firmą Ultrafab Inc. jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność dostawcy z Niemiec. Zorientowanie na klienta i podobieństwa kulturowe między firmami są ogromne. „Połączenie między Ultrafab i Roto można określić mianem ,idealnego dopasowania‘. Wspólnie, jako partnerzy branży elementów budowlanych, wyznaczamy standardy w asortymencie produktów, kompetencjach technicznych, jakości i serwisie. Dzięki temu połączeniu prowadzimy do dalszego wzrostu korzyści dla klientów”.

Marcus Sander, prezes zarządu Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH wraz z zarządem firmy Ultrafab rozmawiał 19 grudnia z pracownikami w Farmington (USA). Serdecznie powitał pracowników i menedżerów w zespole Roto.„Połączenie między Ultrafab i Roto można określić mianem ,idealnego dopasowania”. Jako partnerzy branży elementów budowlanych, wyznaczamy standardy w asortymencie produktów, kompetencjach technicznych, jakości i serwisie. Dzięki temu przejęciu stale zwiększamy korzyści dla klientów”. Na zdjęciu od lewej do prawej: Michael Stangier (dyrektor zarządzający Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH), Thomas E. Hare (dyrektor finansowy Ultrafab Inc.), Alan J. DeMello (dyrektor generalny Ultrafab Inc.), Marcus Sander (prezes zarządu Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH) i Thomas C. Horton (prezes Ultrafab Inc.).

Dr Eckhard Keill, prezes zarządu Roto Frank Holding AG, z zadowoleniem mówi o udanej transakcji: „Strategiczne przejęcia pozostają ważnym instrumentem zabezpieczenia przyszłej rentowności Roto.” Na arenie międzynarodowej szczególnie interesujące są firmy, które podobnie jak Ultrafab działają na rynku elementów budowlanych i komponentów do nich.

ŹRÓDŁO: Roto Technologia Okien i Drzwi Polska


Przeczytaj również:

Szkolenie POiD dla zespołów serwisowo – montażowych stolarki budowlanej już wkrótce!

Związek Polskie Okna i Drzwi ustalił termin  szkolenia pt. „Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. „Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”. Dwudniowe szkolenie odbędzie się 12-1…

NFOŚiGW odpowiada na wniosek POiD w sprawie weryfikacji dopłat do drzwi w ramach programu Czyste Powietrze

W związku z wejściem w życie kolejnej edycji programu „Czyste Powietrze” związek POiD złożył postulat do organizatora programu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, o weryfik…

Głosowanie na „Nagrodę Publiczności” POiD Building Awards 2021 trwa

Do końca sierpnia trwa głosowanie publiczności na najlepszy wg Internautów obiekt, zgłoszony do konkursu POiD Building Awards 2021, organizowanego przez Związek POiD dla branży stolarki otworowej. …