Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto ogłasza przejęcie jednego z wiodących na rynku producentów uszczelek do okien i drzwi w USA

Grupa Roto informuje o kolejnych przejęciach. Połączenie z firmą Ultrafab Inc. nastąpi na przełomie roku. Technologia okien i drzwi Roto Frank umacnia pozycję rynkową w Ameryce Północnej.

Leinfelden-Echterdingen – rok 2023 w technologii okien i drzwi Roto oznaczał będzie po raz kolejny ekspansję. Roto, jako jeden ze światowych liderów w dziedzinie okuć ze spółkami zależnymi m.in. w Ameryce Północnej i Południowej, odnotowuje ponowny znaczny wzrost dzięki przyłączeniu Ultrafab Inc., Farmington, Nowy Jork.  Na przełomie roku 100% udziałów odnoszącego sukcesy producenta uszczelek do okien i drzwi w USA i Kanadzie przejdzie na rzecz technologii okien i drzwi Roto Frank. Ultrafab zatrudnia około 300 osób w trzech zakładach produkcyjnych w USA.

19 grudnia 2022 r. przypieczętowano przejęcie Ultrafab Inc. przez Roto. Na zdjęciu od lewej do prawej: Thomas E. Hare (dyrektor finansowy Ultrafab Inc.), Marcus Sander (prezes zarządu Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH), Alan J. DeMello (dyrektor generalny Ultrafab Inc.), Thomas C. Horton (prezes Ultrafab Inc.) i Michael Stangier (dyrektor zarządzający Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH). zdjęcie: Roto

Od momentu założenia w 1970 roku rodzinna firma Ultrafab rozwinęła się do pozycji renomowanego lidera technologii w obszarze przetwarzania tworzyw termoplastycznych. Oprócz wysokiej jakości uszczelek szczotkowych i tłoczonych profili uszczelniających do stolarki budowlanej, portfolio produktów obejmuje również rozwiązania specjalne do zastosowań poza budownictwem. Zarówno duży zakres pionowej integracji produkcji, jak i bogate doświadczenie konstrukcyjne i wytwórcze w zakresie urządzeń do wyrobu uszczelek sprawiają, że Ultrafab jest silnym i elastycznym partnerem dla klientów na całym świecie.

„Perfect Match“

Marcus Sander, prezes zarządu Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH, jest przekonany, że połączenie Roto jako partnera amerykańskich producentów stolarki z firmą Ultrafab Inc. jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność dostawcy z Niemiec. Zorientowanie na klienta i podobieństwa kulturowe między firmami są ogromne. „Połączenie między Ultrafab i Roto można określić mianem ,idealnego dopasowania‘. Wspólnie, jako partnerzy branży elementów budowlanych, wyznaczamy standardy w asortymencie produktów, kompetencjach technicznych, jakości i serwisie. Dzięki temu połączeniu prowadzimy do dalszego wzrostu korzyści dla klientów”.

Marcus Sander, prezes zarządu Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH wraz z zarządem firmy Ultrafab rozmawiał 19 grudnia z pracownikami w Farmington (USA). Serdecznie powitał pracowników i menedżerów w zespole Roto.„Połączenie między Ultrafab i Roto można określić mianem ,idealnego dopasowania”. Jako partnerzy branży elementów budowlanych, wyznaczamy standardy w asortymencie produktów, kompetencjach technicznych, jakości i serwisie. Dzięki temu przejęciu stale zwiększamy korzyści dla klientów”. Na zdjęciu od lewej do prawej: Michael Stangier (dyrektor zarządzający Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH), Thomas E. Hare (dyrektor finansowy Ultrafab Inc.), Alan J. DeMello (dyrektor generalny Ultrafab Inc.), Marcus Sander (prezes zarządu Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH) i Thomas C. Horton (prezes Ultrafab Inc.).

Dr Eckhard Keill, prezes zarządu Roto Frank Holding AG, z zadowoleniem mówi o udanej transakcji: „Strategiczne przejęcia pozostają ważnym instrumentem zabezpieczenia przyszłej rentowności Roto.” Na arenie międzynarodowej szczególnie interesujące są firmy, które podobnie jak Ultrafab działają na rynku elementów budowlanych i komponentów do nich.

ŹRÓDŁO: Roto Technologia Okien i Drzwi Polska


Przeczytaj również:

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty „Ułatwienia dla branży budowlanej”

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty : „Ułatwienia dla branży budowlanej – jak pomóc przetrwać branży, nie rezygnując z podnoszenia efektywności energetycznej, zachowując jej wysoką pozycję e…

Wybieramy okna i drzwi: aluminiowe czy PVC? Postaw na komplet stolarki i miksuj rozwiązania

Głównym kryterium przy zakupie okien i drzwi zewnętrznych jest ich wygląd. Powstaje więc pytanie, jaki kolor i jaki rodzaj stolarki wybrać: PVC czy aluminium? Dzięki systemowym rozwiązaniom łatwo d…

Zaproszenie na konferencję prasową POiD

Związek POiD ma zaszczyt zaprosić na spotkanie prasowe, które odbędzie się w dniu 31 stycznia br. o godz. 16.30 na stoisku nr. 1 w pawilonie nr. 5 Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury