Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto Object Business – z myślą o najbardziej wymagających inwestycjach

Skrzydła okienne o niestandardowych gabarytach, często przekraczające 3 metry wysokości i ważące ponad 200 kg, to wyzwanie dla inżynierów i konstruktorów. Jednak nawet tak duże i ciężkie okna nie są przeszkodą w pomyślnej realizacji inwestycji. Nawet w najbardziej nietypowych zamówieniach producentów ślusarki aluminiowej wspierają eksperci Roto Object Business. W skład zespołu wchodzą doświadczeni specjaliści w dziedzinie fasad i systemów.

Szybkie i niezawodne rekomendacje w zakresie proponowanych rozwiązań pozwalają systemodawcom niezwłocznie przystąpić do prac, a inwestorom i deweloperom uniknąć niepotrzebnych przestojów. W razie potrzeby eksperci Roto Object Business wykonują prototyp danego produktu. Na życzenie klienta realizujemy wymagane badania i certyfikację okien oraz okuć we własnym akredytowanym Międzynarodowym Centrum Badawczym ITC w Leinfelden (Niemcy).

Różnorodne rozwiązania do ambitnych projektów

Korzystając z rozwiązań Roto systemodawcy mogą szybko i z zachowaniem wysokich standardów jakości zrealizować niemal każdy projekt. Systemy okuć Roto AL oraz Roto AL Designo oferują rozwiązania do praktycznie każdego obiektu. Roto AL, uniwersalne okucie z nawierzchniową stroną zawiasową, umożliwia stworzenie rozwiązań okiennych również w nietypowych kształtach i rozmiarze z dowolnym sposobem otwierania. Z kolei w przypadku projektów o wysokich walorach estetycznych, rozwiązaniem jest Roto AL Designo – w pełni ukryte okucie do okien i drzwi balkonowych. W obu systemach nowością jest zwiększenie minimalnej wysokości skrzydła do 3000 mm w standardzie, co pozwala producentom szybko reagować na wymagania rynku i dostarczać indywidualne, skrojone do potrzeb rozwiązania.

Profesjonalne wsparcie od lidera rynku

Roto Object Business to unikatowy serwis wspierający producentów na całym świecie. W jego skład wchodzą konstruktorzy i inżynierowie z ogromną wiedzą techniczną i wieloletnim doświadczeniem w badaniach i rozwoju, co umożliwia podejmowanie najbardziej nietypowych projektów. „Bogata oferta produktów w połączeniu z fachowym doradztwem, profesjonalnym procesem certyfikacji i indywidualnym podejściem do projektów czynią z nas solidnego partnera, któremu ufają klienci. Nie bez znaczenia dla skuteczności wsparcia udzielanego w ramach Roto Object Business jest też ogromne doświadczenie zdobyte na międzynarodowych rynkach. Fakt, że Roto jest przedsiębiorstwem o globalnym zasięgu pozwala nam czerpać z wiedzy i najlepszych praktyk naszych zagranicznych kolegów. Potwierdzeniem są imponujące inwestycje, które dzięki wysokiej jakości okuć Roto i wsparciu zespołu Roto Object Business realizowane są na całym świecie” – zaznacza Mariusz Rutkowski, manager ds. Roto AluVision.

Roto w prestiżowych i nagradzanych obiektach

Przykładami inwestycji, zrealizowanych z Roto na polskim rynku są: nowoczesny biurowiec Posejdon w Szczecinie, prestiżowa Elektrownia Powiśle w Warszawie, czy mieszczący się w Gdyni kompleks biurowy 3T Office Park. W tym ostatnim obiekcie konstrukcja elewacji powstała w oparciu o system fasadowy Aluprof.  W 700 oknach aluminiowych zastosowano zawiasy nożycowe ze stali nierdzewnej Roto FS Kempton do okien otwieranych na zewnątrz. Specjaliści Roto zaproponowali rozwiązanie w wersji Top Hung – gdzie zawiasy nożycowe zostały umieszczone na elementach pionowych ościeżnicy. Rozwiązanie szczególnie popularne w krajach skandynawskich czy w Wielkiej Brytanii, ze względu na większą szczelność. Okna otwierane na zewnątrz są szczelniejsze podczas naporu wiatru, który dociska skrzydło do ościeżnicy. Roto FS Kempton zapewnia dostęp świeżego powietrza i bezpieczną wentylację budynku, dzięki możliwości ograniczonego uchylenia czy zablokowania okna w wybranej pozycji. Okna otwierane na zewnątrz pozwalają na komfortowe wietrzenie pomieszczeń i maksymalne wykorzystanie powierzchni biurowej, a skrzydła nie kolidują z biurkami czy elementami wyposażenia miejsca pracy.

Dla nas priorytetem jest jakość usług i rozwiązań, umożliwiająca spełnienie najwyższych wymogów w zakresie bezpieczeństwa czy energooszczędności. Dlatego cieszymy się, że obiekt 3T Office Park, uzyskał tytuł Best Office Development Poland w konkursie European Property Awards 2020-2021, a także ocenę Excellent w certyfikacji BREEAM, co potwierdza jego najwyższy standard, zgodnie z kryteriami zrównoważonego budownictwa” – dodaje Mariusz Rutkowski.

ŹRÓDŁO: ROTO Technologia Okien i Drzwi


Przeczytaj również:

Drzwi zewnętrzne, które chronią i zdobią dom

Wracamy do domu po pracy. Zamykamy za sobą drzwi, zostawiając na zewnątrz nieprzyjemny chłód. Zaparzamy ulubioną herbatę i rozkoszujemy się ciepłem… Aby taki przyjemny scenariusz mógł w pełni się z…

Zarejestruj się na szkolenie „Akustyka w stolarce okiennej i drzwiowej”!

Izolacyjność akustyczna chroni mieszkańców budynków przed szkodliwym dla zdrowia działaniem niepożądanego hałasu. Ponieważ najczęściej stolarka okienna ma dużo niższe parametry akustyczne, niż inne…

Jakie trendy kształtują rozwój polskiej stolarki otworowej wg. firmy Glassolutions – mecenasa konkursu POiD Building Awards 2021

Polska od lat jest największym eksporterem stolarki otworowej w Europie. Dowodem tego są oczywiście liczby sprzedanych produktów, ale także niesamowite realizacje obiektów architektonicznych, w któ…