Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto: intensywny rozwój asortymentu do drzwi

Roto dynamicznie rozwija asortyment produktów i usług przeznaczonych dla producentów nowoczesnych drzwi. Kompleksowa oferta obejmuje zawiasy drzwiowe do wszystkich materiałów, a także wielopunktowe zamki do drzwi wejściowych. Nowe rozwiązania, jak zasuwnica ruchomego słupka czy zestaw uzupełniający do jednego z najpopularniejszych zamków tworzone są w odpowiedzi na konkretne potrzeby rynku.

Powołany przez Roto 3 lata temu zespół Door Innovation składa się z doświadczonych projektantów, menedżerów produktu i specjalistów ds. sprzedaży z różnych krajów. Ich zadaniem jest ścisła współpraca, intensywne wsparcie producentów drzwi przez rozwój zaawansowanych produktów i oferowanie niestandardowych usług. Asortyment Roto do drzwi będzie mocnym punktem podczas targów Fensterbau Frontale. Roto przedstawi m.in. najnowsze zawiasy drzwiowe z linii produktowej Roto Solid oraz konkretne zastosowania nowe systemy zamków Roto Safe w zaaranżowanej przestrzeni w różnych obiektac

Zawiasy walcowe typu „Rollerband” do wszystkich zastosowań

Tom Vermeulen, szef działu sprzedaży i innowacji w Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH, podkreśla: „Trzy lata bardzo ścisłej współpracy między inżynierami projektantami, menedżerami produktów i konsultantami ds. sprzedaży w segmencie produktów i rynku drzwi doprowadziły do kompleksowego ulepszenia portfolio i usług dla producentów drzwi. Efektem jest większa satysfakcja klientów i nowe relacje biznesowe”.

Jedną z nowości w asortymencie firmy jest linia eleganckich zawiasów walcowych Roto Solid B do drzwi z PVC. Wszystkie warianty, w tym dwu- i trzyczęściowe zawiasy o średnicy 18 lub 22 mm mogą być montowane zarówno we wrębie, jak i na przyldze. Aby umożliwić producentom większą efektywność i elastyczność produkcji te same zawiasy mogą być również stosowane w drzwiach drewnianych i profilach aluminiowych z rowkiem 16 mm. Dodatkowo oferta zawiasów do drzwi z aluminium została rozszerzona o wersje Roto Solid B montowane na zacisk 224 A (dwuczęściowe) i 324 A (trzyczęściowe). Zaletą nowej linii Roto Solid B jest zintegrowanie mechanizmu regulacji w rolce zawiasu. Rozwiązanie eliminuje luz oraz ewentualne przesunięcia osi zawiasu, co przekłada się na niezawodne działanie i piękny design drzwi.

Ukryty zawias najwyższej jakości

Zawiasy ukryte Roto Solid C są jednym z najbardziej cenionych rozwiązań. Producenci, oprócz waloru estetycznego – elegancka jednolita płaszczyzna drzwi ze niewidocznymi zawiasami –  szczególnie podkreślają możliwość szybkiej regulacji w pionie za pomocą centralnego punktu regulacji. Najnowsza wersja Roto Solid C oferuje jeszcze lepszy efekt wizualny oraz uproszczony montaż.

Zamki wielopunktowe spełniające każde wymagania

Kolejną nowością w asortymencie Roto do nowoczesnych drzwi jest mechaniczno-automatyczny zamek wielopunktowy Roto Safe A | Tandeo oraz jego wersja elektroniczna Roto Safe E | Eneo A.

Oba warianty mają trzy automatycznie wysuwane  rygle. Na targach Fensterbau Frontale Roto zaprezentuje uzupełniające rozwiązanie wersji Roto Safe A | Tandeo „upgrade kit”. Nowość zwiększy komfort obsługi, a dla producentów oznacza korzyści w postaci ułatwień logistycznych.

Elektronika na fali wznoszącej

Uzupełnieniem elektromechanicznych zamków wielopunktowych w ofercie Roto jest system kontroli dostępu Roto Safe Eneo 4 w 1. Urządzenie oferuje 4 sposoby otwierania bez użycia klucza: z wykorzystaniem telefonu z funkcją Bluetooth, za pomocą linii papilarnych, RFID lub po wprowadzaniu kodu numerycznego. Uławia codzienne życie domowników i usprawnia zarządzanie dostępem.

Roto oferuje wysokiej jakości okucia do drzwi wejściowych ze wszystkich materiałów. Dzięki doskonale zharmonizowanym rozwiązaniom, drzwi mogą być produkowane w dowolnym wzornictwie, dla każdego rodzaju budynku i grupy użytkowników, zarówno ekonomicznie, jak i niezawodnie w najlepszej jakości. zdjęcie: Roto Fenster- und Türtechnologie Roto_Door_Innovation.jpg

Innowacja do dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych

Dalsze rozszerzanie asortymentu zamków Roto Safe obejmuje rozwiązania do drzwi dwuskrzydłowych. Nowością jest zasuwnica ruchomego słupka do drzwi z drewna i PVC. W wersji standardowej posiada zintegrowaną blokadę błędnej obsługi, co gwarantuje niezawodne i bezawaryjne działanie. Dodatkowo może być stosowana z przedłużkami we wszystkich standardowych układach ryglowań do wysokości skrzydła na wrębie 3000 mm.

Unikalna cecha: duża siła nacisku to większy komfort i niezawodność

Jedną z ostatnich nowości jest także mechaniczny zamek wielopunktowy Roto Safe H | H650, obsługiwany za pomocą klamki. Udoskonalony zamek zapewnia wytrzymałość w każdych warunkach pogodowych, dzięki ponadprzeciętnej jakości. Maksymalna siła nacisku na klamkę została zwiększona z 15 kg do 20 kg, gwarantując bezawaryjne działanie w domach czy w budynkach użyteczności publicznej o częstej rotacji incydentalnych użytkowników.

Solidny dostawca kompleksowych usług

„Trzy lata ścisłej współpracy międzynarodowego zespołu ds. innowacji przynosi konkretne efekty w postaci najwyższych kompetencji w segmencie rozwiązań do drzwi. Nie ustajemy w rozwoju, nasze produkty, m.in. zawiasy, progi są na bieżąco modyfikowane i ulepszane” – mówi Tom Vermeulen, szef działu sprzedaży i innowacji w Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH. „Elementy kompleksowych systemów drzwiowych Roto są ze sobą optymalnie zharmonizowane, by umożliwić producentom wytwarzanie wysokiej jakości drzwi w sposób rentowny i przy minimalnym ryzyku błędów”.

Na targach Fensterbau Frontale Roto zaprezentuje najnowsze rozwiązania do drzwi zewnętrznych i korzyści z ich stosowania w różnych typach budynków.

 

ŹRÓDŁO: Roto Technologia Okien i Drzwi


Przeczytaj również:

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Patronem Honorowym „DOBREGO MONTAŻU”

Mamy zaszczyt poinformować, że Patronat Honorowy nad bieżącą edycją kampanii „DOBRY MONTAŻ” objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Patronat Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju to wyróżnienie podkr…

Bezpłatny webinar dla Dobrych doradców

Zapraszamy na bezpłatny webinar dla sprzedawców z branży budowlanej w ramach kampanii „TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”: DOBRY DORADCA: Poznaj kluczowe elementy sprzedaży i reakcji na presję cenową …

Odszedł Pan Jan Gebauer

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Jana Gebauera. Żegnamy właściciela firmy Zakład Stolarski Gebauer, ale przede wszystkim wieloletniego przyjaciela naszego Związku. S…