Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Roto Eifel: szczelność drzwi balkonowych i wejściowych już od progu

Próg jest ważnym elementem energooszczędnego domu, wpływającym na szczelność drzwi i termoizolacyjność fasady. Dzięki specjalnej konstrukcji niskie progi Roto Eifel z przegrodą termiczną gwarantują wysoką izolacyjność i wygodne przejście. Liczne akcesoria pozwalają na indywidualne dopasowanie progu do profili i sprawiają, że jego montaż jest wyjątkowo prosty.

 

Drzwi wejściowe i balkonowe to jedne z najbardziej narażonych na ucieczkę ciepła miejsc w budynkach. Aby zagwarantować najlepsze parametry izolacyjności, asortyment Roto Eifel zawiera specjalne rozwiązania systemowe: oprócz progów także uszczelnienie Texel, okapniki oraz liczne uszczelki szczotkowe. Zaprojektowane do drzwi otwieranych na zewnątrz i do wewnątrz z PVC i drewna chronią przed chłodem i wilgocią z zewnątrz oraz zatrzymują ciepło w budynku.  Oprócz doskonałej szczelności niskie progi Roto Eifel odpowiadają za wygodne i bezpieczne przejście.

Roto Eifel: uszczelnienie progowe Texel. Fot. Roto

Podstawową ochronę przed wiatrem, zimnem i wysokimi temperaturami w dolnej części drzwi, zapewniają standardowe uszczelki Roto. System Roto Eifel można dodatkowo uszczelnić automatycznym uszczelnieniem Texel. Rozwiązanie skutecznie izoluje próg drzwiowy od momentu zamknięcia drzwi – dzięki komorowej konstrukcji, silikonowym profilom uszczelniających oraz wysuniętej uszczelce szczotkowej.  Uszczelnienie montowane jest na skrzydle drzwi. Podczas zamykania drzwi, silikonowa uszczelka wysuwa się i dokładnie wypełnia przestrzeń pod skrzydłem do samej podłogi. Oprócz ochrony przed zimnem uszczelnienie Texel zabezpiecza pomieszczenie przed kurzem i izoluje przed hałasem.

 Okapnik – ochrona przed deszczem i design

Skuteczną ochronę przed zacinającym deszczem i wilgocią zapewniają okapniki Roto, wykonane z wysokiej jakości aluminium. Asortyment okapników Roto Eifel uzupełniają dopasowane estetycznie zakończenia (zaślepki) i uszczelki szczotkowe – łatwe do montowania w pięciu różnych pozycjach i wymiany, bez konieczności demontażu skrzydła.

Wiatrostop i aerostop

Akcesoria w systemie Roto Eifel: oprócz niskiego progu, uszczelnienie progowe Texel, wiatrostop, aerostop, profil ochronny i zaczepy rygla pozwalają na tworzenie precyzyjnie dopasowanych rozwiązań do drzwi wejściowych, balkonowych i tarasowych fot. Roto

Praktycznym elementem zwiększającym szczelność progu Roto Eifel jest wiatrostop, który służy uszczelnieniu profilu ościeżnicy i jest dopasowany do jego geometrii.  Jego uzupełnieniem jest aerostop, umieszony w profilu skrzydła po stronie zawiasów. Obydwa elementy zapobiegają cyrkulacji powietrza we wrębie i zwiększają szczelność drzwi.

 Stabilnie – szczelnie – estetycznie

Oprócz dużej szczelności progi Roto Eifel wyróżnia wyjątkowa wytrzymałość. Stabilne połączenie progu z ościeżnicą gwarantują łączniki, które w ofercie Roto dopasowane są do konkretnego systemu profili. Elementy zachowują wysoką odporność na działanie temperatury i promieniowanie UV, zwiększając trwałość progów Roto Eifel.  Design drzwi wejściowych i balkonowych podkreślają detale. Nakładana ryflowana pokrywa progu, wykonana z gumowanego PVC, minimalizuje ryzyko poślizgu, a jednocześnie ukrywa mocowanie profilu w podkonstrukcji. W razie potrzeby osłonę można szybko i łatwo wymienić. Zakończenie pokrywy stanowi estetyczne wykończenie ościeżnicy, dopasowane do profilu i również odporne na warunki atmosferyczne. Osłonę zakłada się w przypadku montażu bez łączników poprzez frezowanie do konturu ościeżnicy.

Akcesoria dla wygody i szybkiego montażu


Przeczytaj również:

Dom z dużymi przeszkleniami otwarty na ogród

Jeśli chcemy w estetyczny i funkcjonalny sposób połączyć wnętrze swojego domu z ogrodem, to dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych przeszkleń, w tym drzwi tarasowych. Zapewniają one integrac…

Marzenie o szklanych domach może się ziścić za sprawą… aluminium

Z czym wiąże się budowa designerskiego domu z wielkimi przeszkleniami? Czy na cieplejszy budynek warto wydać więcej? Jakie znaczenie ma dobry montaż produktów? Jak powinien on wyglądać w praktyce? …

Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) na spotkaniu Forum Dialogu Związku Pracodawców Business Centre Club

Rada Dialogu Bussines Centre Club, została powołana w celu prowadzenia współpracy w zakresie rozwoju dialogu społecznego na poziomie ogólnopolskim i regionalnym. Członkami tego prestiżowego klubu b…