Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Rolety zewnętrzne gwarantujące bezpieczeństwo i komfort we własnym domu

Rolety zewnętrzne mogą być świetnym rozwiązaniem, które nie tylko ochroni przed słońcem, zapewni właściwą termoizolację i komfort optyczny we wnętrzu, ale wpłynie również na poziom bezpieczeństwa. Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie, aby cieszyć się dodatkową ochroną domu przez kolejne lata? 

Dla większego bezpieczeństwa – rolety o zwiększonej odporności na włamanie 

Fot. Anwis

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet, a jedną z nich jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Nawet tradycyjne rolety stanowią dodatkową przeszkodę na drodze włamywaczy i złodziei – osoba, która będzie chciała wtargnąć do środka przez okno, musiałaby narobić dużego hałasu. Wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia będą dodatkową, trudną to sforsowania przeszkodą.

Rolety antywłamaniowe pełnią te same funkcje, co modele tradycyjne, jednak są nieco inaczej zbudowane. Po pierwsze, są znacznie solidniejsze i trudniej je sforsować, a dodatkowo mogą być wyposażone w blokady uniemożliwiające podniesienie rolety od zewnątrz – tłumaczy Agnieszka Gołębiewska, ekspert z firmy ANWIS.

Rolety zewnętrzne mogą posiadać blokady montowane w listwie dolnej lub zamkowej: rygiel ręczny, rygiel automatyczny czy zamek baskwilowy; albo montowane w skrzynce rolety zewnętrznej: wieszak „lock to play” czy kątownik zabezpieczający. Warto wiedzieć, że powyższe zabezpieczenia mogą być stosowane w każdym rodzaju rolet zewnętrznych, niezależnie od etapu wykończenia budynku. Możemy je więc użyć w roletach naokiennych, podtynkowych i elewacyjnych.

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Fot. Anwis

Oprócz dodatkowych funkcji antywłamaniowych wszystkie rolety zewnętrzne gwarantują szereg korzyści i pozytywnie wpływają na komfort mieszkania. Należą do nich między innymi:

» Lepsza termoizolacja budynku, którą docenimy latem i zimą. W ciepłe dni możemy z łatwością ograniczyć gorące powietrze, które wpada przez okna, z kolei zimą stworzymy barierę przed chłodem.
» Akustyka. Rolety zewnętrzne w znacznym stopniu poprawiają akustykę mieszkania, ograniczając przedostawanie się hałasów do wnętrza domu.
» Zaciemnienie, bo za sprawą rolet można położyć się do łóżka nawet w ciągu dnia. To także świetne rozwiązanie do salonu, kiedy chcemy ograniczyć ilość światła.
» Bezpieczeństwo. Po pierwsze z łatwością ochronimy okna przed przypadkowymi uszkodzeniami, po drugie ograniczymy ryzyko włamania.
To wszystko sprawia, że rolety zewnętrzne docenimy o każdej porze roku, zwiększymy komfort mieszkania i zagwarantujemy sobie większe bezpieczeństwo.
ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

Przeczytaj również:

Konsultacje branżowe w sprawie nowelizacji zapisów umów w zamówieniach publicznych

Urząd Zamówień Publicznych podjął inicjatywę by we współpracy z branżą budowlaną wypracować rekomendowane zapisy umów, które będą stosowane w ramach udzielania zamówień publicznych – będą z korzyśc…

Na co zwrócić uwagę kupując okna?

Zbudujemy świat, całkiem nowy świat. Z tej miłości barw, z tylko pięknych barw – śpiewają Sobel & Sanah w popularnym utworze muzycznym. Podobne uczucia towarzyszą nam, gdy budujemy dom, gdyż zw…

Wybieramy Nagrodę Publiczności POiD Building Awards 2021, pierwszego konkursu stworzonego z myślą o polskiej branży stolarki budowlanej

Celem konkursu było wyłonienie unikatowych zastosowań produktów stolarki budowlanej w najlepszych realizacjach architektonicznych z całego świata. Firmy pokazały swoje produkty zastosowane w ukończ…