Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Rolety przeciwsłoneczne do domu i biura dopasowane do stylu życia

Praca zdalna, w biurze, prowadzenie domu czy opieka nad dziećmi – bez względu na styl życia, w pomieszczeniach potrzebne są odpowiednie warunki umożliwiające komfortowe i bezpieczne wykonywanie codziennych obowiązków.

Rolety przeciwsłoneczne do domu i biura są bezpieczne dla dzieci, mogą być wyposażone w trudnopalne tkaniny i umożliwiają wygodną pracę przed komputerem, zapobiegając powstawaniu refleksów na ekranach monitorów. Poniżej pokazujemy, jak rolety materiałowe pomagają stworzyć warunki do pracy i odpoczynku dopasowane do stylu życia.

Odpowiednie warunki pracy z domu i z biura

Najlepsze i najzdrowsze oświetlenie w pomieszczeniach zapewnia światło naturalne. Niestety w przypadku kiedy jest zbyt intensywne, może odbijać się od ekranu monitora, zmniejszać komfort pracy, a w dłuższej perspektywie negatywnie wpływać na wzrok. Aby światło naturalne w pomieszczeniu dobrze spełniało swoją funkcję i służyło podczas pracy i odpoczynku, należy poszukać odpowiednich narzędzi, które pomogą sterować jego natężeniem. Najskuteczniejszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem będą rolety przeciwsłoneczne do domu i biura, które są nie tylko funkcjonalne, ale także szybkie w obsłudze i łatwe do czyszczenia. Co istotne, ich instalacja możliwa jest na każdym etapie, również w wykończonych pomieszczeniach.

Fot. Anwis

Rolety materiałowe to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań stosowanych w domach i biurach, które nadaje się do każdego typu okien, także takich o dużej powierzchni. Ich maksymalny rozmiar, dzięki dostępnym wymiarom rury nawojowej, wynosi 20 m2. Niezwykle praktyczne są rolety dzień-noc (Impresja), które pozwalają operować ilością światła dostającego się do pomieszczenia, bez konieczności podnoszenia osłony. Z kolei rolety dachowe świetnie sprawdzą się w oknach na poddaszach, zapobiegając nagrzewaniu wnętrza i umożliwiając stworzenie dodatkowego pomieszczenie do pracy i odpoczynku – mówi Agnieszka Gołębiewska, przedstawicielka firmy Anwis.

Rolety przeciwsłoneczne do domu odpowiednie dla dzieci
Rolety materiałowe Anwis zostały wyposażone w zabezpieczenia Child Safety, które zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w

Fot. Anwis

systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowym. Jest to jedno z kilku rozwiązań dla tego typu osłon zaprojektowanych z myślą o rodzinach z dziećmi. Innym, na które warto zwrócić uwagę, decydując się na rolety przeciwsłoneczne do domu, jest wybór tkanin typu blackout, które pozwalają na całkowite zaciemnienie wnętrza. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych i sypialniach, zapewniając dłuższy spokojny sen. Tkaniny stosowane dla rolet Anwis posiadają wymagane atesty i są przyjazne alergikom.

Dodatkową funkcją podnoszącą bezpieczeństwo stosowania osłon materiałowych jest dostępny wybór tkanin trudno zapalnych i niepalnych, które pozwalają na montowanie rolet w miejscach o wzmożonych przepisach przeciwpożarowych.
Każde z tych rozwiązań stanowi bardzo dobre zabezpieczenie i zapewnia komfort przy wykonywaniu codziennych czynności z domu lub z biura.
ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

Przeczytaj również:

„TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”: Drzwi wewnętrzne – do czego i jak je dopasować?

Przy wyborze drzwi wewnętrznych do domu bierzemy pod uwagę estetykę, trwałość i funkcjonalność. Poza tymi kluczowymi aspektami, ważne jest również ich odpowiednie dopasowanie do aranżacji pomieszcz…

Firma Plonmar Sp.z.o.o producent podwalin i termoparapetów Nyxon nową firmą członkowską POiD

Do grona firm członkowskich Związku Polskie Okna i Drzwi wstąpiła firma Plonmar Sp. z.o.o  – producent i dystrybutor materiałów budowlanych, zajmująca się również dystrybucją i sprzedażą produktów …

Dyrektor zarządzający POiD wyróżniony nagrodą Zasłużony dla Polskiego Budownictwa

Dyrektor zarządzający w Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD), Paweł Wróblewski, został uhonorowany nagrodą Zasłużony dla Polskiego Budownictwa, przyznawaną przez Ogólnopolską Federacje Przedsiębiorc…