Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Rolety przeciwsłoneczne do domu i biura dopasowane do stylu życia

Praca zdalna, w biurze, prowadzenie domu czy opieka nad dziećmi – bez względu na styl życia, w pomieszczeniach potrzebne są odpowiednie warunki umożliwiające komfortowe i bezpieczne wykonywanie codziennych obowiązków.

Rolety przeciwsłoneczne do domu i biura są bezpieczne dla dzieci, mogą być wyposażone w trudnopalne tkaniny i umożliwiają wygodną pracę przed komputerem, zapobiegając powstawaniu refleksów na ekranach monitorów. Poniżej pokazujemy, jak rolety materiałowe pomagają stworzyć warunki do pracy i odpoczynku dopasowane do stylu życia.

Odpowiednie warunki pracy z domu i z biura

Najlepsze i najzdrowsze oświetlenie w pomieszczeniach zapewnia światło naturalne. Niestety w przypadku kiedy jest zbyt intensywne, może odbijać się od ekranu monitora, zmniejszać komfort pracy, a w dłuższej perspektywie negatywnie wpływać na wzrok. Aby światło naturalne w pomieszczeniu dobrze spełniało swoją funkcję i służyło podczas pracy i odpoczynku, należy poszukać odpowiednich narzędzi, które pomogą sterować jego natężeniem. Najskuteczniejszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem będą rolety przeciwsłoneczne do domu i biura, które są nie tylko funkcjonalne, ale także szybkie w obsłudze i łatwe do czyszczenia. Co istotne, ich instalacja możliwa jest na każdym etapie, również w wykończonych pomieszczeniach.

Fot. Anwis

Rolety materiałowe to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań stosowanych w domach i biurach, które nadaje się do każdego typu okien, także takich o dużej powierzchni. Ich maksymalny rozmiar, dzięki dostępnym wymiarom rury nawojowej, wynosi 20 m2. Niezwykle praktyczne są rolety dzień-noc (Impresja), które pozwalają operować ilością światła dostającego się do pomieszczenia, bez konieczności podnoszenia osłony. Z kolei rolety dachowe świetnie sprawdzą się w oknach na poddaszach, zapobiegając nagrzewaniu wnętrza i umożliwiając stworzenie dodatkowego pomieszczenie do pracy i odpoczynku – mówi Agnieszka Gołębiewska, przedstawicielka firmy Anwis.

Rolety przeciwsłoneczne do domu odpowiednie dla dzieci
Rolety materiałowe Anwis zostały wyposażone w zabezpieczenia Child Safety, które zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w

Fot. Anwis

systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowym. Jest to jedno z kilku rozwiązań dla tego typu osłon zaprojektowanych z myślą o rodzinach z dziećmi. Innym, na które warto zwrócić uwagę, decydując się na rolety przeciwsłoneczne do domu, jest wybór tkanin typu blackout, które pozwalają na całkowite zaciemnienie wnętrza. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych i sypialniach, zapewniając dłuższy spokojny sen. Tkaniny stosowane dla rolet Anwis posiadają wymagane atesty i są przyjazne alergikom.

Dodatkową funkcją podnoszącą bezpieczeństwo stosowania osłon materiałowych jest dostępny wybór tkanin trudno zapalnych i niepalnych, które pozwalają na montowanie rolet w miejscach o wzmożonych przepisach przeciwpożarowych.
Każde z tych rozwiązań stanowi bardzo dobre zabezpieczenie i zapewnia komfort przy wykonywaniu codziennych czynności z domu lub z biura.
ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

Przeczytaj również:

Prezes Związku POiD Promotorem Polski

Prezes Związku POiD, Janusz Komurkiewicz, został uhonorowany nagrodą „Promotor Polski”, przyznawaną przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Nagrody otrzymali również Anna Dymna, prof. Krzyszto…

FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze zostały  przełożone!

Ważna informacja dla wystawców i zwiedzających, którzy mieli wziąć udział w organizowanych w dniach 18-21 marca 2020 r. w Norymberdze, targach Fensterbau Frontale. Zgodnie z oficjalną informacją or…

Producenci materiałów dla budownictwa apelują do Premiera i Rządu o przyjęcie Długoterminowej Strategii Renowacji

Związek POiD wraz z  osiemnastoma innymi organizacjami poparł apel, wystosowany przez  Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa do Premiera Mateusza Morawieckiego o jak najszybsz…