Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

REHAU na konferencji EPPA w Polsce

REHAU Window Solutions przekonuje zdecydowanymi działaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju

1 lutego 2023 na Międzynarodowych Targach BUDMA Windoor Tech 2023 w Poznaniu odbyła się konferencja EPPA – Europejskiego Stowarzyszenia Branżowego Dostawców Systemów Okiennych z PVC. Wśród uczestników panelu dyskusyjnego nie zabrakło przedstawiciela REHAU.

Tematyka konferencji obejmowała analizę wpływu CE – Cyrkularnej Ekonomii na legislację, łańcuchy dostaw, produkt, jego zaprojektowanie, użytkowanie, demontaż, recykling i ponowne wprowadzenie do obiegu. Ważnym elementem poruszanym na spotkaniu były też konsekwencje gospodarki cyrkulacyjnej dla branży stolarki – dobre wzorce, oczekiwania branży i konsumentów oraz szanse na rozwój w kontekście makroekonomii.

Założeniem merytorycznym konferencji było przedstawienie kierunków działania w celu maksymalizacji recyklingu produktu, jakim jest okno, w całym procesie jego cyklu życia, a także omówienie możliwości wykorzystania odpadów poprodukcyjnych oraz okien demontowanych podczas renowacji budynków we wtórnym obiegu surowca.

Dyskusja merytoryczna: działania związane z obiegiem zamkniętym w branży stolarki

Obok wystąpień przedstawicieli EPPA (Charlotte Röber, General Director EPPA Europejskiego Stowarzyszenia Systemów Profili Okiennych PVC, Marka Karwowskiego – Dyrektora Generalnego EPPA Polska i Karola Pięty – Project Managera EPPA Poland oraz Country Managera Dekura Poland, której 100% udziałowcem jest REHAU) odbyła się również dyskusja panelowa. Udział w niej wziął m.in. Jarosław Kujawa – Kierownik Działu Przygotowania Produkcji REHAU, omawiając zagadnienia związane z recyklingiem okien oraz gospodarką cyrkularną na przykładzie case study obejmującego działania firmy REHAU Polska.

„REHAU Window Solutions zdecydowanie i konsekwentnie włącza Polskę do swojej strategii zrównoważonego rozwoju”.

„Polska ma kluczowe znaczenie dla udanej i trwałej realizacji strategii zrównoważonego rozwoju REHAU Window Solutions. Nasze zaangażowanie w tym temacie pokazuje, jak stanowczo i konsekwentnie REHAU Window Solutions włącza jeden z najważniejszych krajów dla produkcji okien z PVC w Europie do swojej strategii zrównoważonego rozwoju – a zwłaszcza na poziomie europejskim”, mówi Jörg Ipfling, Recycling Manager w REHAU Window Solutions i członek Steering Committee EPPA.

Konferencja po raz kolejny udowodniła, jak silnie działania w Polsce są powiązane z sukcesem Europejskiego Zielonego Ładu i dlaczego kontrola całego cyklu życia okna ma w tym procesie tak istotny wkład.

ŹRÓDŁO: REHAU


Przeczytaj również:

Dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i bramy – jak je uzyskać?

Montaż nowych, energooszczędnych okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej wyraźnie zwiększa komfort korzystania z budynku i zapewnia nam ograniczenie strat ciepła, a więc oszczędności w domowym …

Czy branża stolarki budowlanej wyhamowuje?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD), branża stolarki budowlanej mimo odnotowanych wzrostów będzie mierzyła się…

MONTERIADA 2020 nabiera tempa!

Ruszyły przygotowania do 5 edycji MONTERIADY, która już na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń w czasie Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. W czwartek, 14 listopada br. odbyło się spotkan…