Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Przygotuj swój dom na Święta Bożego Narodzenia. Podpowiadamy, co zrobić, żeby zdążyć na czas!

Święta to magiczny czas spotkań z bliskimi, pielęgnowania ciepła domowego ogniska, poczucia spokoju, komfortu i bezpieczeństwa. Z pewnością każdy z nas obiecuje sobie, że w następnym roku zorganizuje się lepiej, jednak finalnie okazuje się, że przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia stają się bardziej gorączkowe niż w poprzednim roku. Jeśli zależy Ci, aby święta minęły w harmonii, nie zwlekaj i przygotuj się z wyprzedzeniem.

 

Umyj okna, ale pamiętaj o kilku ważnych zasadach

Większości z nas mycie okien kojarzy się z przygotowaniami do świąt. Warto jednak wiedzieć, że o tej porze roku nie jest to wskazane. Gdy na zewnątrz panuje siarczysty mróz, myjąc okna narażasz szyby na uszkodzenia. Błyskawicznie zamarzająca woda może doprowadzić do pęknięcia szkła lub rozszczelnienia uszczelek. Poza tym wietrząc przez dłuższy czas mieszkanie, mocno je wychładzasz, przez co jego ponowne nagrzanie staje się bardzo energochłonne.

Na uwagę zasługują także uszczelki w ramie skrzydła i ościeżnicy. Przynajmniej raz w roku warto posmarować je gliceryną albo specjalnym preparatem pielęgnującym opartym na żywicach silikonowych. Przeciwdziała to ich twardnieniu, a w konsekwencji powstawaniu drobnych nieszczelności na obwodzie okna. Nie wolno zapominać również o okuciach. Ich konserwacja powinna być dwuetapowa – najpierw należy oczyścić je ściereczką, a następnie naoliwić specjalnym preparatem do konserwacji elementów stalowych.

Otwórz zdalnie bramę garażową i zaproś do środka Świętego Mikołaja

Grudzień to czas intensywnych przygotowań. Warto jednak pamiętać, że nie musimy robić wszystkiego sami – w niektórych obowiązkach jest w stanie pomóc nam inteligentny dom. Z poziomu jednej aplikacji możesz zarządzać wieloma urządzeniami, a dodatkowo integrować myKRISPOL ze światem IoT. Głosowe sterowanie przyda się, gdy będziesz miał zajęte ręce. Są sytuacje, kiedy zwyczajnie nie możesz zareagować, bo właśnie wyrabiasz ciasto, dekorujesz pierniki lub przystrajasz dom, wówczas z pomocą przychodzi asystent głosowy. Wykorzystaj swój głos do sterowania, a automatyczne rolety, żaluzje czy brama garażowa wykonają zadanie za Ciebie.

Jak to działa w praktyce? Kiedy oczekujesz na Świętego Mikołaja, tzn. kuriera, nie musisz być w domu. Wystarczy, że otworzysz zdalnie bramę garażową i poprosisz o zostawienie paczek.  Aplikacja myKRISPOL to doskonała opcja, które zapewni bezpieczeństwo pozostawionym przesyłkom, a jednocześnie pozwoli sprawdzić, czy brama garażowa została ponownie zamknięta.

Święta poza domem? Odpoczywaj, a dom sam się o siebie zatroszczy

Wiele osób decyduje się spędzić święta poza domem. Planując świąteczną podróż zabezpiecz dom przed nieproszonymi gośćmi. Statystyki wyraźnie pokazują, że okres końca roku jest wyjątkowo gorący dla włamywaczy. Aplikacja myKRISPOL pozwala na szybką identyfikację czy brama jest zamknięta, a rolety opuszczone. Ponadto umożliwia imitowanie obecności domowników poprzez automatyczne otwieranie i zamykanie rolet i żaluzji zgodnie z cyklem dnia. Jeżeli natomiast podróż się przedłuży, z dowolnego miejsca na świecie, możesz nadać sąsiadowi dostęp, aby mógł wejść do domu i podlać Twoje bożonarodzeniowe drzewko.

Inteligentny dom to komfortowe, wygodne i warte stosowania rozwiązanie nie tylko od święta.

 

Stwórz nastrój i ciesz się prawdziwą magią świąt

Przygotowanie domu z wyprzedzeniem, przy wsparciu nowoczesnych technologii, pozwoli przeżyć święta w harmonii i spokoju. Mądrze zaprojektowany i dopasowany do potrzeb lokatorów smart home wyręczy nas w wykonywaniu rutynowych zadań i pozwoli bardziej efektywnie korzystać z świątecznego czasu.

Podczas przygotowań do świąt warto poświęcić czas i własnoręcznie wykonać ozdoby. Dzięki nim dom nabiera niepowtarzalnego uroku.

Gdy wszystkie punkty planu przygotowań zostaną zrealizowane, pozostaje zapalić świece, włączyć kolędy i usiąść z kubkiem gorącego napoju przy choince lub zaprosić bliskich do wspólnych rozmów przy stole. W tym momencie zaczyna działać prawdziwa magia świąt.

ŹRÓDŁO: KRISPOL

 


Przeczytaj również:

Przyznano Złoty Medal MTP targów BUDMA 2020.

Dnia 11 grudnia br. odbyło się posiedzenie Sądu Konkursowego, podczas którego jury złożone z wybitnych specjalistów wyłoniło laureatów Złotego Medalu MTP targów BUDMA 2020. Patronat Honorowy nad wy…

Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta

W obecnych czasach dla wielu osób dom stał się centrum wszechświata – zarówno prywatnego, jak i zawodowego. We własnym M spędzamy już nie tylko wieczory, noce i poranki… Dziś standardem jest bowiem…

Jakie mocowania wybrać przy montażu okien?

Pewne, stabilne zamocowanie stolarki okiennej to podstawa dla prowadzenia dalszych prac montażowych. Wykonanie precyzyjnego połączenia umożliwiają nowoczesne kołki, wkręty i łączniki, które powinny…