Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Promat dla zrównoważonego budownictwa

Ubiegły rok upłynął marce Promat na tworzeniu silnych fundamentów zrównoważonego rozwoju. Wspólnie z naszymi klientami, dostawcami oraz w ramach naszego zespołu budujemy bezpieczny i zrównoważony świat. Nasza podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju dopiero się zaczyna.

Poznaj nasze sukcesy i ambitne plany!
– W 2023 roku opublikowaliśmy 13 deklaracji EPD, przeprowadziliśmy testy emisji LZO. W 2024 planujemy uzyskanie deklaracji EPD dla kolejnych produktów.
– W ub. roku skupiliśmy się na ograniczeniu wykorzystania plastiku i optymalizacji procesu transportu. W 2024 roku celujemy w rozwój bardziej zrównoważonych opakowań oraz promowanie inicjatyw ekologicznych w poszczególnych zakładach.
– Za nami prace na rzecz dekarbonizacji i zwiększenia efektywności energetycznej. Przed nami wykorzystanie fotowoltaiki.
– Zeszły rok upłynął nam na zwiększeniu recyklingu głównie poprzez odbiór odpadów od klientów oraz wprowadzenie włókna celulozowego z recyklingu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej drodze do zrównoważonego rozwoju?
Zrównoważony rozwój Promat – Promat

ŹRÓDŁO: Promat


Przeczytaj również:

Jak zdobyć dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i bramy w 2023 roku?

Wiosna to dobry czas na remont i termomodernizację domu. Dzięki temu pozbędziemy się starego kopciucha i wymienimy okna, drzwi zewnętrznych oraz bramę garażową. Jakie dofinansowanie możemy zdobyć n…

Co czeka rynek mieszkaniowy w przyszłym roku?

  W dniu 7 listopada 2018 r. w Warszawie odbędzie konferencji Monitoring Rynku Budowlanego, na którym zostaną zaprezentowane prognozy dot. rynku budowlanego. 21 edycja konferencji Monitoring R…

Garaż jako spiżarnia, warsztat i siłownia – jak urządzić funkcjonalną przestrzeń?

Garaż to nie tylko pomieszczenie dla samochodu, lecz także miejsce, które może pełnić wiele innych przydatnych funkcji. Przydomowy warsztat, strefa do ćwiczeń czy spiżarnia? Nic trudnego – możemy z…