Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Promat dla zrównoważonego budownictwa

Ubiegły rok upłynął marce Promat na tworzeniu silnych fundamentów zrównoważonego rozwoju. Wspólnie z naszymi klientami, dostawcami oraz w ramach naszego zespołu budujemy bezpieczny i zrównoważony świat. Nasza podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju dopiero się zaczyna.

Poznaj nasze sukcesy i ambitne plany!
– W 2023 roku opublikowaliśmy 13 deklaracji EPD, przeprowadziliśmy testy emisji LZO. W 2024 planujemy uzyskanie deklaracji EPD dla kolejnych produktów.
– W ub. roku skupiliśmy się na ograniczeniu wykorzystania plastiku i optymalizacji procesu transportu. W 2024 roku celujemy w rozwój bardziej zrównoważonych opakowań oraz promowanie inicjatyw ekologicznych w poszczególnych zakładach.
– Za nami prace na rzecz dekarbonizacji i zwiększenia efektywności energetycznej. Przed nami wykorzystanie fotowoltaiki.
– Zeszły rok upłynął nam na zwiększeniu recyklingu głównie poprzez odbiór odpadów od klientów oraz wprowadzenie włókna celulozowego z recyklingu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej drodze do zrównoważonego rozwoju?
Zrównoważony rozwój Promat – Promat

ŹRÓDŁO: Promat


Przeczytaj również:

Nowe okna i drzwi w starym domu – jakie rozwiązania wybrać?

Każdy wyrób z czasem osiąga kres swojej żywotności. Dotyczy to również okien i drzwi zewnętrznych, które są stale narażone na działanie wilgoci, promieniowania słonecznego i zmiennych temperatur. N…

Konferencja Związku POiD: Akustyka w stolarce budowlanej

Związek POiD wraz z Partnerami zaprasza na konferencję laboratoryjne z zakresu  akustyki w stolarce budowlanej. To doskonała okazja by wziąć udział w testach akustycznych w warunkach najbardziej zb…

Kampania Dobry Montaż – Czas na VI edycję

Realizowana od 2014 roku kampania ma na celu edukację i budowanie świadomości w zakresie montażu wyrobów stolarki budowlanej: okien, drzwi, bram, osłon okiennych i towarzyszących im rozwiązań. Skie…