Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Prezes Związku POiD Promotorem Polski

Prezes Związku POiD, Janusz Komurkiewicz, został uhonorowany nagrodą „Promotor Polski”, przyznawaną przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Nagrody otrzymali również Anna Dymna, prof. Krzysztof Pyrć i Andrzej Bargiel.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od ponad 30 lat organizuje dla firm konkurs „Teraz Polska”, w którym przyznaje nagrody za na najlepsze produkty, usługi i innowacje. Od 2017 roku nagradza i promuje również osiągane lokalnie sukcesy Polaków i rodzimą przedsiębiorczość. Nagradza ludzi działających lub wywodzących się z danego regionu, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju. Tytułem zostało uhonorowanych już ponad 30 osób. W tym roku w Krakowie już po raz drugi wręczono statuetki Promotorom z Małopolski. Wśród laureatów obok takich osobowości jak Anna Dymna, prof. Krzysztof Pyrć i Andrzej Bargiel znalazł się Janusz Komurkiewicz, prezes Związku Polskie Okna i Drzwi.

Janusz Komurkiewicz należy do ścisłego zespołu  twórców sukcesu firmy Fakro. Z firmą związany jest od 1994 roku, a dzisiaj pełni funkcję członka zarządu do spraw marketingu spółki. Jest również członkiem Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Od 2008 r. pełni  funkcję prezesa Zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi. Pod jego kierownictwem Związek POiD przeprowadził wiele ważnych dla branży inicjatyw takich jak podpisanie umowy o współpracę z Polskim Komitetem Normalizacyjnym, wykonywanie badań dla różnych konstrukcji okien i drzwi, stworzenie podręcznika Zakładowej Kontroli Produkcji oraz powstanie Izby Pomiarowej w siedzibie Związku i wiele innych, dzięki którym branża stolarki budowlanej uznana została za polską specjalność eksportową.

Jak mówi sam wyróżniony: To dla mnie zaszczyt, który przyjmuje z dumą ale jednocześnie z wielką pokorą. Dumą jest być wyróżnionym obok tak znamienitych osobowości różnych, jakże odmiennych dziedzin. Dumą jest także reprezentować w tym miejscu branżę z ramienia Związku POiD oraz firmę FAKRO, z która jestem związany od 27 lat. To dzięki pracy dla tych organizacji i związanych z nimi ludźmi  mam możliwość rozwoju, podejmowania działań i realizacji wartościowych idei. Za tą możliwość serdecznie dziękuję, deklarując, że nagroda jest motywacją do jeszcze większego zaangażowania.

Nagroda dla Janusza Komurkiewicza, prezesa Związku POiD to jednocześnie dowód, że branża stolarki otworowej wyróżnia się silną pozycją i odgrywa ważną rolę w budowaniu marki naszego kraju na arenie międzynarodowej. Cieszę się, że nagroda jest jednocześnie odzwierciedleniem kondycji naszego segmentu. Ale nie zapominamy o tym, że o pozycji branży świadczy również fakt, jak wiele firm zdobywa z sukcesem rynki zagraniczne, a przede wszystkim tworzy społeczność w ramach członkostwa Związku POiD. Współtworzenie tego środowiska jest dla mnie ogromnym zaszczytem – dodaje Janusz Komurkiewicz.

Związek zrzesza najlepsze marki branży stolarki otworowej ale przede wszystkim wybitne osobowości, które  poprzez aktywność biznesową, społeczną czy marketingową realnie wpływają na rozwój branży. Wśród wybitnych osobowości, wyróżnionych przez POiD członkostwem honorowym znajdują się już: Ryszard Szpura (współzałożyciel spółki AIB, Wiceprezes Zarządu Związku POiD), Krzysztof Horała ( założyciel i prezes spółki Hörmann Polska sp. z o.o), Ryszard Florek ( prezes i właściciel firmy FAKRO Sp. z o.o), Kazimierz Jaworski (dyrektor generalny Winkhaus Polska), Jacek Sarnowski (założyciel, współwłaściciel i Prezes firmy PORTA KMI Poland), Wojciech Klimas (założyciel i prezes Klimas Wkręt-met), Andrzej Wiśniowski (założyciel i właściciel firmy Wiśniowski), Krzysztof Domaredzki (założyciel i współwłaściciel firmy  Selena FM S.A.).

 

 

 

 

 

 


Przeczytaj również:

Sebastian Wall Prezydentem Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA)

Jak podaje Instytut Techniki Budowlanej, 10 grudnia 2020 roku, stanowisko Przewodniczącego Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej ( EOTA) objął  dr. inż. Sebastian Wall, dotychczasowy Pełno…

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza na „Polish Chamber of Commerce’s DIPLOMEETING: on the way to re-open foreign markets”

Związek Polskie Okna i Drzwi informuje, o networkingowym spotkaniu „Polish Chamber of Commerce’s DIPLOMEETING: on the way to re-open foreign markets”, na które zaprasza Krajowa Izba Gospodarcza. Wy…

Zapraszamy na webinar o recyklingu w budownictwie!

W poniedziałek, 20 czerwca br. o godz. 16:00, w ramach kampanii „DOBRY MONTAŻ-BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”, odbędzie się webinar: „Recykling w służbie energooszczędnego budownictwa dla przyszłych pokoleń”…