Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Pracownicy Klimas Wkręt-met podsumowują udział w targach BAU 2023

Od 17 do 22 kwietnia w centrum wystawienniczym Messe München odbyły się targi BAU 2023 – wiodąca na świecie wystawa architektury, materiałów i systemów budowlanych. Wśród 2260 wystawców swoją ofertę oraz wyjątkową galerię KLIMASart zaprezentowała firm Klimas Wkręt-met. O wrażeniach opowiadają pracownicy firmy, którzy współtworzyli to wydarzenie.

Czteroletnia przerwa nie odebrała targom BAU prestiżu. Ze względu na symboliczne strajki na niemieckich lotniskach oraz w regionalnym i dalekobieżnym systemie transportu, targi nie pobiły rekordu frekwencji (ok. 190 000 odwiedzających). Nie przeszkodziły one jednak w pobiciu innego rekordu: na monachijskiej imprezie zaprezentowało się najwięcej firm w historii z aż 49 krajów (tu kolejny rekord).

W ogólnym podsumowaniu targów, na podstawie ankiety instytutu badania opinii Gelszus, 93% wystawców oceniło targi jako dobre lub doskonałe. 91% uważa również, że impreza ma odpowiedni charakter targowy. 90% wystawców przyznało najwyższe noty za jakość, a 89% za międzynarodowość odwiedzających. Podobnego zdania są także goście: aż 98% respondentów oceniło targi jako dobre lub doskonałe.

O subiektywne odczucia i wrażenia zapytaliśmy uczestniczących w targach BAU pracowników firmy Klimas Wkręt-met, największego krajowego producenta zamocowań budowlanych.

Marcin Duzik, Dyrektor Sprzedaży ds. Inwestycji
Obserwujemy duży wzrost zainteresowania naszymi produktami. Przy dynamicznie zmieniającej sytuacji geopolitycznej jako europejski producent stajemy się kluczowym wyborem w gronie dostawców dla klienta profesjonalnego, jeśli chodzi o branżę wkrętów do drewna, zamocowań do systemów dachów płaskich i lekkiej obudowy. Cieszymy się, że Klimas Wkręt-met jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek, znajdując się w czołówce największych światowych producentów.

Agata Mikulska-Kot, Dyrektor ds. Rynku Eksportowego
Każde wydarzenie targowe jest dla mnie wyzwaniem, ale również przyjemnością. Fenomenalne jest to, że w ciągu kilku dni możemy zrealizować tak istotne cele biznesowe, nawiązać nowe kontakty i zaznaczyć swoją obecność na rynku. To, co zawsze dla mnie było i nadal jest intrygujące, to różnorodność, która jest domeną branżowych wydarzeń. Nie mam na myśli tylko różnorodności, jeśli chodzi o technologie czy produkty, ale przede wszystkim różnorodność kulturową i różnorodność płci. Dla mnie to zaszczyt reprezentować firmę, w której blisko 40% załogi stanowią kobiety, co w skali branży jest niespotykane. Pracujemy w międzynarodowych, zróżnicowanych kulturowo zespołach, wspierając się i ucząc wzajemnie. Targi BAU są dla mnie potwierdzeniem, że tak ogromna dynamikę rozwoju osiągamy właśnie dzięki tej przemyślanej strukturze naszej organizacji.

Sunell Gurtoo, Dyrektor Zarządzający KLIMA Azja
Po pierwsze, byłem bardzo szczęśliwy, reprezentując polską markę na niemieckiej ziemi. Po drugie, cieszył ogromny odzew z różnych krajów Europy, USA i Azji, a także fakt, że odwiedzający docenili naszą ofertę dla budownictwa. Jako reprezentant tej wciąż młodej na światowym rynku firmy, produkującej elementy złączne, jestem głęboko przekonany, że dzięki BAU nasz biznes wzmocni się globalnie.

Najlepszą rzeczą było jednak to, że właściciel Klimas Wkręt-met, Prezes Wojciech Klimas, był na stoisku przez 4 dni, co dodało pewności siebie nie tylko zespołowi, ale również naszym gościom.

Całe wydarzenie pozwoliło mi również na poznanie naszych przyjaciół z branży. Podsumowując, targi BAU były dla mnie naprawdę niesamowitym doświadczeniem.

Maciej Strychalski, Dyrektor Marketingu
Jeszcze niedawno dało się słyszeć głosy na temat końca wydarzeń targowych. Mimo tego przez ostatnie lata w miarę możliwości, które dyktowane były pandemią, maksymalnie realizowaliśmy naszą strategie obecności na wszystkich interesujących nas rynkach. Udało się to z powodzeniem na trzech kontynentach: w Europie, Azji oraz Ameryce. Ta inwestycja zbiera dzisiaj plony, czego dowodem było ogromne zainteresowanie naszą ofertą na targach BAU w Monachium. Nie ulega wątpliwości ranga tego wydarzenia. Każdy, kto miał okazję zjawić się tutaj w dowolnej formie: wystawcy, odwiedzającego czy jako przedstawiciel mediów, zapewne zgodzi się ze mną, że targi jeszcze na długo pozostaną jednym z najlepszych rozwiązań marketingu bezpośredniego. Warto podkreślić, że ze świetnym odbiorem spotkała się zarówno nasza oferta, jak i wystawa galerii #KLIMAS art, złożonej z obrazów wykonanych techniką screw art. W roli głównej wystąpiły oczywiście nasze wkręty do drewna. Z pełną świadomością przyznaje, że choć takie były założenia projektu, to efekty przerosły nasze oczekiwania.

Witold Gleń, Manager Eksportu (Rynek DE AT CH)
Targi BAU w Monachium należą do najbardziej prestiżowych targów branżowych na świecie. Na odbywających się w tym roku, firma Klimas zaprezentowała szerokie portfolio systemów zamocowań w kilkunastu kategoriach. Partnerzy handlowi dopisali. Było wielką przyjemnością przedstawiać markę Klimas kontrahentom pochodzącym z krajów od Nowej Zelandii po Argentynę, Japonię i Kanadę. Tradycyjnie najliczniejszą grupę stanowili klienci z Europy, a szczególnie z Niemiec. Liczna delegacja partnerów z Indii potwierdziła pozycję Firmy KLIMAS jako globalnego gracza. Największym zainteresowaniem cieszyły się profesjonalne produkty do drewna, łączniki do izolacji termicznej oraz kompleksowe systemy do fasad wentylowanych. Klienci byli również zainteresowani ekologicznymi aspektami produkcji w firmie Klimas, łańcuchem dostaw w firmie i profesjonalnym doradztwem, co może świadczyć o dojrzałości branży i wymaganiach klientów, poszukujących produktów wysokiej jakości i bezpieczeństwa dostaw. W centrum uwagi znalazła się również Galeria Klimas art, przedstawiająca arcydzieła malarstwa wykonane za pomocą profesjonalnych wkrętów do drewna. Był to prawdopodobniej najczęściej fotografowany motyw na targach BAU, który przyciągnął uwagę setek odwiedzających.

Łukasz Młodkowski, Specjalista ds. Marketingu eksportowego
Ten rok jest dla nas przełomowy pod względem targowym. Wdrożyliśmy nowy system prezentacji produktów, co wiązało się również z zaprojektowaniem stoisk targowych odpowiadających nowej identyfikacji. Co więcej, w związku z projektem #KLIMASart, nowe stoiska przejęły również rolę galerii sztuki, gdzie pokazujemy wyjątkowe dzieła wykonane z naszych markowych wkrętów do drewna. BAU to największe międzynarodowe targi, co potwierdza frekwencja odwiedzających. W takiej sytuacji jeszcze bardziej cieszy nas, że stoisko spotkało się ze świetnym odbiorem. Maksymalnie wykorzystaliśmy potencjał lokalizacji, a drewniana modułowa konstrukcja wielokrotnego użytku, wpisuje się w zagadnienia targów, związane z ekologią i zrównoważonym budownictwem.

Klimas Wkręt-met ten rok zaczął od bardzo intensywnych działań targowych, a BAU w Monachium nie zawiodły pod żadnym względem. To ogromne przedsięwzięcie zorganizowane na 180 tys. m2, z ponad 2 tys. wystawców w 18 halach targowych i znakomitą frekwencją. Producent zaprezentował ofertę oraz strategię dotyczącą zrównoważonego budownictwa. Opiera się ona na propagowaniu ekologicznego budownictwa drewnianego i modułowego, które stanowi najlepszą alternatywę dla wysokoemisyjnych tradycyjnych materiałów, a także na trwałych rozwiązaniach, które stanowią podstawę zrównoważonego budownictwa.

ŹRÓDŁO: Klimas Wkręt-met


Przeczytaj również:

List otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie podjęcia natychmiastowych działań w celu poprawy sytuacji na rynku drewna

26 września Lasy Państwowe rozpoczęły procedury sprzedaży drewna na pierwsze półrocze 2023r. Opisane w zarządzeniu nr 57 dyrektora generalnego Lasów Państwowych z dnia 22. września 2021 roku w spra…

Tak dla termomodernizacji budownictwa – rezolucja IX Kongresu Stolarki Polskiej

Tak dla termomodernizacji budownictwa – rezolucja IX Kongresu Stolarki Polskiej Związek POiD popiera planowane przez polski rząd inicjatywy odnośnie termomodernizacji budownictwa i postuluje wprowa…

Związek Polskie Okna i Drzwi rusza z nowym programem społecznym

W odpowiedzi na obecną sytuację, w celu ożywienia rynku wyrobów stolarki budowlanej i wsparcia sprzedaży Państwa produktów, Związek POiD przygotował ogólnopolski program społeczny „WYMIANA STOLARKI…