Hydro Building Systems Poland sp. z o.o.

ul. Rokicińska 211/217,

PL 92-620 Łódź

T: +48 42 683 63 73

www.wicona.pl

Aluminium

Marka WICONA, będąca częścią globalnej firmy aluminiowej Hydro, od ponad 70 lat dostarcza know-how, inteligentne, zaawansowane technologicznie aluminiowe systemy budowlane i wszechstronną obsługę  architektów i specjalistów branży metalowej. Systemy WICONA znalazły swoje zastosowanie w tysiącach obiektów, reprezentujących przykłady zrównoważonego budownictwa na całym świecie, tworząc nowe obszary miast przyszłości. Od 2021 roku, zgodnie z nową strategią handlową WICONA jest brandem reprezentującym Grupę Hydro na rynku polskim.

 

Marka WICONA jest synonimem unikalnych konstrukcji aluminiowych bez względu na to czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi, czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom. Na całym świecie produkty WICONA są stosowane do fasad, okien i drzwi, a zatem w znacznym stopniu wpływają na estetykę, użyteczność i trwałość niezliczonych realizacji.

 

Każda inwestycja jest niepowtarzalna, indywidualnie zaprojektowana tak, aby zachwycać i spełniać życzenia klientów, które są tak różnorodne jak możliwości ich wdrożenia w systemach WICONA. Indywidualizm, który gwarantuje WICONA to nie tylko rozwiązania produktowe, to także możliwości, które daje odpowiednie wsparcie i oprogramowanie, ułatwiające realizację nawet najśmielszych wizji projektantów. Firma zapewnia specjalistyczne doradztwo złożone z wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów, tworząc optymalną ścieżkę planowania i realizacji każdego projektu budowlanego. Uwzględnia w tym procesie podstawowe kryteria budynków przyszłości, takie jak efektywność energetyczna, zrównoważony rozwój, ekonomia, fizyka budynku i dokładność.

WICONA rozwija i udostępnia narzędzia w postaci nowoczesnej platformy informacji technicznej, z pełną bazą danych rysunków i dokumentacji technicznej, dotyczącej oferowanych produktów systemowych. Firmowy program do wizualizacji oferuje nowe możliwości w zakresie tworzenia projektów elewacji 2D i 3D. Oprogramowanie może być również wykorzystywane jako konfigurator BIM.

 

WICONA, podobnie jak inne marki grupy Hydro, opracowuje swoje produkty z myślą o cyklu życia w obiegu zamkniętym i są zgodne z zasadami filozofii Cradle-to-Cradle. Oznacza to, że produkty są wykonane z elementów, które są łatwe w demontażu celem stworzenia nowych produktów (proces zwany „upcyklingiem”) zarówno w cyklach biologicznych, jak i technicznych. Działamy w kierunku stworzenia okien, drzwi i fasad w 100% nadających się do ponownego przetworzenia. Nadające się do recyklingu materiały i produkty obiegu zamkniętego mają certyfikaty EPD oraz spełniają międzynarodowe normy i regulacje, takie jak BREEAM, LEED, DNGB i inne podobne certyfikaty budowlane.