Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

PORTA zwycięzcą Programu Razem Dla Planety BASF!

PORTA KMI POLAND zajęła II miejsce w kategorii Innowator Roku 2023 w Programie Razem Dla Planety organizowanym przez firmę BASF.

Polityka środowiskowa PORTA z roku na rok staje się coraz bardziej transparentna. Bardziej dbamy o środowisko i świadomie realizujemy cele zrównoważonego rozwoju.
Nasze produkty posiadają deklarację środowiskową EPD i FSC. Certyfikat EPD jest oparty na analizie cyklu życia produktu i przydaje się podczas inwestycji opartych na polityce eco. PORTA sprzedaje też wybrane grupy produktów – skrzydła i ościeżnice z certyfikatem FSC, który daje gwarancję na odpowiedzialne źródła pochodzenia produktów z drewna.

Program Razem Dla Planety

Program Razem Dla Planety został stworzony przez firmę BASF i w założeniu ma on pokazywać dobre praktyki, projekty i rozwiązania z obszaru zrównoważonego rozwoju polskich firm. Celem jest zebranie liderów i ambasadorów na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonej przyszłości. W roku 2023 odbyła się pierwsza edycja tego programu.

II miejsce w kategorii Innowator Roku dla PORTA

Innowator roku to kategoria dla firm, które mogły pochwalić się czymś, co wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju, jest innowacyjne i dotychczas niestosowane, oszczędza zasoby naturalne i jednocześnie wykorzystuje produkt lub rozwiązania od BASF.

Źródło: razemdlaplanety.eu / Nagrodę w imieniu PORTA odebrał Kacper Michalik – Key Account Manager

Innowacyjny produkt PORTA to wpływający na doskonałą termoizolacyjność drzwi zewnętrznych stalowych PORTA THERMO – kompozyt SolidTherm, który wypełniony pianą poliuretanową BASF powoduje, że drzwi są bardzo energooszczędne. To unikatowe rozwiązania z wysoką termicznością jest konkurencyjnym produktem na rynku.

Gala Finałowa i oficjalne ogłoszenie zwycięzców odbyło się w listopadzie 2023. Nagrodę w imieniu PORTA odebrał Kacper Michalik – Key Account Manager.
PORTA konsekwentnie realizuje zaangażowanie społeczne, kulturalne i sportowe i zrównoważonego rozwoju poprzez różnorodne działania CSR, wspierając różne inicjatywy oraz uczestnicząc w wielu projektach. To pozwala firmie budować trwałe relacje ze społecznością i stanowić inspirujący przykład synergii biznesu z społeczeństwem.
ŻRÓDŁO: PORTA KMI Poland

Przeczytaj również:

Czas na podsumowanie XI Kongresu Stolarki Polskiej

Za nami wyjątkowe wydarzenie w digitalowej odsłonie, podczas którego uznani eksperci, a wśród nich Adrianna Kilińska z Business Centre Club, Magdalena Hilgner i Katarzyna Klaczynska Lewis z EY, Wit…

Emocje zaskakują, czyli jak współpracować z podświadomością klientów?

Strategie wpływu i perswazji to obecnie w wysokim biznesie trend, od którego się odchodzi. Współczesny klient jest zorientowany na swoje potrzeby i czujny na próby manipulacji. Czy w takim świecie …

Wymiana okien – jakie daje korzyści?

Każdy z nas choć raz przyglądał się rysunkom dzieci, które przedstawiają domy. Wyglądają one podobnie – namalowany budynek składa się zazwyczaj z prostokąta, czyli fasady i trójkąta – dachu. Zawsze…