Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

PORTA DRZWI zwycięzcą w konkursie POiD Building Awards 2021

Pierwszy w branży konkurs POiD Building Awards 2021 na najlepsze produkty w obiektach architektonicznych rozstrzygnięty. Jury, pod przewodnictwem architekt Ewy M. Kuryłowicz, nagrodziło I miejscem realizację, zgłoszoną przez markę PORTA DRZWI w kategorii „Drzwi wewnętrzne”. Wyniki konkursu ogłoszone zostały 15 czerwca 2021 r. podczas XI Kongresu Stolarki Polskiej, w tym roku wyjątkowo zorganizowanego w digitalowej formule.

POiD Building Awards 2021 to pierwszy w branży konkurs, który promuje nowoczesne rozwiązania stolarki. Zgłoszenia przyjmowano w kilku kategoriach:
  • Okna i drzwi balkonowe,
  • Drzwi zewnętrzne i bramy,
  • Drzwi wewnętrzne,
  • Systemy fasadowe,
  • Automatyka i smart home.
Wykorzystane rozwiązania prezentowano w trzech typach obiektów – w budynku indywidualnym, w budynku wielomieszkaniowym i w budynku użyteczności publicznej.
Marka PORTA DRZWI, w kategorii drzwi wewnętrzne, zgłosiła do konkursu 2 ciekawe realizacje – Centrum Medycyny Nieinwazyjnej i kompleks BOTANICA.

Fot. PORTA DRZWI
BOTANICA to nowoczesne osiedle mieszkaniowe, które wyróżnia się m.in. bardzo ciekawie zaaranżowanymi wspólnymi strefami komunikacyjnymi w budynkach mieszkalnych. Architekci zaplanowali drzwi wejściowe do mieszkań ze światłem przejścia szerszym o 10cm i wyższym o 20 cm niż wynika to z wymagań ustawowych. Rozwiązanie takie nie tylko mocno podniosło funkcjonalność drzwi, ale też nadało wnętrzom luksusowego charakteru. Wyższy standard wnętrz podkreślił też czarny kolor stalowych ościeżnic i okleinowanych skrzydeł drzwiowych. Czerń pięknie współgra z bielą ścian i naściennymi panelami w kolorze naturalnego drewna.
Zwycięstwo w konkursie przyniosły jednak kolorowe drzwi techniczne, zastosowane w budynkach nowoczesnego Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku. Marka PORTA DRZWI pokazała, że drzwi techniczne (akustyczne, przeciwpożarowe, rentgenowskie i inne) nie muszą być tylko białe lub szare. Wśród dostarczonych, w robiącej ogromne wrażenie liczbie prawie 2500 sztuk drzwi, pojawiło się 9 przyjaznych kolorów, które ociepliły szpitalny charakter tego miejsca.

Fot. PORTA DRZWI
Projekt, zgodnie z założeniami, miał spełniać najwyższe standardy. Również w kontekście psychologii architektury. Kompozycja przestrzenna CMN oraz rozwiązania architektoniczno-materiałowe podporządkowane zostały idei humanizowania przestrzeni szpitalnej. Nie tylko w skali dużych, wspólnie użytkowanych przestrzeni, ale przede wszystkim w przestrzeni każdego z pokoi pacjentów i pracowników kliniki. – Jacek Woźniak, Dyrektor Sprzedaży PORTA DRZWI. Dla projektantów kluczowe było stworzenie przestrzeni przyjaznej i dla pacjentów, i dla personelu.
Badania potwierdzają, że odpowiednie otoczenie ma niebagatelny wpływ na rekonwalescencję, między innymi poprzez zmniejszenie stresu u pacjentów. Przyjazne wnętrza uzyskano dzięki użyciu naturalnych materiałów, jasnej, stonowanej kolorystyki, połączonej z bardziej wyrazistymi, ciepłymi akcentami m.in. w postaci kolorowych drzwi.
PORTA od wielu lat rozwija się w kierunku personalizacji produkcji. Dzięki temu drzwi, istotny element dopełniający aranżację wnętrza, mogą mieć niebanalny wygląd. Niezależnie od tego, czy są to drzwi do budynków mieszkalnych, czy też są specjalistycznym wyposażeniem budynków użyteczności publicznej.
ŹRÓDŁO: PORTA DRZWI

Przeczytaj również:

Co czeka branżę stolarki budowlanej w 2020 roku? Szanse i zagrożenia.

Branża stolarki wciąż silna. Tak podają badania realizowane przez ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi. W dużej mierze przyczynia się do tego ciągły wzrost eksp…

Nowa firma w Związku Polskie Okna i Drzwi

Firma FAAC istnieje na rynku od roku 1965. Wtedy też powstał pierwszy napęd do automatyzacji bramy.  Od tego momentu misją FAAC stała się poprawa jakości życia i bezpieczeństwa klientów poprzez upr…

„WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”. Jak zadbać o czyste powietrze?

Niezbędne do życia, choć zupełnie niewidoczne – powietrze. W dobie pandemii koronawirusa doceniliśmy, jakim cudem jest możliwość swobodnego oddychania – dosłownie i w przenośni, ale… nie każdy odde…