Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

PORTA DRZWI przekształcona w spółkę akcyjną

Porta KMI Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. uległa przekształceniu w spółkę PORTA KMI POLAND spółka akcyjna. Zmiana jest jednym z etapów realizacji strategii biznesowej PORTA DRZWI.

Uprzejmie informujemy, że na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku w dniu 4 kwietnia 2020 r. nastąpiło przekształcenie formy prawnej spółki: Porta KMI Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Bolszewie w spółkę: PORTA KMI POLAND spółka akcyjna z siedzibą w Bolszewie, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000838758. Wszystkie pozostałe dane, w tym dane teleadresowe, NIP i REGON pozostają bez zmian.

Równocześnie informujemy, że w związku z przekształceniem skład Zarządu Spółki nie zmienia się, a PORTA KMI POLAND spółka akcyjna, jako bezpośredni kontynuator działalności gospodarczej prowadzonej przez Porta KMI Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., pozostaje stroną wszystkich zawartych dotąd umów i porozumień.

Pragniemy podkreślić, iż zmiana osobowości prawnej PORTA DRZWI jest kolejnym etapem realizowanych przez Zarząd celów strategii biznesowej firmy. Otwiera ona przed spółką nowe możliwości rozwoju, w tym możliwość emisji akcji w przypadku podjęcia decyzji o wejściu na giełdę papierów wartościowych oraz innych instrumentów finansowych, wspierających ekspansję i strategię firmy na rynkach zagranicznych.

Dołożymy wszelkich starań, by zarówno nasi partnerzy biznesowi, jak i klienci nie odczuli niedogodności związanych z powyższą zmianą.


Przeczytaj również:

Zakończenie etapu zgłoszeń do konkursu POiD Building Awards 2021

Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów. Pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 to inicjatywa, któ…

Selena – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek PO…

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym jubileuszowej edycji targów Bud-Gryf Szczecin 2023

Związek Polskie Okna i Drzwi obejmuje patronatem honorowym 30 edycję szczecińskich targów „Bud-Gryf&Home2023”. Te największe na Pomorzu Zachodnim targi, organizowane przez spółkę Żegluga Szczec…